reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Renovace tonerů a inkoustových kazet

husky14 (4214)|6.11.2009 10:18
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Renovace tonerů a inkoustových kazet

Renovace tonerových a inkoustových kazet je mezi uživateli tiskáren poměrně rozšířenou službou, která šetří peníze i přírodu. Jaký je váš názor na renovace, máte s nimi osobní zkušenosti? S renovacemi je ale také spojena celá řada mýtů a polopravd, pomozte tak svými postřehy méně znalým uživatelům. Ať už jsou vaše zkušenosti jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
petr.svec (320)|6.11.2009 13:19
kupovat renovované cartridge je vyhazování peněž... opakovaně se mi stalo, že jejich kvalita byla skoro nepoužitelná

zatímco vřele doporučuji špinavou cestu a to refilovat si svoje cartridge ručně... a to inkoustem koupením ve větším množstvím... pokud budete mít správnou tiskárnu a ta správné cartridge a hlavy můžete dostat doslova a do písmene nezničitelný hardware kdy za dva roky nemusíte koupit jediný originál díl a inkoust koupite až 10x levnějc než od výrobce tiskárny
cml11 (112)|6.11.2009 13:38
Já bych trochu rozdělil podle typu tiskárny. S renovovanými tonery pro laserové tiskárny mám vesměs dobré zkušenosti a používám je. I když občas narazím na problémový toner, pro účely hromadných výjezdů jsou renovované tonery kvalitativně dostačující a skutečně znamenají ekonomickou úsporu. Používání doplňovaných inkoustových cartridgí se mi ovšem silně neosvědčilo. Předchozí inkoustovka díky nim skončila v křemíkovém nebi. V tomhle případě se žádná úspora nákladů nebo přírody nekonala. Od té doby do inkoustovky kupuju jen originály.
jrx (1880)|6.11.2009 13:50
Tak, jako se vyhýbám různým "low-cost" inkoustovým kazetám, tak se vyhýbám i jejich renovaci a kupuji pouze ty originální. Zejména od té doby, co mi 2x za sebou zprasili kazety tak, že po dvou tisknutích moje výtisky začali připomínat obrazy opilého impresionisty. Nevěřím už ani sebelepším firmám a investice do originálních kazet se mi vrátí v podobně kvalitně vytisknutých dokumentů, což se vyplatí víc, než ty ušetřené dvě stovky.
Woyta (284)|6.11.2009 13:54
Doma tsiknu jen CB.
Inkoust jsem si doplnoval doma sam. 30 doplneni a ruzne inkousty se podepsalo na kvalite vystupu.
Ted mam laser. Toner lze jeste jednou pouzit takze staci za 300kc doplnit prasek. Coz uz pri cene toneru (orig i alt) 1700kc stalo za uvahu. Tisk ostry ale ten prasek nechtel na papiru moc drzet. Ted mam novy toner od Xeroxu. orig se porad drzi vysoko ale Xerox je jen za 700kc. A funguje perfektne. bral jsem ho po zkusenostech ze skoly kde byl stejny typ tiskarny a nedavalo se tam nic jineho nez Xerox. Renovovanej sice jde sehnat u AB za 500, u ECOPRINT za 600 ale radeji si priplatim za overenej novej toner od Xeroxu nez experimentovat renovaci. Kdo vi jaka je kvalita prasku.
StD (1963)|6.11.2009 14:08
U mne jednoduchá odpověď: ORIGINÁL vše (lasery čb HP, color Tektronix; ink Canon, Epson). Jenom do starého nezničitelného LaserJetuIIP Plus jsem používal stále renovované tonery (Ecotoner), ovšem s vyměněnými tvrzenými válci a vždy spokojenost. Případné reklamace řešil technik na místě zdarma. Ovšem pravda je, že jsem k nim vždy dával mašinku na profylaxi (=jednou za 2 roky vyčistit, seřídit) - sloužila nějakých 14-15 let. Totéž dodržuji i u současné HP LJ6P a Tektronix Phaser 560, ovšem ty už dostávají papat jen originály tonery. :thumb
jeninicicek (205)|6.11.2009 14:22
Černou barvu si do inkoustovky doplňuji sám. Pokud koupím inkoust ve větším balení, tak je zde úspora značná a i po 4. doplnění nemám zatím jediný problém. Kupovat renovaci cartridge, nebo neoriginální cartridge, jsem zatím nezkoušel a nemám na tento způsob dobré ohlasy. Barevné cartridge proti tomu používám vždy originální, přece jen zde člověk očekává lepší kvalitu a neměním je tak často.
petr.svec (320)|6.11.2009 14:42
[quote=cml11;311083]Já bych trochu rozdělil podle typu tiskárny. S renovovanými tonery pro laserové tiskárny mám vesměs dobré zkušenosti a používám je. I když občas narazím na problémový toner, pro účely hromadných výjezdů jsou renovované tonery kvalitativně dostačující a skutečně znamenají ekonomickou úsporu. Používání doplňovaných inkoustových cartridgí se mi ovšem silně neosvědčilo. Předchozí inkoustovka díky nim skončila v křemíkovém nebi. V tomhle případě se žádná úspora nákladů nebo přírody nekonala. Od té doby do inkoustovky kupuju jen originály.[/quote]

