reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatná základovka?

mikeek (35)|31.10.2009 15:31
Zdravim. Mám tu jeden problem. Mám tu PC, které prý nefunguje. Tak ho teda picnu na místo svojeho, zapojim, spustim, PC se rozjede, ovšem monitor nenabíhá. Po nějaké době se PC samo vypne. Zkoušel sem ramky, zkoušel sem HDD, oboje funkční, monitor samozřejmě taky :)). Takže to asi vypadá na špatnou základovku co? Předem díky za odpovědi :)
Suprak (408)|31.10.2009 15:49
[quote=mikeek;308666]Zdravim. Mám tu jeden problem. Mám tu PC, které prý nefunguje. Tak ho teda picnu na místo svojeho, zapojim, spustim, PC se rozjede, ovšem monitor nenabíhá. Po nějaké době se PC samo vypne. Zkoušel sem ramky, zkoušel sem HDD, oboje funkční, monitor samozřejmě taky :)). Takže to asi vypadá na špatnou základovku co? Předem díky za odpovědi :)[/quote]

První začneme tím, že napíšeš komponenty. Speaker pípá?
|Mio| (1333)|31.10.2009 15:49
JJ, deska nebo procesor. Oba pripady jsou fatalni.
mikeek (35)|31.10.2009 16:00
no asi takhle, doteď speaker myslim že nepipal, ale teď sem to měl otevřeny, kontrolovat sem jeslti něni vypadanej nějakej kabel. Nic vypadenyho nebylo. eště sem tam zkoušel dávat svou grafiku, pokud by to náhodou nebylo např. jen na konektoru grafickyho vystupu, ale nic. pak sem to dal teda zpět a najednou to naběhlo, ale naběhla pouze windowsacka obrazovka smrti. tak jsem ho restartoval a opět monitor nic... tak ještě jeden restart a naběhly cely winy, bojim se to teď restartovat :)), komponenty ještě nevim co tam je, to kdyžtak dopišu za chvilku, ale deska je tam nějaka od MSI a procesor AMD, vice za cvili ;)

EDIT: nevim jak rychle ty komponenty zjistim, windows nebyly ještě aktivovany takže mě nechtěl absolutně nechat nic udělat, aktivovat je nešlo protože si nedokázaly samy vyhledat připojení k internetu, chtěl jsem se teda podivat do biosu, ale po restartu zase nenabíhá, takže musim zkoušet, sem tam prostě naběhne, ale většinou nic...
johny__g (6387)|31.10.2009 16:29
Zdroj je jaký? Značka, výkon.
mikeek (35)|31.10.2009 16:33
Zdroj EuroCase 350 W. Už to nenabíhá vůbec, pokaždy se někdy zasekne a monitor nic, klávesnice nereaguje na num, caps ani scrlock...

EDIT: po hafo pokusech mi naběhl a v biosu sem si zjistil že je v tom AMD Sempron 3000+ na desce MSI MS-7252 ver. 1.1
kevin00 (10238)|31.10.2009 17:41
[quote=mikeek;308699]Zdroj EuroCase 350 W[/quote]

Vyzkoušej jiný zdroj. Zdroje EC jsou to nejhorší, co můžeš zakoupit na našem trhu ;) Jak starý je zdroj ?
trodas (1753)|31.10.2009 21:14
[quote]eště sem tam zkoušel dávat svou grafiku, pokud by to náhodou nebylo např. jen na konektoru grafickyho vystupu, ale nic[/quote]

...ty mas tedy odvahu... Mozna by stalo za pokus vymenit grafiku (jaka ze tam vlastne je?) za nejakou mene narocnou, mozna i za nejakou prastarou PCI grafiku... abys videl, jesli tomu nepomuzes.

Podle me - protoze uz ta deska vypada dost osizene ( http://www.az-pocitace.cz/img/d-42911 ) - ji ten EC zdroj tak ponicil, ze ma dost a krome vymeny zdroje a kondiku ji nic na svete nepomuze.
mikeek (35)|31.10.2009 22:53
Stáří zdroje-vubec nevim, pc neni můj a s jeho majitelem sem v kontaktu zřidka. Grafika je tam jenom integrovaná, ale tou to není, jak sem řekl, byla tam testovaná i jiná. Ale ten počítač nemá problémy s grafikou (když se rozjel, tak byla zapojena integrovaná), ten pc se komplet zasekne aniž by stihl něco udělat (např přepinat numlock nejde..). Takže problém ve zdroji nebo v základovce jo? no já to tak taky viděl, zitra rano zkusim zdroj šupnout do druhe mašiny, nebo možná spiš šupnout do tehle jinej (plně funkční samozřejmě :)), a uvidim, jestli to pojede, bude problem v zakladovce, jeslti ne, ve zdroji, že?
trodas (1753)|1.11.2009 01:07
Ano.

