reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 a AVerMedia Hybrid PCI A16D DVB-T

Holly6000 (1)|1.11.2009 22:06
prosím má někdo zkušenost s výše uvedeným spojením TV karty a Win 7. Ovladače a aplikace nainstalována v poho bez problému, ale obraz v TV jen šedohnědý jako negativ, asi někde dělám chybu...grafika?
P IV 2,4 Ghz; MB MSI Combo 645; ATI Radeon 9550 128 MB 128bit; RAM 2 GB; HDD 160 GB

PS: jo a v XP to šlape jak hodinky..díky
kevin00 (10238)|1.11.2009 22:09
Ovladače graf. karty korektně nainstalovány ? DirectX také nainstalován ?
Spock (14)|2.11.2009 15:15
Nainstaluj si, pokud ještě nemáš: http://www.avermedia.com/avertv/Support/DownloadCount.aspx?FDFId=2902 (jedná se o AVerTV 6.0.18 - nejnovější). Mimochodem, signál bereš od ktv operátora? Většina totiž vysílá v DVB-C což je nekompatibilní.
Wara (1)|3.11.2009 18:56
Ahoj.
Měl jsem stejný problém. Windows 7 64bit, karta AverMedia Hybrid PCI A16D DVB-T....
Directx to nevyřešili, ovladače si nejnovější stáhly sami wokna, ale i tak stále stejný obraz- šedé kontury...

Pomohla rada od Spocka, po stáhnutí a nainstalování všechno už funguje tak jak má...
Hledal jsem to u Averu taky, ale nenašel, ten jejich web není zrovna user-friendly a nebo jsem to holt hledal špatně
skrezl (2)|16.11.2009 15:08
bohuzel musim tohle vlakno ozivit... mam Windows 7 64bit, karta AverMedia Hybrid PCI A16D DVB-T, MCE a velke trable. Popisu celou genezi:

Puvodne nainstalovane Win Vista Home Premium 64bit + zminena karta. Prvni pokusy byly s MCE a nasledne i s dalsimi Media Centry (Aver, iMedian, XMBS a jeste nejake uz ani nevim jak se jmenovalo). Pricemz na MCE bylo chovani oproti ocekavani nejlepsi z vyzkousenych. Chovani na MCE: na DVB-T naladenych 12 programu se 100% signalem, program stanic stazeny, vse vypadalo normalne. Avsak cca po 5-10 minutach se zasekaval obraz. Po zastaveneni prehravani a znovuspusteni libovolneho programu stejne chovani, cca po 5-10min zasek. Se stridavymi spise neuspechy jsem instaloval a odinstalovaval samostatne drivery pro Visty 64bit nebo celé packy, tj. vcetne AverTV nebo AverMCE. Vysledek byl kdyz ne horsi, tak stejny. Rozhodl jsem se pro pokus dalsi a sice upgrade OS na Win 7 64bit.

Bylo pouzito oficialni DVD a popsany postup. Vse probehlo vicemene normalne jak melo. Jako ovladac pro kartu jsem pouzil odkaz od Spocka http://www.avermedia.com/avertv/Supp...spx?FDFId=2902, bohuzel vysledek je jeste horsi nez byl stav pred tim a sice naladim pouze 4 stanice a byt hlasi 100% signal, tak nejdou spustit ani v MCE ani v AverTV, vzdy cerna obrazovka, ale signal hlasi 100%. Abych odstranil eventualni balast v registrech, apod. Udelal jsem kompletni novou instalaci OS (tedy opet Win7 64bit) a ovladacu na formatovany disk. Vysledek je bohuzel totozny jako v pripade upgrade, jinymi slovy pocvicil jsem se v instalaci a utratil neco casu, ale bezvysledne.


Volal jsem vicemene ze zoufalstvi na Microsoft a dostalo se mi nasledne mailove odpovedi:

dekujeme Vam, ze jste kontaktoval Zakaznicke centrum spolecnosti Microsoft
Vec: Odpoved na Vas dotaz
Reseni: Na zaklade naseho hovoru jsem voeril moznosti reseni.
Vzhledem k nastavene kompatibilite zarizeni, jsou zde duvody nefunkcnosti v olvadacich pro dane zarizeni. Ziskali jsme jiz nekolik desitek dotazu ohledne kompatibility se zarizenimi. Pro reseni doporucujeme se obratit na vyrobce zarizeni pro reseni situace, jelikoz kompatibilitu nezajistuje spolecnost Microsoft, ale vyrobce ovladace.
Pro reseni kompatibility je k dispozici Windows XP Mode, ktery je pro OS Windows 7 Professional ci Ultimate. Edice Home premium tuto moznost nema k dispozic.
Pokud mate dalsi dotazy, nevahejte se na nas prosim obratit.


Potiz je v tom, ze jsem podle vseho pouzil posledni dostupne ovladace od Averu, tedy je-li odkaz Spocka relevantni. Nutno dodat, ze ani po hledani na Aver strankach jsem aktualnejsi nenasel.

Jeste me napada jestli neni nejaky specialni postup pri instalaci, jako ze prvni to, pak tohle a pak tamto... nebo tak neco.

PLS. HELP!!! Uz jsem na tom nechal nekolik veceru a noci a uz nevim kudykam. Asi nejlepsi reseni se mi zatim zda vzdat se sledovani televize...

Ostatni je integrovana grafika a zvuk na ASUS P5Q3, case Thermaltake Mozart SX
Draken (1578)|16.11.2009 15:30
skrezl (2)|16.11.2009 16:35
jj, presne ty tam mam ted nainstalovany... jeste jsem zkusil tenhle postup: http://www.hack7mc.com/2009/09/clearing-guide-data-and-tuner-setup-from-windows-7-media-center.html

ale taky bez uspechu...
Draken (1578)|16.11.2009 18:49
ou to by mě mrzelo.. kdyby to nešlo mám taky A16D (byť nejnovější revizi)... :(
a zkusil si nějaký jiný SW ke kartě?
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=tuner