reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pracovní NTB do 20tisic i starší

Mithali (2)|4.11.2009 15:03
Ahoj,
používám zatím hlavně stolní počítač, ale čím dál častěji bych potřebovala přenosný počítač. Poradíte prosím jaký?

Hlavní využití:
* vývoj aplikací - tzn různá vývojová prostředí(visual studio, eclipse), ruzne databaze(oracle, mssql), grafické editory(gimp, inkscape, photoshop), mimoradne 3D grafika - openGL nebo DirectX
* editace hudby(zvukovku si casem chci poridit externi)
* kancelářská klasika - internet, video, poslech hudby, office atd.
* OS win xp nebo vidle + ubuntu ve virtualboxu
/pzn: budu s nim cestovat, takže musí mít trošku odolnější konstrukci a taky bych se ráda vyhla hlučným větráčkům a diskům

Počítám s tím, že notebook vydrží tak dva-tři roky a pak je potřeba nový. Tzn nehledám nic super drahého. Klidně si koupím i něco z druhé ruky, akorát potřebuju vědět, co mám hledat. Cena cca do 20tisic.

Chci vás poprosit o tipy:
1) bud na konkrétní modely konrétních značek
2) nebo rady ohledne hardwaru... tzn jake procesory, grafiky, displaye(jsem zvykla na 22'' S-PVA monitor, tak at to neni moc šok:) a popripade i treba jake urcite ne - pokud je neco na co treba lidi casto naleti:)

Předem dik,
M.

EDIT:
Pokud mate nekdo zkusenosti s programovanim multiplatf. aplikaci na Macbooku, tak se podelte o dojmy:) Par znamych mi strasne doporucuje macy, ale nejsou to vyvojari, takze maji jina kriteria. Leopard je pry lepsi system - rychlejsi, lehci. A udajne se na macu daji bez jakychkoliv problemu provozovat i vidle. Me to prijde zbytecne prekombinovane - poridit si mac a nainstalit tam windowsy... ale treba se pletu a je to fakt perfektni:) ..?
xmarek (1676)|4.11.2009 15:10
Je to sice trošku nad limit, ale při programování se větší rozlišení šikne. ;) http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081014000T0Z