Bohuzel, problem je ten, ze vetsinou spatny zdroj odpali/ponici kondiky a dalsi na desce tak, ze ti v urcite fazi nepomuze ani dobry zdroj a vse je to na vyhozeni... Tak se modli, aby stacilo vymenit PSU.
mikeek (35)|1.11.2009 08:50
[quote=trodas;308950]Ano.

Bohuzel, problem je ten, ze vetsinou spatny zdroj odpali/ponici kondiky a dalsi na desce tak, ze ti v urcite fazi nepomuze ani dobry zdroj a vse je to na vyhozeni... Tak se modli, aby stacilo vymenit PSU.[/quote]
Okej, ale když bych zkusil i to, že bych tento zdroj strčil do jiné bedny, neodpálil by i tu druhou základovku? Teď sem du strčit druhej zdroj, tak kdyžtak za chvilku eště pisnu jak to vypada.
Kirk1 (850)|1.11.2009 08:50
[quote=mikeek;308882]Stáří zdroje-vubec nevim, pc neni můj a s jeho majitelem sem v kontaktu zřidka. Grafika je tam jenom integrovaná, ale tou to není, jak sem řekl, byla tam testovaná i jiná. Ale ten počítač nemá problémy s grafikou (když se rozjel, tak byla zapojena integrovaná), ten pc se komplet zasekne aniž by stihl něco udělat (např přepinat numlock nejde..). Takže problém ve zdroji nebo v základovce jo? no já to tak taky viděl, zitra rano zkusim zdroj šupnout do druhe mašiny, nebo možná spiš šupnout do tehle jinej (plně funkční samozřejmě :)), a uvidim, jestli to pojede, bude problem v zakladovce, jeslti ne, ve zdroji, že?[/quote]
Ak je zlý zdroj tak všetko nabehne ako má (myslím ak tam dáš nový) ale ak je zlá MB tak by ti to malo zostať tak ako doteraz v žiadnom prípade neskúšaj ten EC zdroj na funkčnej zostave (ak je tu potenciálne riziko že je zlý) ak nechceš aj na druhej odpáľiť ďalšie komponenty.
mikeek (35)|1.11.2009 08:51
[quote=Kirk1;308981]Ak je zlý zdroj tak všetko nabehne ako má ale ak je zlá MB tak by ti to malo zostať tak ako doteraz v žiadnom prípade neskúšaj ten EC zdroj na funkčnej zostave (ak je tu potenciálne riziko že je zlý) ak nechceš aj na druhej odpáľiť ďalšie komponenty.[/quote]

Moc diky, zrovna sme se minuli příspěvkama ve kterym sem na to narážel :). Ještě otázka, co když je špatný zdroj i základovka? :))
kevin00 (10238)|1.11.2009 08:55
[quote=mikeek;308982]Moc diky, zrovna sme se minuli příspěvkama ve kterym sem na to narážel :). Ještě otázka, co když je špatný zdroj i základovka? :))[/quote]

