reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mrtvý interní HDD?

marpie (220)|29.10.2009 10:15
Rodičům se odporoučel PC, byla z něj cítit spálenina, výměna zdroje nepomohla, počítač neměl ani snahu najet. Tak jsem zkusil vzít HDD jestli z něj něco vytáhnu. Je to ještě disk IDE WD 40gb. Když ho připojím do svého PC do IDE konektoru a napájení dám na molex konektor tak PC po startu jen problikne a vůbec nenajede. Když vytáhnu z disku napájení tak PC najede normálně. Znamená to že je ten disk odpálený a nemá smysl jej zkoušet? Nebo dělám něco špatně? Data na něm nejsou životně důležitá takže když se nevytáhnou tak se nic moc nestane. Ale zase pokud by se něco vytáhnout podařilo tak by to na škodu nebylo.
Logout (4018)|29.10.2009 10:26
Na 90%tam bude spálená elektronika. Buď zkusit specializovaný firmy (dáš za to kolem pěti litrů), nebo sehnat stejnej disk a vyměnit z něj elektroniku.
marpie (220)|29.10.2009 10:36
No ta data teda určitě za 5 litrů nestojí - jestli mají hodnotu 2 stovek tak je to moc. Většinu fotek co rodiče fotili mám i já ve svém PC protože jsem je u sebe upravoval a jinak tam bylo pár věcí které půjdou nahradit. Jen maily co měli uložené v outlooku už mít nebudou. No a obnovit adresář v outlooku budou muset ručně.