reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trvalé zaseknutí PC

Nell (3)|28.10.2009 13:21
Občas se mi stane, že se mi PC zasekne a to tím způsobem, že obrazovka má třeba bílou barvu a počítač totálně nereaguje. Musím následně restartovat PC. Toto se mi stává u Operation Flashpoint 2 a Heroes of Might and Magic 5 Tribes of East. Na PC hraju další hry například WoW, NFS Shift, GTA 4 a u těch se mi to nikdy nestane.
Nejdříve jsem sledoval teploty na PC v Everestu a RivaTuner. Teplota grafiky v RivaTuner nepřesáhne při hraní 73 stupňů. Teplota základní desky, procesoru a dalších nepřesáhne nikdy 50 stupňů. Následně sem v Memtestu testoval ramky a ty taky žádnou chybu nenašli. Systém používám Windows 7 Ultimate, mam nainstalované všechny nejnovější ovladače. Poradí mi někdo co s tim? :-D

Základní deska: M4A79XTD EVO
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 275 (896 MB)
Disk: Seagate ST31000528AS Barracuda 7200.12 1TB HDD
Procesor: AMD Phenom II X3 Black Edition 720
Ramky: 3x Corsair XMS3
Zdroj: Fortron FX500-A
trodas (1753)|28.10.2009 14:28
1) memtest nestresuje pameti dost, zkus Prime95: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17363

2) to co popisujes vypada jako kdyby urcite hry si nerozumely s Win7 / ovladaci grafiky. Zkus starsi ovladace grafiky pripadne starsi system (XPcka) ...

(pouzij DriveImage na zalohu Win7 aby jsi se mohl vratit k nim zpet, kdyz to nezabere)