reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC sestava - vykon,spolehlivost

speedsnail (4876)|30.10.2009 14:12
1. na tu super OC 275 zapomen, to je nesmyslná koupě za ty peníze
2. Ty bedny jsou všechny takový... nevim co se ti hodí do pokoje ale třeba centurion s průhlednym bokem by se ti nelíbil? (sakra neni zrovna dostupnej :()
3. Zdroj katastrofa
4. Jinak dobrý :) (Gigabyte byl ve výkonovejch testech až za asusem, tak sem je prohodil ale ani ten GB neni spatnej, jo a dal tam dostupný a levnější paměti)

Upravená sestava + HD5850
czhunter (775)|30.10.2009 14:17
Z těch 3 casů bych si vybral iSolo (pokud se ti líběj jen tyhle tři), ale do 2k Lancool K58 (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000R7S)
SkruFF (16)|30.10.2009 14:37
Tak rozpocet mam zhruba 23-25 tisic vcetne OS.

Co se tyce ASUS zakladovek tak jsem mel moznost precist a myslim,ze zrovna tady na svethardwaru,ze pouzivaji cinske "noname" soucastky.O vykon sice jde taky ale predevsim o spolehlivost,kdyz uz chci neco koupit tak at mi to vydrzi nejaky ten rok a vedel,ze PC mi pojede stejne jako na zacatku co jsem si ho poridil.Znackam ASUS moc neverim radsi priplatim o neco vic a budu mit jistotu nez zaplatit min a mit vykon a po roce kupovat novou desku.Taky se mi naskytla alternativa od intelu v podobe http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508M0982XNS4Z
----------------------------------------------------------------------------
Jinak mensi dotaz co vsichni maji proti Nvidii? =) Ta grafika podle testu neni nejhorsi a hlavne super OC se rovna vykonum 5850 a podporuje PsysX(nebo jak se to pise)ano,sice nema DX11 ale myslim,ze to zas neni takovy problem.
----------------------------------------------------------------------------
Co se tyce zdroju tak tam jsem ztraceny jsem kupoval kompl v dobe,kdy zdroje staly par stovek a bylo vicemene jedno jaky clovek si koupi =)
----------------------------------------------------------------------------
Bednu bych chtel tak do 2000Kč hlavne,aby byla cerna nebo kombinace silver-black a predevsim co nejvic hliniku a pekny vzhled =) tim nemyslim zbytecne preplacana bedna,ktera vypada jako diskoteka ale decentni design(v jednoduchosti je sila)a hlavne,aby taky byla uzitecna(vetraky,chlazeni atp..)
-----------------------------------------------------------------------------
RAMky bych asi ponechal ty kingston.PC uz tady davam do kupy asi mesic a porad nemuzu se rozhodnout =( Je tezky vybrat pomer cena/vykon,kvalita,zivotnost
Robott (6)|30.10.2009 14:38
Tie casy sa mi moc nepacia,ale to je otazka osobneho vkusu,ja by som si radsej zobral nejaky elegantny thermaltake,hlavne nech ma case ECC plechy.
GPU s DDR3 je predrazeny,zober si radsej RADEON 4890 s DDR5.Inac podla mna je zbytocne davat za grafiku viac ako 4500CZK,je tam rychly vyvoj a ceny pojdu rychlo dole,na vsetky sucasne hry,aj v blizkej buducnosti ti to bude uplnne stacit,DX11 sa zacne mosovo sirit tak o 1,5 roka a vtedy zozenes vsetko za polovicnu cenu.
Chladic CPU moc hlucny 32dB to je sila,radsej AKASA,tichsi a velmi podobna konstrukcia,
pripadne vymenis ventilator za nejaky ENERMAX.
Zdroj je katastrofa s tym suhlasim,zdroj je zaklad,kup si overenu znacku SEASONIC,CROSAIR,ENERMAX aspon 80+ (su uz od 2000 CZK).
Ostatne je ok,dobre sa orientujes na nove procaky,inac o nieco drahsi uz mas i7 920.
Ja mam tiez MB GIGABYTE a som spokojny.
SkruFF (16)|30.10.2009 15:35
Dekuji moc za rady zkusim na zaklade toho neco uplacat a pak to sem postnout snad uz to bude o poznani lepsi =)

Popravde,ze ja vubec jsem se rozhodl pro sestavu boli me uz z toho hlava.Cekal jsem,ze to bude narocny ale ne takhle =(
speedsnail (4876)|30.10.2009 15:37
Zkus trochu lepe upresnit co od sestavy cekas (hry, hlucnost, spotreba, vzhled atd), kolik bude celkem stat, jaky mas monitor.