no ono u inkoustovek především záleží na výrobci a na tiskárně... příklad úspory

cartridge v rámci vlastního refilu cca 420,- (69+29+29+29ml)
cartridge v rámci originálního nákupu 3400,- (69+29+29+29ml)

PS: 1 litr kvalitního inkoustu lze koupit 1800-2200 bez DPH
přičemž jedna cartridge je schopne projet 10 litru refilovaného inkoustu
tisková hlava je na tom o poznání hůře, když je schopná projet něco okolo 2 litrů

... takže velmi jednoduše...

vše spíše záleží na tom kolik tisknete

jestli je to do 100stran za měsíc... tak si kup originál
ale jestli je to 10000stan za měsíc, tak se nauč refilovat nebo musíš být milionář
Suprak (408)|6.11.2009 14:45
Zatím jsem kupoval jenom originální kazety. Za rok vytisknu jenom nějakých 50 listů. Nevěřím, že by mi to po roce nevyschla kdybych tam napíchl stříkačkou nějakou barvu, nebo kdybych koupil nějakou neoriginální kazetu. Na obalu je sice, že by měla vydržet 6 měsíců, ale s přehledem zvládně i přes rok.
JindraPce (69)|6.11.2009 16:07
ahoj

doba kdy se tiskarny (ale i třeba televize, ledničky, ...) dělaly na dobu funkčnosti 10-20 let jsou již velmi dlouho pryč.
Tak že u mě záleží tak trochu na ceně tiskárny. Do kopírky za 200000 bych nikdy renovovaný toner nedal.
Do tiskárny za 5, 10 nebo 20000,- je dáváme. Je tu ale jedno ale.
Téměř všechny tiskárny za poslední 3 roky, které jsme kupovali, byly v první rok provozu minimálně 1x v servisu (nefunkční laser, podavač, zapékací jednotka), pak ale již jedou v pohodě.
Zajímavé je, že poruchy měly spíš ty dražší. V tuto chvíli máme v opravě barevnou laserovku a ta i přes to, že v ní je už vše vyměněno za nové, prostě nedokáže zkalibrovat a stále hlásí prázdné tonery.

Za mě tedy: do nových laserových tiskáren alespoň první rok originální tonery (hlavně kvůli záruce). Pak už klidně dáváme renovované. Některé z nich nám již slouží i 10 let.

U inkoustu jsme nikdy neoriginální spotřebák nekupovali. Vím ale o lidech, kteří si je plní již hodně dlouho sami a vše v pohodě. Je to ale u hodně starých modelů tiskáren.

V dnešní době ale ingoust nepoužíváme. Cenově se vůbec nevyplatií.
Neregistrovaný (0)|6.11.2009 18:13
Kdyz jsem mel jeste inkoustovou tiskarnu, doplnoval jsme inkoust rucne a docela to slo. Nejvetsi problem ovsem bylo zasychani naplni. Sice se to da pak vlhkym ubrouskem nebo teplou vodou uvolnit, ale nikdy uz to asi neni uplne ono. Vzhledem k soucasnym cenam naplni inkoustovky zasadne nedoporucuji, podle me to nestoji za to. Ale spousta lidi si neda rict a pak se divi ze tisk stoji majlant nebo ze jim draha barva zaschne.

