reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divné připojení Wi-Fi

jarod72pm (46)|1.11.2009 10:20
zdravím
mám problém s připojením
nedávno jsem si kupoval router (AP) Izcomax (obyčejný ale funguje spolehlivě) a
v PC mám Wi-Fi kartu Asus WL-138gE která pod Win.7 funguje pouze s universálníma ovladačema ale důležité je že ji router vidí a tudíž spojení jde i vzduchem (když je vyndaný kabel od routeru do lanky)
a problém je ten:
internet přes Wi-Fi jede v pohodě (odzkoušen ping a rychlost vše OK)
jakmile se ale chci připojit do hry přes Wi-Fi tak hra se načítá pomalu a nebo vůbec ,odezvy šílené a hra pokud se vůbec načte je nehratelná jde o síťové hry World of Warcraft nebo Counter Strike
to samé pokud si zapnu uTorrent nic nenačte
nastavení routru je standartní ,firewal off , wi-fi karta pracuje pouze se zaplým DHCP a i šifrování funguje standartně ,signál je 100%.
Napadá vás proč přes Wi-Fi nemohu hrát síťové hry?
dík za pomoc a info.
Logout (4018)|2.11.2009 19:57
No asi je to spojení na hraně dosahu a tak má častý lagy a dlouhej ping. Jak máš silnej signál?
Dej sem výpis
tracert seznam.cz
Star_gate (17)|2.11.2009 21:36
Někdy tohle některý karty dělaj... ať už sami o sobě nebo v kombinaci s některým HW (deska, AP) nebo softwarem. Pokud píšeš že rychlost a pingy OK, tak buď zkus jinou kartu (slabej signál to nebude, i když to nevylučuju), nebo tam nech ten kabel.. beztak ten kabel je to asi to nejlepší co lze udělat.
MartyMcFly (222)|2.11.2009 22:45
Zdravím,
Teď řeším absolutně stejný problém na notebooku bratra, který je, ale připojený na ethernet. Při icq, skype nebo internetu ping OK, ale v případě, že nějaká gamesa tak je konec a hotovo. Naskakujou dlouhý pingy je mrtwo, zajímavější je, že na ostatních počítačích doma se problém neprojevuje. Tak si říkám jestli to není nějakej hnusnej bug v ovladači síťové karty na W7.

Howk.
Logout (4018)|2.11.2009 23:03
Hmmm, já sem měl vlastně trochu podobnej problém při komunikaci s jednou XP mbit síťovkou. Zkus si stáhnout netio
http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Bandwidth-Tools/NETIO.shtml
a udělat nějakej benchmark na tý síti, jak to tam rychle chodí (udělej tak tři, čtyři, zajímavý je taky jestli se jednotlivý pokusy lišej nebo ne).

Na jednom PC spusť netio -t -s
a na druhym netio -t
EditorPO (2819)|2.11.2009 23:08
Vyskúšal by som wifi pripojenie s nejakym notebookom. Či to bude tiež robiť problémy.

Skôr by som to videl na problém v počítači. Už aj vzhľadom na tie univerzálne drivery. Skúšal si ovládače z Visty?

Na pripojenie k AP (ovládanie karty) používaš priamo windows, alebo sa pripájaš pomocou špeciálnej aplikácie od Asus?

Skontroluj si pripojenie na stránke http://www.speedtest.net/. Po zobrazení stránky klikni hore na "Beginn test". Daj sem výsledok.
Zopakuj meranie na http://www.pingtest.net/ (ikonka na stránke vpravo hore) a tiež sem daj výsledok.