reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC budoucnosti - 20. kolo

Merlin-alfa (49)|6.11.2009 12:24
Zcela vlastní tvorba? ne

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: Pouze model dlaně: http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?t=66847
Brush: ne
Obrázek, fotografie nebo textura: ne
Tutorial: ne

Kolik času zabrala tvorba: zatím 4h
Pointa wallpaperu: Představa počítače který se obsluhuje sám

Na modelování použit blender a interní renderer
obrázek plochy: Inkscape
Ocením kritiku.
Pc.png
jrx (1880)|6.11.2009 12:40
Světlo, světlo a ještě jednou světlo. Světlo je tím nejdůležitějším prvkem v 3d grafice, který musí grafik umět zvládnout a tady je ho celkem pomálu, není-liž pravda. ;) Takže kromě modelu a kompozice zapracovat ještě na osvětlení scény, aby tam taky bylo něco vidět.
Merlin-alfa (49)|6.11.2009 12:45
No, chtěl sem to ladit trochu tajemně ale poslechnu sou tam docela hluchý místa. Kouknu co se s tím dá dělat a dopracuju hluchý místa a texturu na monitoru
EditorPO (2819)|6.11.2009 15:14
// A premenovat thread :)
Merlin-alfa (49)|6.11.2009 23:24
Nevím proč ale nejde mi to teď editovat, mimo to vždycky když chci s O10 prohlížet tohle forum musím smazat cookies
Richmond (8084)|7.11.2009 18:06
[quote=EditorPO;311123]A premenovat thread :)[/quote]
V rozpracovanych je to celkem jedno, nicmene prejmenovat ho muzu pokud by ator chtel
Merlin-alfa (49)|7.11.2009 19:28
Tak jsem trochu přidal světla a změnil kompo, ale musím to dost doladit. Myslíte že to takhle je lepší?
a.png
hanusm (118)|8.11.2009 02:06
je to divny...verim, ze todalo mnohem vic prace nez vetsina wallpaperu tady ...ale nemuzu si pomoct :)
Suprak (408)|8.11.2009 08:15
Líbilo by se mi to víc, kdyby byl pohled trochu níž a pod menším úhlem k tomu monitoru. Když dáš do okna nějaké future město a upravíš ty textury, tak to bude very good.
meeee (1110)|8.11.2009 09:29
Času je dost; když si s tím ještě vyhraješ, určitě to může bejt konkurenceschopný. Potenciál v tom vidím.:thumb
Merlin-alfa (49)|8.11.2009 20:50
Tak jsem to zase trochu změnil, doufám že k lepšímu :)
a2.png
Suprak (408)|8.11.2009 21:00
Ta nazelenalá textura okenního rámu se tam moc nehodí, spíš něco do červena, aby to ladilo s výmalbou, ale jinak už velice pěkné, šikula.
Richmond (8084)|9.11.2009 13:06
[quote=Merlin-alfa;312104]Tak jsem to zase trochu změnil, doufám že k lepšímu :)[/quote]
Zkus ty steny nachat bily. Kolik tam mas svetel? Ja mam tady jen jedno https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=223840&postcount=23
speedsnail (4876)|9.11.2009 16:16
Rozhodne zajimava prace, designově je to velmi zdařile posazeno do budoucnosti.
Merlin-alfa (49)|9.11.2009 16:17
Světla tam mám asi 4 + radio zdroje, dost dobře nechápu jak se ti povedla tahle scéna jen z jedním světlem.. V čem si to rendřil a jakej je to typ světla? Trochu jsem zesvětlil zeď a rád bych se zeptal jestli stačí logo přidané tak jak je a nebo ho mám vložit klasicky.
f2.png
speedsnail (4876)|9.11.2009 16:24
Ještě se trochu zamysli, jestli nění scéna přeplněná, přeplácaná.. Přeci jen to má být wallpaper, je potřeba někam uspořádat ikony a nemít z toho vypálené oči.

edit: samotnej PC+"mozek" mi přijdou super. Ty mechanický ruce by se ještě daly, ale ta polička a lampička.. to bych radši udělal za PC velké tmavší okno s máznutou siluetou města. Do této větší homogení plochy se pak dají naskládat ikony a zmízí také zbytečně kontrastní části scény.
czhunter (775)|9.11.2009 16:43
A ty by sis tohle dal na plochu?
Nechci tím vůbec nic naznačovat, ale je potřeba si na to dopředu odpovědět.

Určitě dej pryč to světlo i rádobyvtipnou kostru ptáka. A taky s těma rukama vypadajícíma jako rameno od lampičky by to chtělo něco udělat :)
Fakt je, že jako každý začátečník nemáš cit pro objemy a poměry objektů (např. ta deska stolu je neuvěřitelně masivní, na to že nese takový (opticky) lehounký počítač), okno udělej buď velký plošný téměř bezrámový, nebo naopak nějaký extra oldschool ... a to se vlastně týká všeho.
Buď to prostředí udělej futuristický se vším všudy, nebo naopak třeba historický, vznešený zámecký nebo nějakou chatrč nebo kombinaci všeho, ale ne tohle sterilní cosi.