Nejdříve zkus nový zdroj, napiš jak se to chová a potom budeme postupovat dále ;)
Kirk1 (850)|1.11.2009 08:56
[quote=mikeek;308982]Moc diky, zrovna sme se minuli příspěvkama ve kterym sem na to narážel :). Ještě otázka, co když je špatný zdroj i základovka? :))[/quote]
Pozri myslím že otázku zdroja nemusíme nejak riešiť EC nie je vôbec dobrý zdroj (mne tiež jeden odišiel ale chvalabohu nieč zo sebou nezobral a odvtedy nikdy viac) tým chcem povedať že by bolo dobré hneď zadovážiť nový. A ak je zlá MB tak ak je v záruke reklamovať ak nie tak kúpiť novú v každom prípade ten zdroj by som tam radšej nevracal (teda pokiaľ sa kúpi nová MB) a ak to odskúšaš s novým funkčným zdrojom a nenabehne to tak si môžeš byť na 90% istý že je zlá MB.
mikeek (35)|1.11.2009 09:12
Zdroj vyměněn. Napoprvy PC naběhl, ale jak sem řikal, to se stavalo i s byvalym zdrojem.... nevim jak bych těď měl otestovat, jestli to zase začně dělat nebo ne, leda ho zkoušet restartovat, nic jinyho mě nenapadá..
Kirk1 (850)|1.11.2009 09:18
[quote=mikeek;308997]Zdroj vyměněn. Napoprvy PC naběhl, ale jak sem řikal, to se stavalo i s byvalym zdrojem.... nevim jak bych těď měl otestovat, jestli to zase začně dělat nebo ne, leda ho zkoušet restartovat, nic jinyho mě nenapadá..[/quote]
Aký tam máš teraz zdroj? Dúfam že si nevymenil EC za EC to by nebolo najrozumnejšie.
No a teraz skúšaj pracuj naňom zahraj si hry zaťaž ho a ak zvládne záťaž a všetko pojde ako má tak to vyzera na ten zdroj.
mikeek (35)|1.11.2009 09:36
nenene, dal sem tam Forton BluestormII 400W. Extra zatížit ho nemůžu, protože winy tam nefungujou, takže tam mam jenom live CD linuxu. Zatim teda jede pohodě, ale když mu dám restart, tak se uplně nevypne, větráky zustanou běžet, dioda sviti, musim několik vteřin podržet power off čudl, aby se vypl, pak když ho zapnu tak už běži zas normálně... da se ten restart nějak pořešit? :)
Kirk1 (850)|1.11.2009 09:46
[quote=mikeek;309002]nenene, dal sem tam Forton BluestormII 400W. Extra zatížit ho nemůžu, protože winy tam nefungujou, takže tam mam jenom live CD linuxu. Zatim teda jede pohodě, ale když mu dám restart, tak se uplně nevypne, větráky zustanou běžet, dioda sviti, musim několik vteřin podržet power off čudl, aby se vypl, pak když ho zapnu tak už běži zas normálně...[/quote]
Pri restarte sa pc nevypína no v každom prípade by bolo dobre tam nainstalovať OS a trochu ho otestovať zatiaľ to vyzerá že bol zlý ten zdroj.
mikeek (35)|1.11.2009 09:58
No ok, pravděpodobně tam budu muset přeinstalovat windows... ale co ten restart? v čem je to chyba? Protože ať to restartuju jakkoliv (přes winy v přihlašovací obrazovce), přes inst. CD winů, přes slax... dycky se to zasekne. Jinak teda když to vemu natvrdo přes čudl tak se to rozjede pokaždy, takže problem byl asi ve zdroju ;)
Kirk1 (850)|1.11.2009 10:03
[quote=mikeek;309007]No ok, pravděpodobně tam budu muset přeinstalovat windows... ale co ten restart? v čem je to chyba? Protože ať to restartuju jakkoliv (přes winy v přihlašovací obrazovce), přes inst. CD winů, přes slax... dycky se to zasekne. Jinak teda když to vemu natvrdo přes čudl tak se to rozjede pokaždy, takže problem byl asi ve zdroju ;)[/quote]
Neviem v čom by to mohlo byť možno tým "zle nainstalovaným OS" ale keď to cez čudlík ide tak to asi bude tým. No ja si myslím že ak to doteraz ide a ak pc ešte zaťažíš a vydrží tak to bolo v tom zdroji.
mikeek (35)|1.11.2009 10:08
že já sem něco řikal, zakřikl sem to, opět to nefunguje, zase nenabíhá...... takže je to základovkou jo? nemuže se třeba přehřivat procesor? ale to asi ne, v biosu kdy sem tam najel tak měl něco kolem 27 °C.... špatná základovnka nazávěr že?
Kirk1 (850)|1.11.2009 10:17
[quote=mikeek;309009]že já sem něco řikal, zakřikl sem to, opět to nefunguje, zase nenabíhá...... takže je to základovkou jo? nemuže se třeba přehřivat procesor? ale to asi ne, v biosu kdy sem tam najel tak měl něco kolem 27 °C.... špatná základovnka nazávěr že?[/quote]
:notsure To jako už zasa vôbec nenabehne? Nie som si na 100% istý že to je MB. Už sa nedá vôbec zapnúť? Ak sa ti ho podarí zasa zapnúť tak sa tam pokús nainstalovať systém. Ešte ma napadlo odpojiť pc od siete a poriadne ho vyčistiť od prachu a vyfúkať všetky konektory a pod... aby náhodou nebola niekde špinka. Dosť tam zavádza fakt že po výmene zdroja pc nabehnúl a pár reštartov zvladol.
mikeek (35)|1.11.2009 10:22
zkusim ho vyfoukat. ale on parkrat nabihal aji včera eště se starym zdrojem parkrát, já bych to fakt viděl na tu MB... vyfoukám ho ;)

EDIT: Vyfoukáno. Nic, prostě jednou z mnoha pokusu se načte, pak se parkrat načítá a pak zas dlouho nic.....
EDIT2: vracim tam EC zdroj protože svuj potřebuju do druhe mašiny
Kirk1 (850)|1.11.2009 10:48
[quote=mikeek;309017]zkusim ho vyfoukat. ale on parkrat nabihal aji včera eště se starym zdrojem parkrát, já bych to fakt viděl na tu MB... vyfoukám ho ;)

EDIT: Vyfoukáno. Nic, prostě jednou z mnoha pokusu se načte, pak se parkrat načítá a pak zas dlouho nic.....
EDIT2: vracim tam EC zdroj protože svuj potřebuju do druhe mašiny[/quote]
Tak to vyzerá na tu MB
mikeek (35)|1.11.2009 11:30
Okej.. děkuju vám za pomoc hoši ;)
kevin00 (10238)|1.11.2009 14:03
Testovat moduly RAM pomocí GoldMemory jsi zkoušel ?
mikeek (35)|1.11.2009 21:47
nezkoušel, ale zkoušel sem tam dát jiné, 100% funkční paměti a nezměnilo se to :)
jan.cz (119)|1.11.2009 22:10
doska nic ineho mne nepripada v úvahu