Jinak návrh sestavy tam máš, a uplně mimo nejsi. Myslim že to nebude problém dát do kupy :thumb
Robott (6)|30.10.2009 15:43
Pokial mas dobry CASE tak to zmontujes vsetko dokopy za pol dna.
Skor je otazna konpatibilta medzi MB,RAM,GPU a zdroj,je dobre si pozriet sranky vyrobcu MB,ake ma doporucene typy RAM,je dost mozne,ze ich budes musiet viac vyskusat...
pas!k (3765)|30.10.2009 15:45
[quote=Robottt;308384]Pokial mas dobry CASE tak to zmontujes vsetko dokopy za pol dna.
..[/quote]

pul dne ? :) to by musel skladat jednou rukou :)
Logout (4018)|30.10.2009 15:50
No, třeba co se týče síťovek, tak zatimco gigabyte používá levný realtecy, od asusu se daj sehnat i deskz s atheros nebo broadcom chipsetama. Co se týče kondíků, mzslim, že teď dává rozumný kondíky snad i MSI. Tak nevim, já bych asus tak nezatracoval. Ale GB taky nedělá špatný desky.

Z beden je nejlepší gigabyte, ale je to jednookej mezi slepejma. Za takovou cenu 0.7 plech je trestuhodný, bude vibrovat.

Zdroj je zbytečně silnej, navíc nemá zas tak velkou účinnost (jen málo přes 80%). Za tudle cenu k týdle sestavě bych bral enermax Pro 525W, nebo levnější corsair hx520.

Paměti jsou vcelku jedno, na výkonu se moc nepodepíšou, takže by stačilo i 2x2GB Zepelliny, ale ani s těmadle neuděláš chybu, jen prostě stojej o pár set víc.

Z těch dvou karet určitě 5850, anebo jak psali ostatní, pokud nemáš 30" monitor, i nějaká 4890 by Ti stačila.

Chladič je dobrej, na specifikace se koukat nedá. Jestli chceš chladit hodně pasivně a nedělat OC, tak se dá uvažovat i nad ninjou.

edit robot:
Přestaň prosím s těma vejmyslama
- jo, 920 stojí o kousek víc o dva tisíce - a další dva tisíce navíc dá člověk za desku... Daleko výhodnější je připlatit si na i7 860.
- dneska je drtivá většina věcí spolu navzájem kompatibilní (co to je prosím kompatibilita se zdrojem???) - koupit např. špatnej procesor do desky je dost umění (i když pravda lidi, co takový sestavy navrhovaly se pohybujou i tady).
- ani paměti, se kterejma asi pravda jsou největší problémy, sou na 99,9% kompatibilní (pokud je to správnej typ DDR2/3 :-)). Nekompatibilita pamětí se zpravidla projevuje jen prvních pár měsíců po uvedení novejch čipsetů, a to ještě ne všech. Zbytečně ho s měněnim pamětí strášíš.
- blbá skříň se rozhodně neprojevuje tak, že se do ní blbě montujou komponenty (pokud teda nejsi ucho a nekoupíš fullAtx desku do mAtx skříně) - respektive rozdíl v čase montáži je nevýznamnej. Blbá case se projevuje tak, že neni pevná a vibruje, neni tam jak uspořádat kabely, nemá dobře řešený chlazení, nemá dobře řešený uchyceníí disků a ty vibrujou.
SkruFF (16)|30.10.2009 15:53
Rozpocet je priblizne 20-25 tisic Kč vcetne OS ale muze jit o tech 2000Kč nahoru ale uz to bude bolet =)

Jinak jsem nehral hry tak sest let krom nejakejch MMORPG tak prave jsem se rozhodl,ze si poridim nejaky stroj na kterym ty vsechny leta dozenu =)
Hry:aspon 1-2 hry na plny detaily =)
Hlucnost:kdyby jste vedeli na co jsem zvyklej,takze hluk mi nevadi muze byt hlucnejsi ale ne extrem
Spotreba:Spis vykon na ukor spotreby,takze jestli bude o neco veci zrout nevadi
Vzhled:To uz se nejak poradim pri vyberu case

Robott to trefil do cerneho chci naprosto vyladeny PC,ktery by slapalo jako hodinky za cenu toho,ze bych musel nekde priplatit vic.