Pro inspiraci se podívej třeba na Vesmírnou Odyseu a hlavně netvrď, že to nedokážeš :)
(tím nechci říct, že to máš přesně tak udělat, ale že je lepší dopředu vědět, čeho chceš dosáhnout)
I ti nejlepší 3D grafici si to obvykle dopředu nakreslej, aby věděli, co chtějí udělat (pokud nedělají přesně podle reality).

speedsnail> Na scéně můžeš mít i 1000x víc objektů a nebude přeplácaná ... pokud víš, co je hlavním námětem, co je popředí, co pozadí atd. Tomu se musí i přizpůsobit barevnost, nasvícení, případně DOF (ale to je taková třešnička na dortu).
2001-a-space-odyssey.jpg infinite01.jpg
Merlin-alfa (49)|9.11.2009 17:23
Tan pták se mi tam taky už nelíbí (to sem dělal v noci), a na pozadí je to moc řvoucí, problém je že se se mnou nebaví světla. Něco s tím udělám, dík za radu
Richmond (8084)|9.11.2009 19:51
[quote=Merlin-alfa;312449]Světla tam mám asi 4 + radio zdroje, dost dobře nechápu jak se ti povedla tahle scéna jen z jedním světlem.. V čem si to rendřil a jakej je to typ světla? Trochu jsem zesvětlil zeď a rád bych se zeptal jestli stačí logo přidané tak jak je a nebo ho mám vložit klasicky.[/quote]
Zacni s jedinym svetlem a postupne pridavej (podle me nebude treba dalsi). Svetlo mam tusim skylight + jeden spot jako raytrayce. Logo bych dal 2D, samozrejme pokud bude 3D a bude nerusve zakomponovano tak bych se mu nebranil, takhle se mi tam zda jako pest na oko :notsure

edit: To na zdi je obraz nebo okno? Tu rukavici bych dal vpravo kdyz je prava :) Jeste bych se vyvaroval prilisne barevnosti, zkus si to vyrenderovat v mene kriklavych barvach.
Merlin-alfa (49)|9.11.2009 22:10
Na Chvíly poslední render, od zítra už nejsem doma nemocen. Zamyslím se co změnit

Richmond (8084)|9.11.2009 23:28
[quote=Merlin-alfa;312696] Na Chvíly poslední render, od zítra už nejsem doma nemocen. Zamyslím se co změnit[/quote]
Prosim te co tam mas za svetlo? Je to strasne "tvrdy", v rohach to "prosakuje" (to by mohla castecne eliminovat Ambient Occlussion)
Merlin-alfa (49)|10.11.2009 12:39
Jestli myslíš to na monitoru, tak ten je dělanej přes průhlednost, tak to je asi špatným ořezem a špatnou barvou okrajů, ale to se vyladí na final
hanusm (118)|10.11.2009 23:55
muselo to dat praci..to verim..ale na plochu bych si to nedal..ma to divnou kompozici ..barevnost... nasviceni...a cely je to takovy zmateny...
Merlin-alfa (49)|11.11.2009 11:53
Mě to taky přijde takový umělýneumělý, ty materiály a světla mi dělaj problémy.I ten interní render umí pěknou scénu když to někdo umí.
Richmond (8084)|12.11.2009 23:45
Slusnych vysledku se da docilit i bez pouziti pokrocilych rendereru, tohle je napr. vytvareno "oldschool" pomoci ambient svetel (omni) a jednoho spotu pro dodani stinu ;)

Zkus tam nechat jen jedno svetlo. Drzim se "pravidla" pokud mozno pouzivat jen jedno svetlo, pokud uz jich davam vic tak nikdy nedavam silnejsi nez je hlavni svetlo, ve Tvem pripade bych to zkusil taky. Predpokladam, ze mas svetlo "spot", zkus pouzit napr. nejaky preddefinovany, treba 40w zarovku nebo jeste lepe vytvorit "slunce" a nechat ho svitit dovnitr oknem
19.jpg _1st.jpg
Merlin-alfa (49)|12.11.2009 23:56
Dík za radu, zkusím, akorát v blenderu je sun tuším plošný světlo, zkusím tam dát je jedno hemi a nechat zapnutý ambient occlusion
Richmond (8084)|13.11.2009 00:07
Zkus tam dat treba area light :notsure
edit: mohl bys tomu na zkousku riznout strop a hodit sem render se skylightem?
Vypada to nejak takhle (viz. priloha) nebo to vubec nema "mekci" stiny? Mas spravne nastavene meritko (pokud pracujes s prednastavenymi svetly)? Jeste prihodim dva abys vedel co dela Ambient Occlussion - je to videt u zdi, nastaveny je to celkem minimalne (je to spis na ten pohled zhora na komplet patro - to ma asi 20mb, uz se mi to nechce zmensovat...)
0003-mat2.jpg _12 3rd.max.jpg _12.max.jpg
Merlin-alfa (49)|13.11.2009 15:11
První obrázek je jen se žárovkou a druhý jen hemi. Jsou tam i změněný nějaký materiály tak nevypadají stejně, a něco sem neopravil protože nemám čas to znova rendrovat.
render.png render3.png
Richmond (8084)|13.11.2009 19:52
Z toho druhyho mozna neco bude ;) Mas to ale moc presviceny, je v blenderu nejaka svetelna korekce?
Merlin-alfa (49)|13.11.2009 23:12
Tam je korekcí že se z toho točí hlava :) u světla se dá nastavit síla, kam a jak daleko směřuje, způsob vykreslování, halo.... Mám v tom trochu bordel :)
Merlin-alfa (49)|17.11.2009 17:40
Upravený render, neměl sem na to teď moc času tak je to asi vidět, je to trochu stylizovaný v Ph. elements
render.png