reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Milan Sedlák, ředitel společnosti ECOPRINT

husky14 (4221)|1.11.2009 22:12
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti ECOPRINT .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Milan Sedlák , ředitel společnosti ECOPRINT, s r.o., několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Milan Sedlák se představuje[/SIZE]

Ve společnosti ECOPRINT, s.r.o. pracuji po celou její historii jako ředitel. Od počátku existence firmy mám na starosti obchodní strategii, určování směrů vývoje, sledování a spoluvytváření trendů v oboru. V posledních pěti letech je jeden z mých hlavních úkolů rozvoj a směřování největšího e-shopu zaměřeného na spotřební materiál pro kancelářskou techniku - www.ecoprint.cz. Práci na tomto e-shopu a její výsledky považuji za jeden z největších profesních úspěchů celé mojí kariéry. Všechno ale mohlo být úplně jinak...

Nemám totiž žádné ekonomické nebo IT vzdělání, jak by si leckterý čtenář těchto slov mohl myslet. Obor, v němž jsem vzdělán, nese hrdý název: mechanik seřizovač pro obráběcí stroje a linky. V roce 1992, kdy jsem ukončil vojenskou prezenční službu, se rozhodovalo o mojí profesní budoucnosti, aniž bych to samozřejmě býval tušil. Na půl roku jsem tehdy nastoupil jako vrtař na optické vrtačce do Adastu Adamov. Práce to byla krásná a jemná, ale už po několika měsících mi bylo jasné, že se svým životem a profesním zaměřením chci něco více, něco jiného a proto bylo třeba něco udělat.


Milan Sedlák – ředitel společnosti ECOPRINT


Shodou okolností tehdy přišla nabídka od známého na pozici obchodního zástupce u firmy, která tehdy zastupovala na českém trhu neznámou společnost - Zweckform. Na této skutečnosti je zajímavé to, že nyní po 17 letech ECOPRINT prodává opět produkty, nyní Avery Zweckform a opět se mi podařilo být u toho. Po více než dvouleté úspěšné práci na pozici obchodního zástupce jsem se rozhodl rozšířit si obchodní praxi a stal jsem se vedoucím brněnské prodejny u současné konkurenční firmy ECOTONER. To se psal rok 1995 a trh s renovacemi tonerových kazet se teprve začal utvářet. Na tomto byznysu mne zaujala velmi jednoduchá myšlenka - nevytváření zbytečných odpadů a k tomu hlavní bonus - 50% úspora nákladů na tisk. Opravdu to není o ušetření 10 Kč ale o 700 Kč ušetřených na jednom toneru. A to už jsou peníze! Po více než dvou letech praxe a úspěšném rozjezdu brněnské pobočky ECOTONERU byl v roce 1998 čas na změnu. Ta nastala 1.9. 1998 otevřením první prodejny ECOPRINT na Štefánikové 52 v Brně, kde je doposud, nyní však s tisícovkami spokojených zákazníků.

Na jakém HW pracuji? Notebook - HP Compaq 6715b s Win Vista - nic moc, žádné dělo, ale víc není potřeba, pokud nepaříte hry a každý den nestahujete 10 filmů. Tiskárna - repasovaná tiskárna HP LaserJet 4200N - skvělá, výkonná a s minimálními náklady na tisk. Barevný tisk nepotřebuji, ale mám ještě k dispozici HP Color Laserjet 1600. Telefon - Apple iPhone 3GS - nemá konkurenci a umí všechno.

Mým největším mimopracovním koníčkem je naše sedmiměsíční dcera Markétka. Před touto úžasnou událostí to byl zejména squash s partou kamarádů. Menší zálibou pak byla léčba různých vyvrtlých kotníků a natažených kolenních vazů po squashi :-). V poslední době jsem si velmi oblíbil golf, který už dávno není jen sportem horních 10.000. Konkurence vzrostla i zde a u každého většího města naleznete golfových hřišť hned několik. Tu úžasnou relaxaci a absolutní odpoutání se od pracovních úkolů doporučuji všem, kteří večer s prací uléhají, zdá se jim o ní a ráno se s ní probouzejí.


O společnosti ECOPRINT

Společnost ECOPRINT, s.r.o. si klade již od svého založení v roce 1998 za cíl poskytování kvalitních, rychlých a spolehlivých služeb v oblasti osobního a kancelářského tisku, které zákazníkům šetří čas a finanční prostředky. Naší hlavní komoditou jsou renovace tonerových a inkoustových kazet pro všechny nejrozšířenější typy tiskáren na našem trhu.

Na renovace poskytujeme nadstandardní záruky, provádíme vlastní vývoj a neustále zdokonalujeme výrobní a kontrolní postupy. To dokazuje také méně než 2% podíl reklamací, který je v oboru nadstandardní.

Naše firma disponuje pobočkami v Brně, Praze a Ostravě, kde také provádíme rozvoz zboží zákazníkům až na jejich stůl. V roce 2004 jsme zavedli systém ISO 9001:2001 a zařadili jsme se tak mezi špičku v oboru v České republice. Rok 2006 byl ve znamení zprovoznění kvalitního e-shopu výrazně designovaného dle firemních barev ECOPRINTu. Nárůst obchodů oproti předchozí verzi jsme po zprovoznění nového e-shopu každý měsíc počítali o více než 30 %.

