reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Virtualizace

kaithicek (3)|1.11.2009 09:49
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s programama, které potřebují virtualizace pro svůj běh? Jestli je to každej druhej program, nebo jestli je to jen menší množství již starších programů. Mám již objednanej notebook s procesorem, který virtualizaci nepodporuje. Tak by mě tohle celkem zajímalo, jestli si tam ty 7čky mám nechat nebo to rovnou přeinstalovat na XPčka. Díky za názory
mstejska (2912)|1.11.2009 09:52
processor s podporou virtualizace pomáhá když pouštíš v operačním systému jěště uvnitř další virtuální počítač. Ale ani tak není nezbytný. Jinak podporu virtualizace nevyužiješ.
xmarek (1676)|1.11.2009 10:15
Do dneška jsem neměl o podobné funkce ani tušení. Děkuji tazateli, že mě dotazem přiměl se o tuto oblast zajímat. :thumb
http://blog.gtweb.cz/2009/hardware/virtualizace-xp-ve-windows-7-co-by-vam-nemelo-uniknout
http://notebooky.idnes.cz/nektere-notebooky-maji-problemy-s-virtualizaci-windows-7-pzt-/tech-a-trendy-nb.asp?c=A090811_102221_tech-a-trendy-nb_jza

to mstejska: Pokud hodlá uživatel hrát ku příkladu starší hry, používat aplikace napsané např. pro windows XP a nejsou kompaktibilní s Windows 7, tak mu bude vitrualizace dost užitečná.
mstejska (2912)|1.11.2009 11:57
Bude užitečná, ale ne nezbytná . Podpora virtualizace v procesoru znamená, že CPU má instrukce, které jsou užitečné (zrychlují běh) při běhu virtualizovaného PC . VMWare, Virtual PC i Virtual Box běží i na CPU které virtualizaci nepodporují. To mám vyzkoušeno u VMWare i Virtual Boxu.
Tazatel zjevně neví k čemu je virtualizace dobrá, tak nemá smysl zatěžovat ho podrobnostmi o virtualizaci, když ji nevyužije.
Pokud dokáže rozjet DosBox nebo Virtual Box pro staré hry, tak mu to stačí.
Windows 7 nebo Windows XP s tím nemají nic společného.
xmarek (1676)|1.11.2009 12:12
Souhlas
mech13 (5526)|1.11.2009 12:59
k cemu se virtualizace hodi, je k rozbehani kompatibilniho XP modu v sedmickach - neni to nic jineho nez bezici virtualni XP a vyzaduje to podporu virtualizace.

da se ale vpohode obejit zminovanema programama ktery jedou i bez podpory CPU a nainstalovanim vlastnich XP... vysledny efekt je stejny
xmarek (1676)|1.11.2009 13:35
Otázka jak je to s licencí. Když mám nainstalované např. VMWare a v tom Win XP, tak předpokládám, že na ně musím mít licenci. U Windows XP Mode nevím. :notsure
Logout (4018)|1.11.2009 14:03
XP Mode licenci nevyžaduje - to je výhoda.
mech13 (5526)|1.11.2009 14:08
tjn... u XP mode to je imho zadarmo automaticky, je to totiz jen u profesional a ultimate a uvadeny jako vlastnost systemu, tak se imho pocita i s licenci. ve virtual PC nebo vmware by bylo potreba nejak poresit i licenci na ty virtualni XP
mstejska (2912)|1.11.2009 15:07
Čili XP Mode u OEM Home Premium (což je nejčastější systém) ee.
kevin00 (10238)|1.11.2009 23:35
[quote=xmarek;309012]to mstejska: Pokud hodlá uživatel hrát ku příkladu starší hry, používat aplikace napsané např. pro windows XP a nejsou kompaktibilní s Windows 7, tak mu bude vitrualizace dost užitečná.[/quote]

Virualizační Windows XP mod pro Win7 se pro hraní her moc nehodí, neboť je simulována grafická karta S3.
Ke stažení je zdarma na stránkách Microsoftu a lze ji použít pro edice Professional, Enterprise a Ultimate.
cool.user (2822)|1.11.2009 23:43
[quote=kevin00;309370]Virualizační Windows XP mod pro Win7 se pro hraní her moc nehodí, neboť je simulována grafická karta S3.[/quote]

Nehodi se vubec, protoze ta simulovana grafika nepodporuje 3d akceleraci. Jediny virtualizacni nastroj ktery umi virtualizovat i 3d grafiku je v soucasne dobe virtualbox a vmware a nutno podtknout ze v obou pripadech je tam rada ale ktera vetsinou cini hrani 3d her naprostou utopii. Paradoxne ani jeden soft nevyzaduje HW virtualizaci cpu.
Salamander (6177)|1.11.2009 23:48
[quote=cool.user;309372] Paradoxne ani jeden soft nevyzaduje HW virtualizaci cpu.[/quote]
Jo jo, ale muzes ji povolit, je to s ni o chlup sviznejsi
Capture.PNG
optim (391)|2.11.2009 00:53
Plnohodnotna 3D akcelerace by mohla jit zaridit pomoci vt-d. Benchmarky na prvni pohled vypadaji slibne.

Podpora virtualizace na urovni hw byva nekdy potreba pro beh 64-bitovy systemu. Zalezi na typu typu virtualizace a pouzitem reseni, neni to vzdy nutnou podminkou.
Logout (4018)|2.11.2009 08:58
Podpora virtualizace nezávisí imho na bitovosti systému, ale na metodě, pomocí který je virtualizováno. Tzn. plá virtualizace ji nepotřebuje, ale je pomalejší, paravirtualizace je rychlá, ale vyžaduje IVT, nebo modifikaci virtualizovaných OS

http://www.ics.muni.cz/zpravodaj/articles/545.html

Jednotlivé virtualizační programy pak uměj některou(ré) z metod, např. XP mode umí pouze paravirtualizaci s podporou IVT.
HFX9 (276)|3.11.2009 22:36
kdyz jste u te virtualizace zeptam se tady:
Vmware znam pouzivam a jsem spokojeny, ale chci se zeptat na xp mod pro Win 7:

Bude tento mod umet i to ze bude mozne pouzit hardware ktery ma ovladace jen pro XP?
Jako priklad dam USB Bluetooth dongle, ktery mam ale ovladace na nej jsou jen na win XP.

Prozatim resim prave Vmware a nainstalovanymi ovladaci ve virtualnich XP

Dekuji za odpoved