Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 53

Téma: 22 Monitor na Videa,Hry,Praci

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Ahoj, nechci zakládat nové téma, protože moje požadavky na monitor jsou pomalu stejné jako u zakladatle tématu.
    Na začátku tohoto thredu jsem četl od uživatele Speedsnail že :

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    23" LG. Velmi oblíbený, kladné hodnocení v diskuzi.
    Tento monitor sice nechci ale chtěl bych tento model : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66473 ( LG W2353V-PF ) , zajímalo by mě tedy, jestli je tento model dobrá volba ? Jediného rozdílu jsem si všiml oproti doporučovaného speedsnailem, že má HDMI a vyšší kontrast.

Jen doplním moje požadavky na LCD : FullHD filmy, hry ( po upgradu grafiky a brouzdání po netu ) . Cenové maximum je 4500,-kč s DPH .

Popř. by mě ještě zajímalo, jestli je obraz znatelně lepší přes HDMI než přes DVI, přes který bych ho momentálně připojoval.

Díky moc všem za odpověďi a rady .
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Novotak33 Zobrazit příspěvek
    Popř. by mě ještě zajímalo, jestli je obraz znatelně lepší přes HDMI než přes DVI, přes který bych ho momentálně připojoval.
    Ano, je znatelne lepsi, obraz jde hlavne digitalne, na fullhd je imho dsub nesmysl (ostatne dsub je na lcd nesmysl).

edit: jinak "znatelne" lepsi obraz je tn technologie takovy placnuti do vody, ono "znatelne" lepsi = SPVA nebo SIPS - pak se budem bavit o kvalite, barvach uhlech atd.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

To Richmond :
    Toho jsem si vědom, že TN není v dnešní době nic moc, ale bohužel tlačí mě finance a FullHD s jiným panelem od Samsungu začíná na 6000,-kč a to je už moc.

Proto mě hlavně zajímalo, jestli s tím monitorem, co jsem postoval výše ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66473 ( LG W2353V-PF ) ) udělám dobře .

P.S. Nebudu ho připojovat přes D-Sub , ale přes DVI .

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

imho pokud je to digitální připojení je už celkem jedno jestli HDMI nebo DVI. A jinak TN vs. SPVA, SIPS... pokud u monitoru nebudeš celý den sedět a upravovat fotky nebo tvořit grafiku... bohatě stačí TN.

Registrace
    May 2008

Ja bych si vzal ten doporucovany snailem - je cerny
    Teda byt po mym tak prihodim na Dell 2209WA a ozelim fullhd - na filmy ovsem nekoukam, 1680x1080 me treba staci (dobra, mam monitory dva - je to podle me lepsi nez mit jeden fullhd) Jinak co se LG tyce tak mam mnohem lepsi zkusenosti nez Samsung, LG nema tak presviceny katody, cerna je na TN vcelku "temna" ovsem design je pro zensky - leskly plast se okamzite ohmata, power ledka bije do oci apod.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

:-D , mě osobně je celkem jedno, jestli je monitor ještě podvětlený, takže tohle bych asi neřešil :-) , tedy pokud z toho nebude nějaká přerůžovělá obluda :-D .
    Je tedy podle těch parametrů doporučitelný ?

Bohužel, budu sledovat FullHD filmy, takže nižší rozlišení pro mě nepřipadá v úvahu.

Mimochodem, myslím, že jsem někde četl, že sed to podsvícení dá u LGků vypnout .

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Belbas Zobrazit příspěvek
    imho pokud je to digitální připojení je už celkem jedno jestli HDMI nebo DVI. A jinak TN vs. SPVA, SIPS... pokud u monitoru nebudeš celý den sedět a upravovat fotky nebo tvořit grafiku... bohatě stačí TN.
    Hmm tak to jo
    Si nekdy sedni k TN a pak k VA/IPS a povime si... TN je dobrej mozna tak do mobilu.. Miluju uz na dalku ty modre zamraceny smejdy ke kterejm si musim sedat rovne jinak je to zluty, cerna barva = tmave seda... Hele nic proti ale vetsi kravinu si opravdu nemohl napsat...

edit: jinak ja jsem odkojen crt monitorama (bohuzel, nebo spis buhudik jsem mel prevazne Eiza a iiyamy) takze kdyz jsem videl super-tenky-siroky-blikaci tnka tak jsem sel do kolen, takhle degradovat obraz a pritom tvrdit jak je to zdravy a ze to nezere... Blbosti proste... SPVA povazju za jaks-taks nahradu za CRT s tim, ze je pomalejsi (coz me osobne nevadi, hry moc nehraju). Tvrzeni, ze SVPA/IPS je na dlouhodoby sledovani je kravina, tn nepovazuju za neco kvuli cemu bych si porizoval fullhd - mi nezajima ze je to velky, me zajima jak je to barevny, rychlost na filmy je imho zcela nesmyslne resit.
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 14-11-2009 v 13:00

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Ja bych si vzal ten doporucovany snailem - je cerny
    Teda byt po mym tak prihodim na Dell 2209WA a ozelim fullhd - na filmy ovsem nekoukam, 1680x1080 me treba staci (dobra, mam monitory dva - je to podle me lepsi nez mit jeden fullhd) Jinak co se LG tyce tak mam mnohem lepsi zkusenosti nez Samsung, LG nema tak presviceny katody, cerna je na TN vcelku "temna" ovsem design je pro zensky - leskly plast se okamzite ohmata, power ledka bije do oci apod.
    já mám to W2343T od snaila, a jsem spokojený až teda na to špínění-otisky prstů, prach...

