reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zatuhnutí, pískání ...

Mraky_ (45)|31.10.2009 10:05
Včera jsem si přeinstaloval PC na windows 7 pro. Zároveň jsem si trošku vycpal bednu izolačním materiálem. A cca po 3 hodinách provozu nastal následující problém:

zasekl se obraz a pc začlo dlouze a nepřerušovaně pískat. Restart a ani vypnutí nepomohlo, počítač se rozběhl, ale nenaskočil obraz, pískání se neozvalo.
PC se mi povedlo asi po 5 minuách rozběhnout, po tom co jsem vyndal jeden z hard disků. PO načtení windows opět pískání a end.
Tentokrát se rozběhl po nezapojení DVD ...
A dneska prozatím jede bez problémů a nic ...

Jsem tak trošku mimo, netuším v čem je problém. Při reinstallu jsem umístil grafiku o slot výše, kvůli lepšímu chlazení. Jinak jsem nedělal absolutně nic. Izolace nepohla s ničím, to jsem si kontroloval jak v průběhu, tak i potom. PC mám cca 1 a 3/4 roku - nikdy to nedělalo.

Netuší někdo, v čem může být potíž?
|Mio| (1333)|31.10.2009 15:56
Zkontroluj teploty, mohlo by to byt prehrati, a jestli se po ohrati nezaseknou vetracky o neco.

Taky projed vsechny slotove spoje a domackni je jestli se s necim nepohlo a neni spatny kontakt. Totez s napajenim a kabely k diskum.
Kirk1 (850)|31.10.2009 16:55
No chcelo by to napísať zostavu a nebolo by zlé aj vyfotiť case.
Pri tej izolaci si asi vyberal komponenty zo MB dobre sa presvedči či si ich poriadne zasunul ...

[quote=Mraky_;308554]Při reinstallu jsem umístil grafiku o slot výše, [/quote] tomuto moc nechrozumiem
píšeš že si premiestnil GK dobre je zacvaknutá, nemohola sa dostať do toho slotu nejaká špinka doporučil by som prefúkať všetky sloty a poriadne zasunúť všetky komponenty a zmerať teploty (v evereste ...) ako radil Mio
husky14 (4214)|31.10.2009 17:28
[quote=Mraky_;308554]....zasekl se obraz a pc začlo dlouze a nepřerušovaně pískat....[/quote]A co v tom kompu píská? Speaker, grafika (taky mívaj speaker)?

Po třech hodinách provozu si dělal co? Spustils nějakou hru, nebo si celou dobu hrál, nebo si celou dobu byl jen ve 2D?

Trošku se rozepiš, tohle je zas na křišťálovou kouli.... taky sestavu vypsat by neuškodilo :turtle
Mraky_ (45)|31.10.2009 18:53
GPU: bez zátěže 55° - dynamické ovládání otáček
CPU: bez zátěže 40°
Prostředí: bez zátěže: 41°
Disky: 32-34°

Při záteži s zvedají o cca 10°
Grafiku jsem teď projel 3dMarkem a v pohodě.

ASUS P5K, core duo 8400, geforce 8800GT, Seasonic 430W, 750 a 1000GB Samsungy, DVD rom

Včera jsem 3h reinstaloval pc a pak si pustil film (obycejny avi) a u toho to padlo.

Ted jede v kuse od 9 rana, bezel na tom 3d mark, hodinu na pozadi full hd film ... a vse ok.

Jeste k teplotam - Skrin je Thermaltek Soprano, ma predni a zadni vetracek Noctuu. Celkem pekne v ni vzduch cirkuluje ...