reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zkušenost s linuxem - rozhozený BIOS????

jan.cz (119)|30.10.2009 01:48
Jednoho krasnýho dne jsem chtěl vyzkoušet live Linux... Vybral jsem si Gnome 2009.... Bohužel při načítaní systému došlo k chybě, nedokázal zavést grafické rozhraní.... a vyzkoušet konzoli jsem zrovna netoužil :-D takže jsem restartoval PC.. jen abych upřesnil už při zavádění Linuxu se mi vyplo podsvícení displaye na NTB..... tak restartuju ale display je pořád pohasnutej.... až po najetí do Woken se rozvítil a od tý doby svítí stále i při startu tak jak má.... lae jak mně překvapilo když jsem zjistil že najednou není ve Windosem síťovka,ale jen Wifi.... Nebyla zakázana ve správci zařízení kam jsem se jako první podival, ani Everest ji neviděl... prostě zmizela... jdu do BIOSu tam byla povolená... tak ji zakazuji,povoluju...furt dokola....zakazal sem pak i USB, Wifi všechno a furt prdlačku.... dal jsem defaultní BIOS... Furt nic.... Tak jsem vytáhl notebook ze sítě a vyndal baterku.... Tím se asi vyresetovala část BIOSu jinak si to nevysvětlím... Některý nastavení zůstaly,nějáký ne... V tu chvíli ale zase nešlo USB i když byly zapnutý a system při BOOTu ukazoval "Can´t detect TPM Device" přitom tenhle notebook ani TPM nemá.... To vše jsem vyřešil že jsem dal BIOS na základní uživatelské hodnoty a už všechno frčí jak má... Ale může mi někdo prosím proboha říci co to ten za**anej Linux při zavádění svého LIVE DVD do**** dělá??? Mi to rozházelo celej NTB... Máte někdo podobnou zkušenost nebo víte co má Linux za praktiky při závádění....????

mám tenhle NTB: http://www.alza.cz/asus-n51vn-d139107.htm
Weeman (90)|2.11.2009 11:15
Zkus použít jinou live distribuci (Knoppix atd.).
Taky to občas používám, ale podobný problém jsem nikdy neměl.
Operační systém máš jaký?