reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A-Data 16GB flash nejde udělat bootable

Karl-von-bahnhof (23)|2.11.2009 15:51
Zdravím, nevíte čím by mohlo být způsobené, že mi z flashky nejde bootovat? Udělal jsem všechno přesně podle návodu http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7vista-from-usb-drive-detailed-100-working-guide/ .
Vše s kladnou odevzou od diskpartu i kopirovaní boot sectoru. Ale stejně se mi boot nestpustí (v biosu nastaveno). Nedávno se mi z jiné flashky boot spoustil - dělal jsem ji přes program UltraISO. Bohužel UltraISO mi u této flashky hodí chybu při zápisu vždy na konci a trvá to asi 3 hodiny. Jinak format na NTFS přes diskpart trvá přiměřeně dlouho.

Myslíte, že je špatná flash? S normální prací jsem nikdy neměl problém.
pavel_p (993)|2.11.2009 20:40
Můžeš to zkusit v jiném co nejnovějším počítači. Já už se nějak smířil s tím, že některé počítače z flasky nebootují ačkoliv by měly. Není to časté, ale stane se...pak raději najdu RWčko.
pas!k (3765)|2.11.2009 20:43
Souhlas.. naprosto stejne zkusenosti jako pavel_p mam udelanou flashku s win7 na neco instalace v poho nekde ani tuk proste to nebootne ..
Richmond (8084)|2.11.2009 20:48
A co pouzit nejaky soft na vytvoreni FAT12 partisny aby se to chovalo presne jako disketa? :notsure
Tenkrat jsem na to mel takovej sedivej nemeckej programek, kterej zobrazil z ktery partisny chci bootovat, ale za boha si uz nevzpomenu jak se to jmenovalo :(
pavel_p (993)|2.11.2009 20:51
Maximální velikost FAT12 je 2GB, což je neslučitelné s instalací Windows se7en...teda jestli to byl původní záměr. Je fakt, že pro nějaký DOS na upgrade BIOSu je to naopak spíš nutnost.
Richmond (8084)|2.11.2009 21:03
Nebyl problem takhle vytvorit vic partitions - prvni jsem mel ja ten FAT12 kvulli floppy, nebyl ovsem problem vytvorit cokoliv jinyho podobne jako v gparted
Karl-von-bahnhof (23)|2.11.2009 21:52
Diky za odpovedi. Nevim jestli ste to ale pochopili spravne. Ja sem na tom pocitaci bootoval z USB ale jine flashky. Ted mam flashku 16GB ktera pracuje uplne vporadku, ale v zadnym pripade nemuzu rozbehat boot. Zkousim to na dvou acerech.
Richmond (8084)|2.11.2009 22:29
Mozna to ma spojitost s tim, zda je disk jako "removable device". Ja mel tu kartu tenkrat rozdelenou na jedno "removable" (aby ji videlo pda) a dalsi se hlasila jako normalni hdd