PS: Slysel jsem o cloveku, ktery plni inkoustovku obycejnym modrym inkoustem z papirnictvi za par korun, muzete to nekdo potvrdit nebo vyvratit? Na obycejny text by to mohlo stacit.
ECOPRINT (0)|6.11.2009 18:45
[quote=Woyta;311089]Doma tsiknu jen CB.
Inkoust jsem si doplnoval doma sam. 30 doplneni a ruzne inkousty se podepsalo na kvalite vystupu.
Ted mam laser. Toner lze jeste jednou pouzit takze staci za 300kc doplnit prasek. Coz uz pri cene toneru (orig i alt) 1700kc stalo za uvahu. Tisk ostry ale ten prasek nechtel na papiru moc drzet. Ted mam novy toner od Xeroxu. orig se porad drzi vysoko ale Xerox je jen za 700kc. A funguje perfektne. bral jsem ho po zkusenostech ze skoly kde byl stejny typ tiskarny a nedavalo se tam nic jineho nez Xerox. Renovovanej sice jde sehnat u AB za 500, u ECOPRINT za 600 ale radeji si priplatim za overenej novej toner od Xeroxu nez experimentovat renovaci. Kdo vi jaka je kvalita prasku.[/quote]

Rad bych vas touto cestou upozornil, ze udajne novy od Xeroxu je tez renovace! Zde jste pravdepodobne uveril znacce Xerox, coz urcite chyba neni. Jen jste neporuzumel tomu, jaky vyrobek jste si koupil.
ECOPRINT (0)|6.11.2009 18:52
[quote=petr.svec;311071]kupovat renovované cartridge je vyhazování peněž... opakovaně se mi stalo, že jejich kvalita byla skoro nepoužitelná

zatímco vřele doporučuji špinavou cestu a to refilovat si svoje cartridge ručně... a to inkoustem koupením ve větším množstvím... pokud budete mít správnou tiskárnu a ta správné cartridge a hlavy můžete dostat doslova a do písmene nezničitelný hardware kdy za dva roky nemusíte koupit jediný originál díl a inkoust koupite až 10x levnějc než od výrobce tiskárny[/quote]

Renovace inkoustove cartridge je obecne narocnejsi na dodrzeni uspokojive kvality, nebot zde zcela zasadnim zpusobem zalezi na tom v jakem stavu prinese zakaznik inkoustovou kazetu k renovaci. bohuzel, velmi casto se stava, ze zakaznici nosi k renovacim kazety, ktere jim 3 mesice lezi v supliku. Potom nemuze byt vysledek prilis dobry. Cartridge k renovaci je treba prinest co nejdrive po vypotrebovani. Seriozni firma vam na renovaci poskytne zaruku, takze pokud nejste spokojeni, vrati vam penize. Refily doporucuji manualne zrucnym uzivatelum. pro ostatni to neni dobra cesta.
ECOPRINT (0)|6.11.2009 19:09
[quote=StD;311099]U mne jednoduchá odpověď: ORIGINÁL vše (lasery čb HP, color Tektronix; ink Canon, Epson). Jenom do starého nezničitelného LaserJetuIIP Plus jsem používal stále renovované tonery (Ecotoner), ovšem s vyměněnými tvrzenými válci a vždy spokojenost. Případné reklamace řešil technik na místě zdarma. Ovšem pravda je, že jsem k nim vždy dával mašinku na profylaxi (=jednou za 2 roky vyčistit, seřídit) - sloužila nějakých 14-15 let. Totéž dodržuji i u současné HP LJ6P a Tektronix Phaser 560, ovšem ty už dostávají papat jen originály tonery. :thumb[/quote]

