Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Problém s diskem?

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Před 2 týdny počítač zahlásil chybu NTLDR nenalezen, počítač putoval do obchodu(také je to servis) kde jsme ho koupili, tam jim přeinstaloval Windows XP Home (samozřejmě original) po přeinstalování vše běželo v pořádku.

Po týdnu se objevila chyba znovu(šel spustit jen s vloženým instalačním CD operačního systému). Zkoušel jsem opravit problém tím že sem překopíroval dotyčné soubory (podle návodů z internetu), problém zůstal obnovení systému také nepomohlo, restartování Biosu také ne. Tak jsem reinstaloval OS po týdnu chyba se objevila znovu.

Napadlo mne že jsou Biosu přehozené disky(PC jsou dva a to WDC WD1600AAJs-22P-s OS, WDC WD2500KS-00MJB0-bez OS, jen data) tak sem se podíval do Biosu a zjistil jsem že je to opravdu tak, tak jsem to přehodil a PC jelo. Asi po třech hodinách nejde, začalo to psát, že disk nelze přečíst. Na PC už proto nejde spustit OS, ani s Cd. V Biosu se už nenajde disk s OS, ale jen ten s daty. Disk s OS někdy najde, ale nenačte z něj OS(cca 2 z 5 pokusu ho to najde, ale nepřečte).
    Občas dochází k samovolnému vypnutí PC(teploty jsou v normálu).
    Proto si myslím, že disk odchází. A ptám se jestli si myslíte to samé.

PS: z toho návodu jsem nepožil příkaz fixmbr ani fixboot.

Děkuji za rady a tipy jak ten problém odstranit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

V první řadě bych otestoval systémový HDD pomocí utility výrobce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od stenli11 Zobrazit příspěvek
    Po týdnu se objevila chyba znovu(šel spustit jen s vloženým instalačním CD operačního systému).
    Ano to se mi také stalo...Tak 5 let zpátky...Byl špatný disk a už nedokázal uchovat data a takto si je hrabal z CD když ztratil zrovna systémové soubory... Pak už ale nešlo ani to... Schválně pokud se ti podaří se s tímto diskem dostat do Windows tak si zkontroluj SMART třeba přes HDD Tune a uvidíš tu hrůzu...

Podobná témata

1. Problém si diskem WD
    Od L4mka v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 03-09-2009, 19:35
  2. Problem ze SAS diskem
    Od Roman777 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-01-2009, 09:34
  3. Problém s diskem???
    Od scratchy27 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení