reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Expanzka naležato dole - jaký typ?

uživatel (14)|4.11.2009 14:23
Zdar!
Mám rozpracovanýho vodníka, všechny bloky už jsou doma, hadice 10/12 a 18 Laing DDC+ s XSPC topem taky, chybí mi už jen pár drobností a hlavně expanzka.
Mám atypickou skříň a místa v ní poskvrnu, zároveň nechci dávat expanzku vně, takže jediná možnost, kam expanzku umístit je na dno skříně naležato nebo lehce šikmo nahoru. No a zajímalo by mě, jako v tomhle případě zvolit expanzku, aby v ní voda dobře cirkulovala a hlavně jakým způsobem do ní doplňovat kapalinu.
Zatím mám vytipovaný tři kandidáty - Koolance, Cape Coolplex a EK Res. Můžete mi říci, který z nich je pro toto použití nejlepší?
Doplňování tekutin bude asi třeba vyřešit další hadičkou - slepým vývodem z expanzky vedoucím nahoru a zakončeným nějakým špuntem, nemám pravdu? Apropo, když už jsme u toho špuntu, jak vlastně funguje onen "fliport" či jak se tomu nadává - je to pohodlné a bezpečné doplňování (rozumněj jak rychle se přes to dá kapalina nalývat a jestli to nestříká všude kolem...) To je asi tak všechno. Předem díky za rady.
Alphacool Support (1563)|4.11.2009 21:30
Dobry den,

expanzka nalezato je spatne reseni a uvazoval bych nad nim az jako skutecne nejposlednejsi moznost. Lepsi reseni je napriklad na laing pumpu koupit xspc expanzku, nebo koupit swftech mcres, ta se vejde skoro vsude, nebo koupit expanzku do 5.25" pozice. Vse bude lepsi nez mit klasickou expanzku nalezato. Fillport me osobne prilis k srdci neprirostl, ale nekteri uzivatele to tak maji a nestezuji si.
Woyta (284)|5.11.2009 09:47
U te expy do 5,25" bych trochu nesouhlasil.
Rekl bych ze ta je nejhorsi reseni.
Pokud by byla 2x 5,25" Tak to uz bych neprotestoval.
Fillport se vyuzije tam, kde je spatny pristup k plnicimu otvoru expanzky.
Trychtyr s kusem hadice se vyuzije v obou pripadech. Jak s fillportem tak bez.
Uzitecnejsi vec je vypousteci ventil.

O Jakou se jedna skrin? Pro expu se vetsinou nekde najde vhodne misto.
uživatel (14)|7.11.2009 18:03
Vyřešeno, na záda skříně vedle děr pro pci sloty přichytím expanzku koolance nastojato.