Urcite bych doporucil renovaci toneru pro LaserJet 6P. Uspora proti originalu 1200,- kc. Repasovana tiskarna HP 6P 1000,- se zarukou na ECOPRINT.cz. ECOTONER - kvalitni dodavatel renovaci, i my se za svou praci nestydime. Tektronix nerenovovat je spravna volba.
StD (1963)|6.11.2009 19:46
[quote=ECOPRINT;311171]Urcite bych doporucil renovaci toneru pro LaserJet 6P. Uspora proti originalu 1200,- kc. Repasovana tiskarna HP 6P 1000,- se zarukou na ECOPRINT.cz. ECOTONER - kvalitni dodavatel renovaci, i my se za svou praci nestydime. Tektronix nerenovovat je spravna volba.[/quote]
...no to tedy velmi, ale velmi těžko, neb je kupuji second-hand ze "starých zásob" od známých za 500,- nové pro vlastní potřebu, tudíž mi ta algebra úspory jaksi nesedí (mám s těmi krabičkami obloženou jednu zeď v komoře... hehe. :p) A vzhledem k tomu, jak málo už toho dnes tisknu doma (mimo dlužní úpisy a daňová přiznání), tak jsem zásoben zřejmě až do smrti (mé, nebo té tiskárny - to spíše, protože solidních kvalit svých předchůdců už do vínku rozhodně nedostala a je to další výrobek s naprogramovanou životností...). [OT] Viz terminus technicus = kurvítko. :D [/OT]

BTW: Chtěl bych vidět ty "renovované" kazety pro Tektronixe... Ty si nechávám dopravovat letecky z centrálního skladu Xeroxu v Texasu (výroba Mexico) - cena řádově 5 tisíc/kus u barvy (CMY) a 11 tisíc u černé (K)...
ECOPRINT (0)|6.11.2009 20:15
[quote=Suprak;311117]Zatím jsem kupoval jenom originální kazety. Za rok vytisknu jenom nějakých 50 listů. Nevěřím, že by mi to po roce nevyschla kdybych tam napíchl stříkačkou nějakou barvu, nebo kdybych koupil nějakou neoriginální kazetu. Na obalu je sice, že by měla vydržet 6 měsíců, ale s přehledem zvládně i přes rok.[/quote]

Ve vašem případě je samozrejme zbytečné o renovacích uvažovat. Pokud vytisknete jen 50 listů ročně, může se stát, že vám vyschne i originální inkoustová kazeta. Pokud nepotřebujete barevný tisk, doporučoval bych nejlevnější model laserové tiskárny. Lze zakoupit i repasovanou laserovku za 1000 Kč. Pokud barvu potřebujete, postačí vám i ta nejlevnější inkoustová tiskárna nebo multifunkce.
Neregistrovaný (0)|6.11.2009 20:26
[quote=JindraPce;311136]ahoj

doba kdy se tiskarny (ale i třeba televize, ledničky, ...) dělaly na dobu funkčnosti 10-20 let jsou již velmi dlouho pryč.
Tak že u mě záleží tak trochu na ceně tiskárny. Do kopírky za 200000 bych nikdy renovovaný toner nedal.
Do tiskárny za 5, 10 nebo 20000,- je dáváme. Je tu ale jedno ale.
Téměř všechny tiskárny za poslední 3 roky, které jsme kupovali, byly v první rok provozu minimálně 1x v servisu (nefunkční laser, podavač, zapékací jednotka), pak ale již jedou v pohodě.
Zajímavé je, že poruchy měly spíš ty dražší. V tuto chvíli máme v opravě barevnou laserovku a ta i přes to, že v ní je už vše vyměněno za nové, prostě nedokáže zkalibrovat a stále hlásí prázdné tonery.

Za mě tedy: do nových laserových tiskáren alespoň první rok originální tonery (hlavně kvůli záruce). Pak už klidně dáváme renovované. Některé z nich nám již slouží i 10 let.

U inkoustu jsme nikdy neoriginální spotřebák nekupovali. Vím ale o lidech, kteří si je plní již hodně dlouho sami a vše v pohodě. Je to ale u hodně starých modelů tiskáren.

V dnešní době ale ingoust nepoužíváme. Cenově se vůbec nevyplatií.[/quote]

Je velkou pravdou, že v současné době se tiskárny vyrábějí tak, aby vydržely kratší životní cyklus. Je ale třeba si taky uvědomit, že dnes tiskárny stojí často desetinu ceny oproti těm z dřívějších dob. Je to o tom, že výrobci dnes téměř nic nevydělají na tiskárně samotné, ale vydělávají hlavně na spotřebním materiálu.
U renovací tonerů se vždy vyplatí trochu počítat. Pokud spotřebujete jeden toner za dva roky, není poloviční cena renovace oproti originálu příliš velký argument. Pokud však spotřebujete 4 tonery za rok, máte u menších tiskáren pořizovací cenu tiskárny zpět.
durib (1141)|6.11.2009 22:44
Mam spatnou zkusenost s doplnenymi kazetami k HP Deskjet 3200- spatne tiskly. Naopak mam vyborne zkusenosti s neoriginalnimi kazetami k Canon ip5200.
Neregistrovaný (0)|7.11.2009 01:48
Tisknu si fotky z dovolených a jiný blbosti ... hlavně velký formáty. K tomu mě dohnala nekvalitní práce našich fotolabů a neskutečný ceny za velkoformátové fotky.

