reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhodné zámrzy/restarty

mike.torment (63)|31.10.2009 11:47
Je to pánové několik dní zpět, co z ničeho nic můj stroj začal občas zamrzat nebo se restartovat. Nespozoroval jsem v tom žádnou pravidelnost, zamrzlo mi to párkrát během hraní a občas po delší době nečinnnosti a zpravidla, když ho nechám běžet přes noc, třeba kvůli downloadu, tak se během noci sám restartuje. Navíc zámrzy jsou tak brutalní, že nefunguje ani tvrdej reset...

Použil jsem analyzační softy... GoldMemory, OCCT, FurMark, Linx a všechny výsledky jsou v pořádku, nikde nic divnýho.

A aby toho nebylo málo, tak jsem ještě stále nevyřešil problém s pravidelnými restarty 30 - 60 min po studeným startu, z čehož obviňuju konflikt mezi MB a GK viz tento topic:

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=37889

Popis sestavy

AMD Phenom II X4 810 2.6GHz ?
ASUS M4A79T Deluxe ?
Kingston ValueRAM DIMM DDR3 2x2GB CL9 ?
MSI N285GTX Superpipe 2G ?
ESI MAYA44e ?
Corsair TX650W ?
WD Black 1TB ?
2x LG FLATRON W2442PA


Prosím o radu, díky.
hawkeye9898 (818)|31.10.2009 11:59
ak to neni teplotou CPU,GK tak potom skus taky uplny zaklad..vytiahnut vsetky kable z dosky,diskov,DVDromky a daj ich tam znovu, zatlac RAMky ci su ok,grafiku atd..

mne sa v jeden den 3x restaroval PC pocas hrania,spravil som tuto proceduru a odvtedy to je ok
mike.torment (63)|2.11.2009 10:59
Kéž by řešení bylo takto jednoduché, bohužel to nepomohlo. Říkám si, jestli mě nejde do háje disk. Sice na něm mám extra chlazení, ale moje GK dokáže vytopit můj né zrovna šťastně zvolený minicase na solidní výheň.

Ale nový poznatek je, že s naprostou pravidelností, po dlouhé době nečinnosti, když zakvedlám myší, abych vzbudil monitory, stroj se restartuje.
Weeman (90)|2.11.2009 11:28
očesej case co to jde a klidně před něj psotav větrák a zkus snížit teplotu (při tomhle počasí to dej za okno :D)
fanynek (2048)|3.11.2009 01:25
No, jestli je to až takhle rozhašený, tak bych začal úplně od píky radši, než hledat kde může být problém, páč se dívám, že to stejně nikam nevede.

-Kompletně bych to vyházel z kejsu a poskládal "na stole". Při tom si dát pořádnej pozor, jestli máš zapojený všechno, jak má být !!! (2x 4pin pro CPU a oba 6pin pro VGA) a zapojil jen to nejnutnější (MB s CPU a 1x RAM, PSU, VGA a HDD + 1xLCD).
-Spustil bych PC a rovnou vlezl do BIOSu a updatoval BIOS, kterej budeš mít připravenej na flešce.
[SIZE="1"]=můžeš zkusit potom rozjet ten stávající OS, ale moc tomu nedávám=[/SIZE]
Pokud to pojede, gut, udělal bych pro zichr [SIZE="3"]*[/SIZE]dole. Pokud ne, pokračuj níže. :p

-Asi se ti do toho moc chtít nebude, ale přeinstaloval bych OS a praskl tam (třeba na zkoušku) 64bit Vistu, nebo Win 7. [SIZE="1"](nemáš jinej disk, ne kterej bys tu "pokusnou" instalaci hodil?)[/SIZE]
-Po instalaci čistého OS bych nainstaloval pouze drivery k integrované zvukovce, LAN, chipsetu a VGA, které bych si stáhl (už předem) poslední aktuální z webu výrobce desky.
-[SIZE="3"]*[/SIZE]Potom bych to nechal projet všema možnýma testama, který jsi už použil, přidal bych testy VGA (3DMark Vantage a hlavně rendering v GPU Caps Vieweru) a přitom bych sledoval teploty v Everestu, popř. Riva Tuneru.

Jestli by to i potom kravilo, tak máš něco rozbitý.:eek::p

Ale jak říkám, tohle bych udělal já. Je na tobě, kterou cestu si zvolíš, jestli dál tápat ahledat, kde je problém, nebo to rozštípnout od podlahy.
Richmond (8084)|3.11.2009 01:45
K tomu flashovani:
Napred vlez do biosu, natahni "system defaults", uloz a opust, pak teprv flashuj pres EZflash.
Mozna bude nutne updatnout i ExpressGate - nektery verze nejsou kompatiblni (resp. hodi error).
Dal bych zkusil jiny ramky (kazdopadne napred zkus osadit jen jednu), s Kingstonama (modry HyperX s velkou voltazi, tusim nekam k 2v) uz jsem par horkych chvilek zazil a delalo to to co jsi popisoval ve vedlejsim threadu - 1. nabehnuti nestabilni, dalsi ok
speedsnail (4876)|3.11.2009 22:46
S tema ramkama, běžíš na ganged nebo unganged modu? Při nestabilitě to už někomu pomohlo - tedy přepnout.
mike.torment (63)|10.11.2009 08:35
No, zásadní zjištění je, že tyhle hrůzy se dějou pouze pod Vistama, co mám na jednom disku. XP, který běží na jiným HDD valej jako na drátkách.
16cmfan (2153)|10.11.2009 08:54
Tak to je možna fakt grafickou kartou jake maš drivery k GK ? rikas, nekolik dni - neinstaloval si neco? Slysel sem, ze nektere drivery (beta) pry mužou nenavratne poškodit Gk kartu
fanynek (2048)|10.11.2009 09:24
[quote=mike.torment;312828]No, zásadní zjištění je, že tyhle hrůzy se dějou pouze pod Vistama, co mám na jednom disku. XP, který běží na jiným HDD valej jako na drátkách.[/quote]

No tak je to snad jasný, ne?
Checkni z těch XPéček ten HDD, na kterým jsou ty Visty, co kraví, kdyby náhodou zlobil disk samotný a pokud bude v cajku, máš jen SW problém, který buď vyřešíš reinstalem driverů (s důkladným vyčištěním OS od zbytků), nebo ještě lépe reinstalem těch Vist.
16cmfan (2153)|10.11.2009 09:35
skus HD Tune - projed ho smart testem atd.
mike.torment (63)|28.12.2009 11:21
Nakonec se vše vyřešilo výměnou casu, teploty spadly na polovinu a je klid.