Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Synchronizace souborů a složek?

Občasný diskutér Avatar uživatele Gulde
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím. Zajímalo by mne, jestli existuje nějaký způsob jak sesynchronizovat určité soubory a složky? Jde mi totiž o to, že jsem si teď nainstaloval Windows 7, společně k již nainstalovaným Windows Vista a tak bych rád, aby se například uživatelské složky k různým programům (např. Opera, Trillian, atp.) nějak sesynchronizovaly, a já mohl tak používat de facto jednu složku/soubor pro oba dva systémy. Lze to nějak udělat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nejlíp si stáhni od Wininternals program junction na vytváření symlinků (něco jako zástupce adresáře, ale na rovině filesystému, čili transparentní). No a pak v obou systémech nainstaluj operu etc., a pak jim v jednom smaž konfigurační adresáře a místo nich dej symlink do tý druhý instalace.
    Popř. některý programy uměj měnit adresář, kam ukládaj konfiguraci, tak tam se obejdeš i bez symlinků.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Program Junction ani nepotřebuješ, jak Vista, tak W7 má už v sobě program mklink, kterej symlinky vytvářet umí.

Jinak osobně na některých PC používám i Link Shell Extension jakožto uživatelsky přívětivější (integruje se do kontextovýho menu složek a není potřeba používat cmdline).

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

wau, jsa XPčkář jsem ani nečekal, že už MS pochopil, že to je občas fakt užitečný....
    (anebo že to předtim neuměly napsat a jak na to jim ukázali chlapci z wininternals? :-))

Podobná témata

1. Windows 7: kopírování systémových složek
    Od hanx v sekci OS Windows
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-01-2012, 11:57
  2. Zaheslování složek
    Od khedeja v sekci OS Windows
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-12-2011, 21:32
  3. Windows 7: Nastavení náhledu složek
    Od Draken v sekci OS Windows