Mám inkoustovou tiskárnu Canon Pixma IP4500 a nepoužívám v žádném případě originál (snad jen ten co byl dodán s tiskárnou). Novej se totálně nevyplatí. Kupuju od Inkteku ikousty a doplňuji si to přes ty jejich sady doma sám. Naplnění mi trvá cca 3 minuty u jedné barvy a cenově jsem někde na 20% oproti originálu. Jediný co kupuji je originál papír od Canonu je to ten lesklej základní foto papír GP-501. Fotky jedna báseň ... s fotolabem nesrovnatelný (teda pokud si nekupujete fotku 10x15 cca za 10 Kč kus ... to pak budem nastejno :-), ale cenověk na tom jsem 4xlíp). Toď můj názor.
Neregistrovaný (0)|7.11.2009 09:07
Mám Canon MX320. Atramenty si doplňujem sám a tlačím na neznačkový "foto"papier. Výsledok je úplne ohromujúci veľmi ťažko rozoznateľný od originálnych náplní.
A taktiež aj Brother HL-2030 tak tam som zakúpil samostatný tonerový prášok a úplná spokojnosť. Mám už vyše 8000 strán vytlačených na jednom OPC valci a iba dokupujem toner.
StD (1963)|7.11.2009 09:25
[quote=Neregistrovaný;311305]Mám Canon MX320. Atramenty si doplňujem sám a tlačím na neznačkový "foto"papier. Výsledok je úplne ohromujúci veľmi ťažko rozoznateľný od originálnych náplní.
A taktiež aj Brother HL-2030 tak tam som zakúpil samostatný tonerový prášok a úplná spokojnosť. Mám už vyše 8000 strán vytlačených na jednom OPC valci a iba dokupujem toner.[/quote]

Ten nadšený pokřik, jak jsi "ušetřil" je přímo ohromující, ALE:

A) chybí údaj, jak dlouho necháváš ta foto zaschnout, aby se na sebe nelepily. Dále jak vypadá červená/žlutá/modrá po roce na denním světle?
B) Kdybych tohle udělal u Printable DVDs, které stohuji na sebe ve spindlu, tak už je od sebe neodtrhnu a na nějaké přehrávání mohu zapomenout... A že jich už má Pixma 4500 potiskla přes tisícovku.

Aneb, všechno má své + ale i -. Já tedy Canon ink jen originál, nechat fotky schnout nejméně 12 hod., a to i neorig. papíry, které jsou zdánlivě suché hned...
kevin00 (10238)|7.11.2009 13:13
Vlastním Epson Stylus DX8400 a krmím ji neoriginálními náplněmi firmy Abel. Zatím si nemohu stěžovat, ovšem tisknu pouze dokumenty a největší grafikou je nějaký graf. Žádné foto, žádná grafika.
jerryczech007 (98)|7.11.2009 19:35
Po dobu záruky do domácího inkousta alternativy nedávám, a i potom, jen když bych na tom byl finančně špatně. Jednou jsem to udělal u minulé tiskárny a byl jsem na výměně tiskové hlavy :(
Zbycho (28)|9.11.2009 07:54
[quote=Neregistrovaný;311288]Mám inkoustovou tiskárnu Canon Pixma IP4500 a nepoužívám v žádném případě originál (snad jen ten co byl dodán s tiskárnou). Novej se totálně nevyplatí. Kupuju od Inkteku ikousty a doplňuji si to přes ty jejich sady doma sám. Naplnění mi trvá cca 3 minuty u jedné barvy a cenově jsem někde na 20% oproti originálu.[/quote]

Jsem na tom úplně stejně (doma), akorát mám Pixmu IP4200. Výhodou těchto typů je samostatná tisková hlava a dost funkcí (oboustranný tisk, potisk DVD).
Předtím jsem měl HP930 a až na to že uměla pouze jednoduchý tisk a při vložení neoriginálního fotopapíru dělala při tisku psí kusy, po delší nečinnosti, cca za 2. týdny mi doplněné inkousty zasychaly. Originály sice na tom byly líp, ale taky si občas zaschly. Pak nastoupil ubrousek, teplá voda a když i to nepomohlo tak odsaváčka zrobená z injekční střikačky a silikonové hadičky. Po tom se vždy roztiskla. Řešením bylo tiskárnu jednou týdně zapnout, ať si odplivne do vaničky.

