reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zkalibrovat LCD?

TRW (11)|29.1.2007 20:59
Ahoj, zajímalo by mne, jak můžu zkalibrovat svůj LCD monitor podle předlohy (např. SONY Trinitron atd.). Mám Viewsonic VP930 a v přiloženém programu toho moc neupravím, nebo spíše moc nevidím, jak je monitor potřeba zkalibrovat, když to nemám s čím porovnat. Trochu vidím, že převládá červená barva, ale pokud dám manuální volbu barev, tak si zase rozházím všechny barvy a je to ještě horší. Existuje teda nějaký program nebo jak mám monitor zkalibrovat? Dík
hardware_master (36)|30.1.2007 15:00
Koupil sis VP panel,to je nejprofesionálnější série od ViewSonicu,ten software je skutečně kvalitní ale asi tomu nerozumíš ani se ti nedivim....jenom bych ti doporučoval abys nebral nějaký pochybný programy,protože by ti nemusela fungovat záruka.Já myslim že když to vezmeš do servisu že ti to nakalibrujou v pohodě,to umí každej technik nebo kdo rozumí kompům
Pavel Kovač (374)|3.2.2007 10:57
Kalibrace se dá dělat více způsoby. První a pro většinu lidí asi jediný je vytisknutí testovacího obrazce (např. Fuji) na vaši tiskárně, popř. v fotolabu, ve kterém vyvoláváte fotky (je důležité zaškrtnout položku "bez digitálních úprav"). Poté zkátka v OSD menu nastavíte režim "user color" apod. a snažíte se srovnat barvy, tak aby byly podobné jako na vytištěné fotografii.
Druhý způsob je, pomocí optické sondy, ale to je dost finančně náročné. Levné sondy jsou obvykle uplně k ničemu a tak musíte investovat kolem 15000,- do kvalitní a přesné sondy.
instinct_bob (97)|4.2.2007 10:26
Mám Acer AL2016W. Není špatný, stačí mi, ale taky bych se chtěl pokusit ho nějak obrazovo vyladit. V Chipu jsem našel nějaké videa pro ověření možnosti přehrávání HDTV, bohužel mám maximální nižší rozlišení než je doporuřené u HDTV (1920 x 1440) a to jen 1680 x 1050. Nepovedlo se mi to dle těchto videí nastavit. Nemáte někdo jinou formu kalibarce monitoru? :idea .