Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Word a počet znaků

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Chtěl jsem se zeptat jestli jde a pokud ano jak, zjistit ve wordu kolik jsem napsal znaků?
    Odpovídat lze po přihlášení

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Ve 2007 je to Revize -> Počet slov, ve starém wordu nevím.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Jsem to ale blbec už jsem to našel Nástroje>Počet slov...

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Belbas Zobrazit příspěvek
    Chtěl jsem se zeptat jestli jde a pokud ano jak, zjistit ve wordu kolik jsem napsal znaků?
    No ale to máš pořád jen "slova", nikoli znaky. V Office 2003 tato fce sice je, ale stejně to počítá jen písmena, nicméně já jsem placen od úhozu do KB včetně mezer, tudíž si přesný "počet znaků" zjistím nakonec tak, že si výsledný text uložím současně jako "čistý text MSDOS" a pak už stačí jen kouknout TotalCommanderem na jeho velikost v bytech a mám čistý počet znaků. To podělím číslem 1800 (=30 úhozů na 60 řádek) a dostávám údaj v Normostranách (ns). Ten jen pronásobím sazbou za normostranu a mám výsledný honorář, který fakturuji...

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No ale to máš pořád jen "slova", nikoli znaky. V Office 2003 tato fce sice je, ale stejně to počítá jen písmena, nicméně já jsem placen od úhozu do KB včetně mezer, tudíž si přesný "počet znaků" zjistím nakonec tak, že si výsledný text uložím současně jako "čistý text MSDOS" a pak už stačí jen kouknout TotalCommanderem na jeho velikost v bytech a mám čistý počet znaků. To podělím číslem 1800 (=30 úhozů na 60 řádek) a dostávám údaj v Normostranách (ns). Ten jen pronásobím sazbou za normostranu a mám výsledný honorář, který fakturuji...
    Nerad ti kazím tvůj vskutku zajímavý postup, ale pokud si dobře vzpomínám, stačí rozbalit tu roletku, co ti přibyde na horním panelu a tam si vybrat, co chceš spočítat.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od pabouk. Zobrazit příspěvek
    Nerad ti kazím tvůj vskutku zajímavý postup, ale pokud si dobře vzpomínám, stačí rozbalit tu roletku, co ti přibyde na horním panelu a tam si vybrat, co chceš spočítat.
    Pro mne není jen zajímavý ale zhruba 20kou let osvědčený... BTW v tom Wordu ti to ukáže množství znaků vlevo dole v liště při každém otevření souboru... A tu roletku co zmiňuješ nemusí mít každý BFU aktivovanou pro zobrazení.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Pro mne není jen zajímavý ale zhruba 20kou let osvědčený... BTW v tom Wordu ti to ukáže množství znaků vlevo dole v liště při každém otevření souboru... A tu roletku co zmiňuješ nemusí mít každý BFU aktivovanou pro zobrazení.
    Aha, tak toho jsem si nikdy nevšiml Při standardním nastavení by se zobrazit měla.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Dobrý den,
    nemáte prosím někdo tušení, zda je možné spočítat znaky vložené v rámci revize (nikoli celý dokument)? Díky za rady/nasměrování.

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od vaaclav2 Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,
    nemáte prosím někdo tušení, zda je možné spočítat znaky vložené v rámci revize (nikoli celý dokument)? Díky za rady/nasměrování.
    No záleží kolik si v dokumentu označíš textu. Kolik si označit tak to ti spočítá. Jestli tedy myslíš toto
    Nástroje-Počet slov
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Toto: http://web.ticino.com/multilingual/w...count_tips.htm je sice starší článek, ale podle toho co jsem viděl si myslím, že se bez makra asi neobejdete. Tuším co máte na mysli, ale vzhledem k tomu, že už se jedná o prokročilejší funkci MS Wordu, tak to asi jednoduchou cestou nepůjde.

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-05-2013, 17:28
  2. C výpis znaku z pole po jednom
    Od kanabis v sekci Programování
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 20-01-2012, 11:58
  3. Tutorial: Úprava NICKU-barva,font,přidání různých znaků
    Od lexxxa v sekci Trackmania Forever
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 10-07-2011, 12:42
  4. Počet přemapovaných sektotů
    Od Benbow v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-04-2011, 14:00
  5. Počet příspěvků
    Od zipp v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-11-2009, 15:30