V práci máme barevné laserové Minolty Magicolor řady 2400-2500, všechny jedou na refily a až občas na vadné čipy si není na co stěžovat (u refilů), reklamace na zavolání, přijede maník zkontroluje a přitom na tiskárnach udělá údržbu. Co do samotné konstrukce těchto tiskáren, kdy odcházejí pružicí prvky na kontaktech u držáku zásobníku, to je horší a dražší (nesouvisí s refily), tam někde soudruzi z Japonska udělali konstrukční chybu. A do kopírek (taky Minolty) taky máme refilovaný prášek, a žádný problém. To rychleji dělaly problémy levné papíry, které buď byly příliš hladké a jakoby masné a nedržel na nich zapečený prášek, nebo příliš drsné a svinily chloupky všechno, přes co projely. To jsme špačkovali na MTZ, co to zase koupili za paletu šajzu.
Ihales (207)|9.11.2009 08:36
Vlastnim multifunkcni tiskarnu Canon Pixma MP180 a pouzival jsem jak renovovane tak original kazety a muzu rict ze renovovane nikdy vice. Nejen ze prijdu o funkci hlaseni mnozstvi ingoustu, ale co se tyce barevne naplne, tak aby nezaschla tak to chce kazdy tyden vytisknout neco malo barevne. Vzhledem k tomu, ze barevne tisknu vetsinou malo casto ale pak "vetsi mnozstvi" tak vic naplne vybryndam na udrzovani nez vlastnim tisku. Kvalita tisku take nestoji za moc, barvy jsou pruhovane misty vyblite. Cerna barva celkem ujde pokud tisknete malo a neni tam nejaka cerna plocha, pokud se zde vetsi casti vyskytuji tak to obcas dela fleky, nebo se pismo zacne po teto plosce "roztikat".
Jinak abych reagoval na to ze si clovek donese cartridge a ze mu ji naplni, tak nevim jak u nekterych velkych plnicich gigantu, ale v normalnich firmach muzete zapomenout ze dostanete zpatky tu svou, dostanete tu kterou maji jiz predpripravenou.
kanabis (254)|9.11.2009 21:05
Já používám inkjety pro PSC 1610 od Lamdy a je to bezproblému.
Neregistrovaný (0)|11.11.2009 11:44
Po dobu zaruky rozhodne zadny recyklat nedavat (mluvim hlavne o laserech, inkoustu uz moc u zakazniku nemam)... a podle zkusenosti je nikomu nedoporucuju pouzivat ani po konci zaruky tiskarny. Nejcasteji to dopadne tak ze si zakaznik koupi recyklovany toner, chvili tiskne a pak se zacnou objevovat problemy ze tiskarna sama nevezme papir, hlasi ze nemuzu zjistit stav toneru a tisky se pak musi odmackavat rucne, obcas se z toneru sype bordel do tiskarny,...

Takze zakaznik usetri nakupem recykl. toneru napr 300,-. Pak vola pohotovost ze mu nejde tiskarna a stoji ho to minim. 350,- bez DPH (pul hodiny prace) + pripadny servisni vyjezd... takze financne prodelava misto toho aby setril.

