reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2PC na jednom HW - virtualizace

xvip (1)|29.10.2009 17:26
Chtěl bych, aby mi jedno "fyzické" PC fungovalo jako 2 virtuální počítače. Každý z virtuálních počítačů by měl svoji HW klávesnici, myš, monitor a zvukovou kartu. Je mi jedno na jakém OS všechno poběží, pouze minimálně jeden z virtuálních OS musí být WIN7. Lze tohle vůbec pomocí součaných virtualizačních programů uskutečnit? S kterým a jak nejsnadněji? Mám představu, že bych v každém z virtuálních OS zakázal HW toho druhého. Lze to? Počítám s tím, že bude potřeba hodně RAM a vícejádrový procesor, 2 zvukové karty + popř. 2 graf. karty/výstupy
O virtualizacích nevím téměř nic, tak uvítám do začátku jakoukoliv radu. Předem Dík.
Salamander (6177)|29.10.2009 17:31
Logout (4018)|29.10.2009 20:55
salamander: No, když se koukneš na podporu rozlišení, nic moc...

xvip: Todleto co popisuješ by šlo s nějakym tenkym hypervizorem - zkušenosti s tim ale nemam. Tenkej hypervizor ale neni free, ale asi totéž by šlo možná nastavit pod linuxem. Zkušenosti s tim ale nemam.
Teoreticky by to šlo i ve win7 např. virtuálboxem, ale lepší je imho spešl hypervizor a ne mít jeden virtualizovanej PC jako hosta na druhym - protože hostitel o hostu ví, což imho není vhodné (např. mu může rejdit myší po ploše).
petr.svec (320)|30.10.2009 06:48
zkus nové ubuntu, co vyšlo včera, ještě jsem ho nestihl pořádně otestovat, ale nově je v něm X input ap., který by ti měl vyřešit oddělení jednotlivých klávesnic a jednotlivých myší

bohužel co zatím asi není vyřešeno a co hledám i já, je jak rozdělit zvuk...
Logout (4018)|30.10.2009 12:57
Nejde rozdělit vzuk čistě tak, že v jednom OS zvolíš jako výstup jednu zvukovku a v druhym druhou zvukovku? (Potřebuješ dvě, ale s jednou by to šlo dost blbě :-))
petr.svec (320)|30.10.2009 14:17
jestli to bylo na mě... tak vtip je v tom, že v ubuntu by byl spustěný pouze jeden systém nikoliv dva