Po této zkušenosti jsme se rozhodli ještě více se přiklonit k internetovému způsobu prodeje. Zprovoznění současné a velice úspěšné verze našeho e-shopu spuštěné na jaře tohoto roku nám dal s příklonem k internetovému způsobu prodeje za pravdu. Během léta jsme rozšířili sortiment o repasované laserové tiskárny HP a etikety a fotopapíry značky Avery-Zweckform, která je jedničkou v oboru. Jsme přesvědčeni, že e-shop ECOPRINT.cz je v současné době na špičce v oboru na českém internetu.

Přesvědčte se sami na vlastní oči a vyzkoušejte jeho jednoduchost, nejširší sortiment, nízké ceny a za body z bonusového programu si pořiďte zdarma vánoční dárky... Budeme rádi za každý váš dotaz či námět na další zlepšení. Jsme tu pro Vás!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.



Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
trmiki (25)|2.11.2009 14:23
Jméno tazatele: trmiki

Znění otázky:
Jakym zpusobem ziskavate prazdne tonery a kazety k repasu?

Doplňující komentář:
trmiki (25)|2.11.2009 14:24
Jméno tazatele: trmiki

Znění otázky:
Je mozne primo u vas provest osobni vymenu prazdne kazety za plnou?

Doplňující komentář:
Pokud ano, za jakych financnich podminek?
husky14 (4221)|2.11.2009 14:29
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Jaké parametry mají inkousty, které používáte pro repase cartridgí?

Doplňující komentář:
Jsou jejich parametry shodné s originálními inkousty tak, aby například repasovaná cartridge HP tiskla na fotopapír stejně, jako tiskne originál od HP?
husky14 (4221)|2.11.2009 14:30
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Ověřujete nějak v případě repasovaných cartridgí také funkci samotné tiskové hlavy, pokud jí cartridge obsahuje?

Doplňující komentář:
ortur (20)|2.11.2009 16:06
Jméno tazatele: ortur

Znění otázky:
Je zaručena spravná funkce repasovaných tonerů, které na sobě nesou čip pro ověření originality náplně?

Doplňující komentář:
Konkrétně na mé Konica-Minolta PP1300w jsem slyšel o případech, kdy repasovaný toner například nedovolí vytisknou víc jak "x" stránek najednou, právě kvůli čipu. Dík
Návštěvník (184)|5.11.2009 12:36
Jméno tazatele: cecoo

Znění otázky:
Certifikace podle ISO 9001 zahrnuje kromě jiného i vývoj. Co konkrétně ve vaší firmě vyvíjíte, co jste podle kapitoly Vývoj certifikovali?

Doplňující komentář:
mstejska (2918)|5.11.2009 13:18
Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Plánujete rozšiřování poboček i do dalších měst?

Doplňující komentář:
Petr S. (1231)|5.11.2009 18:42
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Můžete říci něco málo o vývoji a zdokonalování výrobních a kontrolních postupů, jak sám uvádíte v představení vaší společnosti? Čeho se vaší firmě konkrétně podařilo docílit? Co jste zlepšili? Jakým způsobem probíhá vlastní vývoj?

Doplňující komentář:
trmiki (25)|5.11.2009 20:41
Jméno tazatele: trmiki

Znění otázky:
Plánujete rozšířit (dost chudou) "akční nabídku" vašeho e-shopu?

Doplňující komentář:
Chcete náměty na zlepšení, takže vůbec celý e-shop www.ecoprint.cz by si upřímně zasloužil trošku dopilovat. Akční nabídka chudá, sekce Výprodej prázdná, odkaz "více o společnosti" nefunguje atd.
Návštěvník (184)|6.11.2009 14:34
Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Na renovace tonerů a inkoustových kazet není obecně příliš kladný názor, zejména co se barevných týká. Jak nás přesvědčíte o opaku? Co děláte proto, abychom v případě nákupu právě u vaší firmy byli s kvalitou opravdu spokojeni?

Doplňující komentář:
A nemyslím tím bonusový program nebo akční nabídky, ale skutečně bezproblémově fungující kazetu/toner.
Návštěvník (184)|7.11.2009 10:12
Jméno tazatele: farin

Znění otázky:
Je u vás možnost v případě větších odběrů (např. pro firmu) získat nějaké množstevní slevy?

Doplňující komentář:
husky14 (4221)|7.11.2009 16:47
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Jakou firmu v současnosti na trhu vidíte Vy osobně jako největší konkurenci a co děláte pro to, abyste byli "napřed"?

Doplňující komentář:
Martin Kuchař (20)|8.11.2009 12:34
Jméno tazatele: Owlet

Znění otázky:
Plánujete zavést akci ve stylu "pokud najdete jinde levnější cenu, dorovnáme ji"?

Doplňující komentář:
Konkurence na trhu je vysoká a není možné vždy dohledat všechny nabídky jiných firem - pokud by zákazník měl možnost využít podobné nabídky, zcela jistě by pak nehledal dlouze nejlevnější nabídku a raději by se obátil na renomovanou firmu.
husky14 (4221)|8.11.2009 21:49
Rozhovor je zpracovaný, odpovědi jsou k dispozici zde:
http://www.svethardware.cz/ptame-se-za-vas-milana-sedlaka-z-ecoprintu/28208