reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením přes router Straightcore WRT-312

cml11 (112)|29.10.2009 07:02
Zdravím. Stavěl jsem nový PC jednomu kolegovi v práci. Jelikož má domácí síť přes WiFi, tak jsem do něj pořídil WiFi síťovku Edimax 7128g s čipsetem Ralink RT61. Zkušebně jsem se připojil na náš firemní WiFi router Zyxel, kde šlo všechno na první ťuknutí (po povolení karty ve filtru MAC a zadání WEP klíče). Vše pod Win Vista 64.

Poté co jsem PC donesl k němu domů a provedl obdobné nastavení (tentokrát WPA) se počítač nějak přihlásil k routeru jako druhá stanice. Na základní stavové obrazovce je uveden. Nicméně zřejmě si nepopovídal s DHCP serverem, který už tuhle stanici nevidí. PC hlásí omezené připojení a ping na router nefunguje. Zkoušel jsem nastavovat adresy ručně, omezit TCP/IP jen na v4, upgradovat firmware routeru. Ani jedno nepomohlo. Máte někdo nápad kde by mohl být zakopaný pes? Dělám něco špatně? Má s tímhle polovičním stavem připojení někdo zkušenosti? Za rady předem díky.
|Mio| (1333)|29.10.2009 08:38
Jednou z moznosti je propadly nebo spatne odinstalovany Norton Internet Security, setkal jsem se s tim nekolikrat. Zkus http://service1.symantec.com/Support/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039

Pak bych na routeru zkontroloval MAC filter zda je vypnuty.

Pak bych v Centru siti a sdileni je sprava bezdratovych pripojeni, tak tam tu sit ze seznamu smaz a pri pripojeni znovu zadat sitovy klic.
cml11 (112)|29.10.2009 09:55
[quote=|Mio|;307871]Jednou z moznosti je propadly nebo spatne odinstalovany Norton Internet Security, setkal jsem se s tim nekolikrat. Zkus http://service1.symantec.com/Support/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039

Pak bych na routeru zkontroloval MAC filter zda je vypnuty.

Pak bych v Centru siti a sdileni je sprava bezdratovych pripojeni, tak tam tu sit ze seznamu smaz a pri pripojeni znovu zadat sitovy klic.[/quote]

Díky za radu. Symantec můžu vyloučit, na tom PC nikdy nainstalovaný nebyl. MAC filtr určitě ještě zkusím vypnout. I když v něm byla určitě správná adresa, jeho vyřazení může pomoct eliminovat jeden z možných zdrojů problémů. Za pokus to stojí.
cml11 (112)|29.10.2009 12:23
Tak jsem se v tom ještě trochu povrtal a našel funkční nastavení. Filtr MAC adres neměl na chování routeru vliv, ale pomohlo přenastavení šifrování. Problém vyřešen. Každopádně díky za snahu pomoct.