reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

creative a záhadný praskot+má hloupost

shadow77 (15)|2.11.2009 23:09
Zdravím all.Již druhý měsíc řeším problém se zvukem,konkrétně se zvukovou kartou Creative
X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series.Mám karu už pár let(cca 3-4 roky) a donedávna žádný problém nebyl.Jená se oto že rád hraji online hry.U hry call of duty kterou na této kartě v po-
řádku hraji 2 roky začali ony problémy:po cca 5 min hraní začne ve sluchátkách(SPEED LINK Medusa 5.1 Gaming Headset) nesnesitelně praskat až se zvuk spadne úplně.Tento problém vždy spustí tato hra.Zvuk poté "praská" ve všech aplikacích(MediaPl,winamp...).Pomůže až restart PC,poté je vše zase vpořádku.Před měsícem sem sestavil nové PC(zkl.d.,procesor,all),ale stouto kartou a problém trvá :( přeinstaloval jsem hru,ovladače,přešel na nový os(vista ultimate/7ultimate 64bit).Skusil jsem snad vše a začínám
být zoufalý.Je to otravné,musím po zapnutí PC hned začít hrát a ne sním před tím jakkoli jinak pracovat(internet...)jinak dojde k této závadě.A ta další(zavinil jsem si to vlastní nešikovností a hloupostí),při rozpojování karta/přední panel jsem poškodil konektor na kabelu a v domění že se jedná o klasický IDE kabel jej vyhodil :( nejedná se dokonce ani o FDD,ale o nějaký specifický který nemohu sehnat(ani na stránkách creative,nabízejí pouze celý přední panel za cca 2500Kč:((( Může mi PROSííím někdo poradit jak tyto poblémy řešit jinak než koupí jiné zvuk.karty
Richmond (8084)|2.11.2009 23:14
Co takhle pouzit na propojeni klasickej kabel k hdd ale bez zaslepenyho pinu?
edit: i u tech novejsich se leckdy da ten pin vyndat spendlikem (pokud tam neni zalitej)
edit2: to praskani zacalo az po vyhozeni toho kablu nebo jeste pred?
Logout (4018)|2.11.2009 23:15
Hmmm, podle toho, jak to popisuješ, se obávám, že půjde o nějakjou HW závadu. Vzhledem k symptomům bych možná trochu přemejšlel nad přehříváním karty, ale zas sem o tom nikdy neslyšel, ale až to zas začne praskat, tak zkus rukou její teplotu a zkontroluj, v jakym stavu jsou kondenzátory.

Jinak asi vzhledem k totálnímu reinstalu a výměně OS i zbytku komponent bych byl skeptickej - leda tak ještě pokud nezvládá zdroj. Jakou máš sestavu a zdroj?
shadow77 (15)|2.11.2009 23:25
intel cotei7 920,asus rampage ll gene, 6gb ddr3 a zdroj enermax 625w.to praskani uz pred novym pc
shadow77 (15)|2.11.2009 23:26
u toho ide kabelu sem se bal zda tam u toho puvodniho nejsou nejak krizeny kabely abych neco neodpalil bo tak
Logout (4018)|2.11.2009 23:29
I novym zdrojem? Nicméně zdroj je nepravděpodobnej, enery jsou spolehlivý a tendle je navíc slušně naddimenzovanej.
shadow77 (15)|2.11.2009 23:30
jj zdroj je taky novej puvodni byl pouze 500 taky ener
shadow77 (15)|2.11.2009 23:35
ps. kte teplote-mam na bocnici dve pridavne vetracky(noctua) takze chladny vzduch proudi primo ke karte
Richmond (8084)|2.11.2009 23:40
[quote=shadow77;309899]u toho ide kabelu sem se bal zda tam u toho puvodniho nejsou nejak krizeny kabely abych neco neodpalil bo tak[/quote]
Krizenej by nemel bejt, dost lidi si tam davalo samo-domo kulatej kabl ;)
shadow77 (15)|2.11.2009 23:41
diky moc tak jeden problem vyresen :)
shadow77 (15)|2.11.2009 23:50
pokud se potvrdi zavada hw poradite pls jaka z techto karet je vhodnejsi nahrada?
RAZER Barracuda AC-7.1 Gaming Soundcard
Creative SOUND BLASTER X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series, pro PCI Express x1
pas!k (3765)|3.11.2009 09:42
I kdyz se divam ze ten razzer dost zlevnil .. (pokud is dobre pamatuji zdriv staval pres 5 tisic) tak ani ted za cenu neco pres 3 tisice si myslim ze pomer cena/vykon neni dobry .. Takze pokud se rozhodnes pro nej chybu asi neudelas ale ty penize bych za to nedal. Ale ta druha se divam taky neni zadnej levnej spas :)