Dalsi kriteria,ktery snad pomuzou:

CPU - intel
MB - gigabyte popr., intel extrem kingsberg me docela zaujala
GPU - radsi bych Nvidii ale,kdyz nedate tak prekousnu tu Radeonku :/
RAM - mometalne 4GB casem na tech 16GB spis vyssi frekvence

Zdroj,chlazeni na CPU - to si necham poradit v tomhle nemam absulutne prehled...

Jinak jak rika Robott zkusit se podivat na stranky vyrobcu MB a podle toho prizpusobit zbytek.


EDIT:jelikoz si PC kupuji tak na 5-6 let mozna i navic tak s OC se do boucna pocita.Monitor zatim mam 19" ale mam v planu si kupovat 26"+
Robott (6)|30.10.2009 15:54
[quote=pas!k;308386]pul dne ? :) to by musel skladat jednou rukou :)[/quote]

Ja tiez,ale zalezi od osobnej skusenosti a sikovnosti,aj mozes niekde narazit na problem npr.pri zapojeni MB na CASE,alebo ti tam nieco nebude pasovat,grafiky su uz hrozne dlhe a v malych ATX sa mozu tlacit s HDD,hlavne ak ich mas v tlmicoch...

P55 nepouziva nahodou triple channel RAM? Lepsie by bolo 3x2GB aby si efektivne vyuzil tento paralelny trojkanal a dosky RAM zalozit symetricky.
Ja som mal NVIDIU dost dlho,ale teraz mam RADEON 4870 1 GB DDR5 2 mesiace,je dobry.
Inac v MB su velmi podobne vykony,tam to nezalezi az tak na vyrobcovi,skor na type chipsetu,ale ked sa pozries na GB srdce ti zaplesa,fakt ciste riesenie plosaku,vsetko pekne vyriesene a usporiadane,kvalitne kondiky,dvojity BIOS,MSI ma tenku med,ASUS je uplne bludisko,nie moc dobre navrhy,sloty a konektory nahadzane hlava-nehlava.
jrx (1880)|30.10.2009 15:55
[quote=SkruFF;308392]intel extrem kingsberg me docela zaujala.[/quote]

Intel Kingsberg DP55KG, předražená deska s nejdebilnějším layoutem v historii lidstva? :notsure
Logout (4018)|30.10.2009 16:03
Výrobci maj na svejch stránkách seznamy pamětí, který náhodou vyzkoušely - to že výrobce do nich za měsíc začal dávat jiný čipy je jim jedno....

Jediná grafika (mimo doujádrový, který je imho blbost kupovat) má problémy s délkou 5870. 5850 má dýlku 24cm, teda na highend grafiky podprůměr.

robot: Ne, nepoužívá trojkanál.
Robott (6)|30.10.2009 16:20
[quote=Logout;308399]Výrobci maj na svejch stránkách seznamy pamětí, který náhodou vyzkoušely - to že výrobce do nich za měsíc začal dávat jiný čipy je jim jedno....

Jediná grafika (mimo doujádrový, který je imho blbost kupovat) má problémy s délkou 5870. 5850 má dýlku 24cm, teda na highend grafiky podprůměr.

robot: Ne, nepoužívá trojkanál.[/quote]

OK.trojkanal ma X58.
JA som mal problem vmestit sa do case s 9600GT versus HDD v tlmici,tlmic som musel vyhodit,chybalo mi 2 cm.

Ked som mal novy MB,vratil som 2 kusy RAM,ale to boli DDR2,snad bude mat viac stastia pri DDR3 :-}

A co piskanie grafickych kariet,je tu o tom cely chlievik - to nie je strasenie,stava sa...
Logout (4018)|2.11.2009 11:23
Proč desku s raidem, plánuješ? IMHO pro běžnýho člověka je raid v desktopu na nic (leda tak na zálohování v raid1, ale to je lepší externí disk). IMHO by stačila deska bez R.

O tom eco zdroji od enermaxu toho moc nevim, stačil by ti v pohodě i slabší 500W zdroj - takže osobně bych spíš šel do PRO 82+, ale podle prvních tetů nevypadá špatně. Akorát ho někde dávaj do souvislosti s libertou, která měla špatný kondíky - ale teď jsem našel, že jsou v něm dobrý, tak to snad bude Ok. Samotnýho mě to zajímá, založim tu spešl thread ve zdrojích, tak se tam můžeš stavit...
SkruFF (16)|2.11.2009 11:33
jaj,s tou deskou jsem si to nevsiml ->opraveno na GA-P55-UD3 (premyslim,jestli se nevyplati si poridis novejsi model)

Jinak zdroj jsem dal podle grafiky,kde podle vyrobce je uvedeno 550W+.Konkretni model jsem moc nehledal podle toho co mi bylo receno,ze enermaxy maji kvalitni zdroje a jeste za takovy nekrestansky penize tak jsem to tam rovnou placnul a pocital s tim,ze kvalita je tam vicemene zarucena.