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Hmm tak to jo
    Si nekdy sedni k TN a pak k VA/IPS a povime si... TN je dobrej mozna tak do mobilu.. Miluju uz na dalku ty modre zamraceny smejdy ke kterejm si musim sedat rovne jinak je to zluty, cerna barva = tmave seda... Hele nic proti ale vetsi kravinu si opravdu nemohl napsat...

edit: jinak ja jsem odkojen crt monitorama (bohuzel, nebo spis buhudik jsem mel prevazne Eiza a iiyamy) takze kdyz jsem videl super-tenky-siroky-blikaci tnka tak jsem sel do kolen, takhle degradovat obraz a pritom tvrdit jak je to zdravy a ze to nezere... Blbosti proste... SPVA povazju za jaks-taks nahradu za CRT s tim, ze je pomalejsi (coz me osobne nevadi, hry moc nehraju). Tvrzeni, ze SVPA/IPS je na dlouhodoby sledovani je kravina, tn nepovazuju za neco kvuli cemu bych si porizoval fullhd - mi nezajima ze je to velky, me zajima jak je to barevny, rychlost na filmy je imho zcela nesmyslne resit.
    jsi moc zhýčkaný...já přecházel z CRT AOC a žádný problém... každý nemá na monitory za 10 000...

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Belbas Zobrazit příspěvek
    jsi moc zhýčkaný...já přecházel z CRT AOC a žádný problém... každý nemá na monitory za 10 000...
    Ale to neni o penezich - kouknu na monitor a tnka lcd jsou vedle nej na urovni cernobilejch televizi a nevidim duvod proc prechazet z lepsiho na horsi a jeste za to platit. Pokud by byl lepsi tak ano a jsem ochoten za to zaplatit klidne dvojnasobek. AOC - to te lituju, ja byl vychovavan tak, ze kdyz jsem dostal pc tak jsem na nej nemohl koukat hodinu v kuse dokud jsem pred nej nedostal filtr - otec mi vyhanel klackem a dnes vim proc.

edit: za 10k se da poridit dneska slusne vybavenej NEC s SIPS a dalkovym ovladanim takze nevim o co jde. Ale chapu, "vyhodit" 10k se nikomu nechce... Kazdopadne by bylo dobre podotknout, ze okem jde do mozku 90% vsech informaci
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 14-11-2009 v 13:11

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Dobře to tu vedeš Richi....
    @Georginek: poslouchej lidi, co s tím mají zkušenosti a vědí, o čem mluví. Mě taky dobře poradil.(Dell 22" 2209WA E-IPS)

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Cau,

je tedy ten LG http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66473 ( LG W2353V-PF ) tedy dobrá koupě ?

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Novotak33 Zobrazit příspěvek
    ...je tedy ten LG http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66473 ( LG W2353V-PF ) tedy dobrá koupě ?
    No pokud ti jde o ten pruhlednej kus plexiskla a chces mit dotykovy tlacitka tak proc ne, me treba nevyhovujou - nemam oproti klasickym zadnou zpetnou odezvu a tim jistotu jestli jsem tlacitko zmacknul. Je to hezka "frajerinka" na predvadeni doporucuju prikoupit tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...o&SearchType=1

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Osobně bych monitor LG nekoupil. Pokud se tedy za 2 roky LG monitory extrémně nezlepšily. Zobrazení barev nic moc, nastavení polohy monitoru naprosto zoufalé.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Zobrazení barev nic moc, nastavení polohy monitoru naprosto zoufalé.
    S polohováním souhlasím, jinak třeba to LG, co mám v kanclu (L204WT) je, co se barev týče, v rámci TN určitě nadprůměrný, má i rovnoměrný podsvícení, jedinej problém (mimo tu polohovatelnost), co u něj vnímám, je silnější backlight bleeding.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaký monitor na práci v kanceláři 24/27"?
    Od Magicie v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-09-2012, 21:30
  2. LCD: 24" monitor na práci s fotkami za 4-5 tisíc
    Od Jan Jindra v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-12-2011, 01:45
  3. LCD: TN monitor na grafickou práci ?
    Od Tomos28 v sekci Monitory
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 16-02-2011, 12:43
  4. Monitor na práci s fotkami