A to jeste nepocitam naklady na pripadne vycisteni tiskarny potom co se nektery z recyklovanych toneru syper dovnitr...
Cev (101)|12.11.2009 00:42
Záleží jak kdy. Jsou firmy, u kterých dávat renovovat tonery je vyhazování peněz, ale najdou se i takové, u kterých se to vyplatí. Dle mých zkušeností to chce buď vyzkoušet nebo dát na reference více lidí.
astec (1823)|12.11.2009 21:06
Šetřit je modní příkaz doby a ekonomů. Pokud jsou tyto tiskárny z "levné" kategorie, tak po záruce prosím, ale pokud nechci kvalitní tisk. Na tisk dokumentů prosím, ale celkově mohu říci, ža kvalita repasů kolísá od dodávky k dodávce. Na kvalitní tisk na kvalitních tiskárnách bych asi nepoužil repasy nikdy. Nevyplatí se to.
Hansol58231 (25)|3.3.2010 21:25
[quote=petr.svec;311071]kupovat renovované cartridge je vyhazování peněž... opakovaně se mi stalo, že jejich kvalita byla skoro nepoužitelná

zatímco vřele doporučuji špinavou cestu a to refilovat si svoje cartridge ručně... a to inkoustem koupením ve větším množstvím... pokud budete mít správnou tiskárnu a ta správné cartridge a hlavy můžete dostat doslova a do písmene nezničitelný hardware kdy za dva roky nemusíte koupit jediný originál díl a inkoust koupite až 10x levnějc než od výrobce tiskárny[/quote]

to jistě ale čím víc byl cartridge plněnej tím potom tzv.klesá jeho schopnost držet inkoust(zmenšuje se počet vytištěných stránek). Osobní zkušenost.

Mě refilkit vyjde na 185Kč/20ml inkoustu (černého).:-/

Před koupí nové tiskárny bych se nejdřív porozhlídl po ceně refilkitů.(někdy vyjdou jen na pár desítek korun)
actionboy (19)|15.12.2010 12:43
A jak jste na tom s renovací tonerů? Když mám doma již renovovaný toner, tak by tam měla být logicky i dírka, kterou toner plnili ne? Zkusil jsem se podívat pod nálepky, ale nikde nic, jen z boku asi 2 mm dírka. Je možné že je to ona? nějaké nápady?
Woyta (284)|25.12.2010 09:33
Renovace meho toneru na HP1018 vypadala takto:
1) Vezmete papirovou merku a odmerte vzdalenost od bodu A.
2) Vezmete prilozenou pajdu a vypalte otvor.
4) Vyjmete vypaleny kousek plastu.
5) Nasypte toner.
6) Zaspuntujte prilozenym spuntem.

Prilozenej toner nebyl nic moc takze priste jsem sel do toneru od xeroxu.
Badoo (0)|23.4.2012 14:19
Zasadne jsem kupoval originalni tonery do me HP 1522, po nejake dobe jsem si rekl, ze prubnu repas, do prace bereme tonety z webu od amtzshop.cz, a zdaji se v pohode. Bezne na jeden orig toner dam cca 2500 tisku. S recyklatem mi prislo ze je to stejne, na kvalite jsem nevidel rozdil. Asi zalezi kde berete. Jeste mam jede, pak zkusim od nekoho jineho a dam zase vedet.
AlesekB (14)|19.4.2015 22:02
[QUOTE=petr.svec;311071]kupovat renovované cartridge je vyhazování peněž... opakovaně se mi stalo, že jejich kvalita byla skoro nepoužitelná

zatímco vřele doporučuji špinavou cestu a to refilovat si svoje cartridge ručně... a to inkoustem koupením ve větším množstvím... pokud budete mít správnou tiskárnu a ta správné cartridge a hlavy můžete dostat doslova a do písmene nezničitelný hardware kdy za dva roky nemusíte koupit jediný originál díl a inkoust koupite až 10x levnějc než od výrobce tiskárny[/QUOTE]

Ahoj, tohle se mi teda jeste nestalo :) po kolikate mam renovovany cartridge a jsem s nim velice spokojeny :)
honzaj (3)|10.11.2019 22:38
Já jsem dlouho refiloval sám, ručně, ale když jsem pak dostal na starost všechny tiskárny ve firmě, tak už toho bylo trochu moc. Tak jsem začal kupovat origoše, abych ty tiskárny neničil. Každopádně jsem ale (bohužel asi až po roce) našel stránky co vykupují použité tonery, čímž nákupku trochu srazím dolů. Za některé laserové náplně dávají až 50 kč což už stojí za řeč. A navíc je to ekologické, protože oni z toho pak udělají repasovaný toner nebo to ekologicky zlikvidují. Kdyby to někoho zaujalo, tak mrkněte na http://www.prodejtoner.cz/ekologicka-likvidace