Jinak dik za radu pockam jeste na vyjadreni ostatnich a snad uz bych to dneska mohl objednat.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508O0V41NMH3N popr., tenhle zdroj
NHKG (1136)|2.11.2009 12:35
Zdroj ti bude doopravdy stačit 500W. To co píšou u té grafiky, je kvůli nekvalitním zdrojům EC, atd... Takže doporučuju Enermax PRO82+ 525W (Coirsar HX520 není skladem).
Ta grafika je předražená, protože má spoustu paměti, kterou nedokáže využít a příplatek za OC. Navíc stejně je nedostupná. Vem levnější a trošku slabší Ati HD 4890 nebo pokud chceš nVidii, tak skladem jsou slabší GTX260. Ideální by byla Ati HD5850, ale ty jsou obtížně sehnatelné.
Zbytek je podle mě ok.
SkruFF (16)|2.11.2009 12:56
grafika uz mi taky docela pije krev..Chci neco v rozmezi 6000+-500kč ta GTX275 mi prisla jako nejlepsi volba v tyhle kategorii ale jak koukam neni moc oblibena.Takze i kdyz pres nechut budu muset pristoupit k HD5850 sice neni momentalne dostupna ale ja klidne pockam tyden popr.,dva,kdyz uz do toho tolik investuji tak nechci s grafikou jit o rad dolu.
Ted spis otazk,ktery vyrobce,jestli sapphire nebo gigabyte?

Jinak diky z radu uz vim na cem sem a snad grafika bude posledni prekazkou a uz konecne to budu moct uzavrit =)

EDIT: jinak koukam tak na alfe sli HD5850 o 500Kč nahoru oproti puvodnim 6000kč.jinak na http://www.impactware.cz/?Mode=Sti&StiId=90223 / http://www.impactware.cz/?Mode=Sti&StiId=90805 je dostupna do 14 dnu za prijatelnou cenu..
Logout (4018)|2.11.2009 13:05
Dostupnost do 14dnů v drtivý většině znamená: "možná někdy bude" :-(

Ad 275: ona zas tak blbá neni, jen 4890 má jen o fous nižší výkon a stojí míň, a zas 5850 nestojí o tolik víc a nabízí toho víc. Takže 275 má imho smysl jen pro fanouška physX.
Navíc ty sis vybral předraženou variantu s dvojnásobkem paměti (což na výkonu poznat neni, ale na ceně jo).
A navíc se přestala vyrábět, takže stejně ji seženeš podobně těžko jako 5850.
speedsnail (4876)|2.11.2009 13:13
Stačí 525+ verze. S velkou rezervou!

Zbytek sestavy super, jen ty grafiky jsou problem. Neni dostupna jedina GTX275 ani HD5850. Nicméně než koupit GTX275 v OC edici skoro za 6litrů, to bych rozhodně šáhnul po HD5850. GTX275 stály ještě nedávno cca 4700,- a to je imho odpovídající cena k tomu výkonu když srovnáme cenu HD4890 a GTX260..


:slug ... ja sem pomalej...
Robott (6)|2.11.2009 14:58
No tento tvoj posledny navrh je podla mna uplne super,aj ja by som taky chcel niekedy mat :-)

Ja si planujem i7,som maximalista...ale mozno ze aj i5...

NHKG tiez dobre pise...
SkruFF (16)|4.11.2009 13:48
Tak konecne jsem to objednal http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=RV501QZJ01SD902KC901RCN01H3M01T7501OXU01

Sice zatim bez GPU ale nechtel jsem kupovat o rad mensi grafiku to radsi tyden,dva,tri pockam,jestli vubec se dockam na HD5850 nebo zkusim sehnat nekde v zahranici...
Jinak informativne jsem psal snad do vsech e-shopu a ptal se na HD5850 a vypada to,ze bude tam koncem listopadu zacatkem prosince - bojim se,ze tou dobou ceny pujdou silene nahoru kort u tyhle grafiky,ktera je pomerna zadana jak koukam a hlavne cas svatku deti zacnou utracet tezce rodicema vydelany penize.


Jinak panove opravdu dekuji moc hodne jste mi pomohli vsichni a kdybych mel dostatek prispevku tak vam hodim nejaky ten bodik do plusu ale snad priste =)

jeste jednou dekuji.