reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomozte při výběru LCD 19"

TENK (3)|29.1.2007 22:59
Zdravím, mám podobný problém jako ostatní, koupě nového monitoru, pro běžné použití (tzn. převážně net, pak filmy a v poslední řadě si i sem tam na odreagování zahrát) .... tudíž požadavky na ten monitor jsou, ať má hezké zpracování barev, dobrý kontrast a odezvu ať to stíhá a samozřejmě ať to je DVI. Zatím co jsem tak vyčetl za typy tak to jsou: Samsung 970P (nevýhody, má 6-bitů, nemá tlačítka, tudíž např pro linux je nepoužitelný, sic v něm nedělám, ale čověk nikdy neví a z čeho mám hlavně strach, tak to je že klouby po čase přestanou držet), HP L1965(trošičku pomalejší a prý má sem tam problém s bzučením), Samsung 940FN (trošku pomalejší a problém s plasty, což by ovšem šlo prohlédnout před koupí a nejde regulovat jas pomocí osvětlovacích trubic), mno a Fujitsu siemens P19-2(starší, tudíž i pomalejší, trošku méně propracovaný overdrive, ovšem co se týče zpracování barev je prý dost dobrý) .... zatím jsou pro mne horkými kandidáty Samsung 940FN a FS P19-2, ovšem mám dost strach z té odezvy a z té regulace jasu, že výsledku nad tím zpláču .... tak se tedy obracím na Vás, jestli náhodou nemáte s jmenovanými kousky nějaké zkušenosti a nemůžete zde o nich něco poreferovat, popř. pokud víte o nějakém lepším v této cenové relaci, budu jedině rád za jakoukoliv zmínku. Těším se na Vaše příspěvky. Zdarec TENK
Leroj (271)|30.1.2007 00:20
Ahoj, řešim podobný problém, akorát zatím nevím jestli 19"-20" nebo 21"-22"wide nebo se na to vybodnout a koukat dál do CRT.
Dosavadní poznatky mám takový, že buď má monitor věrné barvy a kvalitní zobrazení, nebo má nízkou odezvu. Monitor, který by tyto vlastnosti spojoval jsem zatim nenašel /bohužel oba tyto parametry potřebuju/.
Kvalita obrazu: hodně doporučovány jsou Eizo a potom NEC a potom dost vzadu zbytek peletonu /Samsung, HP, Philips.../ prostě technologie IPS, S-PVA.
Rychlost odezvy: hodně dobrý jsou VievSonic a asi všeobecně všechny slušný monitory s technologií TN.
No a k tomu tvému výběru: asi bych volil ten Fujitsu-Siemens, ale té odezvy bych se taky asi bál... je to prostě těžký, já si budu asi dál kazit oči na kvalitním CRT za pár korun /ten má věrné barvy a navíc je rychlý :-) /