Na cem to poslouchas?
shadow77 (15)|3.11.2009 21:06
predevsim pouzivam sluchatka SPEED LINK Medusa 5.1 Gaming Headset pro hrani a filmecky+sluchatka koss td/80 a bedny genius 5.1.Levny spas to nejni to je pravda,ale levna nebyla ani zvukovka kterou mam nyni a ktera ted dela problemy.skratka se jedna oto
ze pokud budu porizovat jinou zvukovku hrozne nerad bych sel s kvalitou zvuku nejak "dolu" protoze jsem si zvikl na dle meho subjektivniho nazoru velice kvalitni (rozumej me vyhovujici,i prez jiste problemy s ovladaci) zvuk teto karty creative.mno navic ja osobne se vice priklanim take k te creative karte z tech dvou mnou navrhovanych.ocenil bych proto radu,zda tato karta za ty penize stoji nebo doporucit jinou vhodnejsi.jedna se mi predevsim o dobry 5.1 zvuk pro hry ale muziku si poslechnu take velice rad(predevsim rock)
xmarek (1676)|3.11.2009 21:12
Podobný problém s praskáním jsem řešil se svou E-MU. Pak jsem náhodou zjistil, že mi v bytě jiskří snad polovina zásuvek. Nevím jestli to s tím nějak souviselo, ale od té doby co jsem je utáhl (hliníkové dráty na klasických svorkách, to vymyslel idiot:rolleyes:) mám klid.
shadow77 (15)|3.11.2009 21:54
no tim to asi nebude protoze to praskani neni stale a jde odstranit restartem pc,navic mu jde (vetsinou)ipredejit tim ze po zapnuti pc jdu hrat hned a nepracuji snim jinak.naopak knemu dojde pokud treba brouzdam po netu spoustim ruzne programy a hru spustim az pote.jeste me napadlo zda se nejak nebije s jinym hardware,ale spravce zarizeni tvrdi ze pracuje spravne a ani jinde zadnou zavadu nevidim:(
Logout (4018)|3.11.2009 22:17
No můžeš zkusit vytahat z PC všechno, co neni potřeba a dát tu zvukovku do jinýho slotu a uvidíš.
shadow77 (15)|3.11.2009 22:23
mno tak to nepude pac na desce(microatx) je pouze jeden pci 2.2 slot a 1x pci expres 2.0 x4 + 2x pci expres 2.0 x16 :(
Logout (4018)|3.11.2009 22:58
Ty máš silnou grafiku, zvukovku - a koupíš na to mAtx desku? Doufam, že Ti je aspoň teď jasný, že to byla blbost :-)

Nemůžeš tu zvukovku zkusit u nějakýho kámoše?
shadow77 (15)|3.11.2009 23:28
trosku sem se vrtal ve spravci zarizeni inspirovan jinym topikem a narazil jsem na toto:
(PCI)0x00000010 (16) Creative SB X-Fi
(PCI)0x00000010 (16)Intel(R) ICH10 Family USB Universal Host Controler-3A37
(PCI)0x00000010 (16)PCI Standardni dvoukanalovy radic IDE
zase az tak hluboce se v techto zalezitostech neorientuji,ale zda semi ze ta shodna hodnota na zacatku radku(0x00000010 (16),....) znamena ze nekolik zarizeni vyuziva 1 zbernici?pokud je to tak. neznamena to nahodou ze tam muze dochazet k nejakym kolizim?
shadow77 (15)|3.11.2009 23:31
[quote=Logout;310280]Ty máš silnou grafiku, zvukovku - a koupíš na to mAtx desku? Doufam, že Ti je aspoň teď jasný, že to byla blbost :-)

Nemůžeš tu zvukovku zkusit u nějakýho kámoše?[/quote]

mno vis ATX sestricka teto desky byla v dobe kdy jsem si stavel novy comp jeste o nejakych 2500 kc drazsi nez tato.a navic jsem si zjistil ze tato ma deska si vykonem s atx deskamy vubec nezada a rozsiritelnost jsem se rozhodl ozelet
Logout (4018)|4.11.2009 10:02
No PCI sběrnice je v PC jen jedna, takže na ní bejvá toho pověšenýho víc. Ke kolizím samozřejmě dojít může, ale děje se to hodně zřídka (posledně co jsem slyšel s tim byly problémy na VIA čipsetech pro Athlony XP). Můžeš zkusit promazat cmosku a tim přinutit kompoenenty si znova rozdělit přerušení, popř. jestli máš v biosu položku PCI latency timer, tak si s ní pohrát. Ale nemyslim, že to pomůže.

Ono nejde o výkon ani o tu rozšiřitelnost - tym maj dneska všechny desky +- stejný. Jde o to, že je v tý desce nasádlený všechno blízko sebe, což má negativa jak co se týče chlazení, tak i nahloučenost elektrickejch součástek k sobě, což může způsobovat rušení.
Nemluvě o tom, že když člověku něco nechodí, tak nemůže vyzkoušet jinej slot.
mATX deska je pro kancelářský sestavy, ne pro výkonnou herní sestavu.

Jinak v tý době sice fullAtx verze týdle desky stála majlant, ale určitě se dala sehnat jiná rozumná fullAtk deska.