Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 21 z 46 PrvníPrvní ... 11192021222331 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 301 až 315 z 680

Téma: Otazka pro majitele TL-WR1043ND

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Nějak mi pozbývá smysl toho prvního routeru. Funguje to i bez něj? Jinak bez NAT to asi nepůjde, zda li vůbec. Ale tady fakt nevím, takové věci musím vidět na vlastní oči
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

Ten první modem-router DSL2741B jede v režimu čistý bridž, nic tedy neroutuje => bez něj bych byl bez netu (ADSL pumpa).

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Zkoušel již někdo zprovoznit s novým FW Media Server který s tímto FW je implementován do routeru?? Já po zkoumání skutečně nenašel pro tuto fičuru využití. Buď něco dělám špatně a nebo to je k ničemu. Jelikož sice jsem zadal složku se soubory kterou má router ?- Media server sdílet, ale pak nevím co s tím. Moje TV sice složku i soubory vidí, ale nepřehraje.

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

Citace Původně odesláno od jps7410 Zobrazit příspěvek
    Zkoušel již někdo zprovoznit s novým FW Media Server který s tímto FW je implementován do routeru?? Já po zkoumání skutečně nenašel pro tuto fičuru využití. Buď něco dělám špatně a nebo to je k ničemu. Jelikož sice jsem zadal složku se soubory kterou má router ?- Media server sdílet, ale pak nevím co s tím. Moje TV sice složku i soubory vidí, ale nepřehraje.
    Tak nevím... => http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=62171

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Mám tento router a všechno fungovalo jak má, je tam poslední FW a dokud byla v USB daná flashka, tak žádný problém. Po připojení externího HDD 1TB do USB (HDD má svoje napájení) ale jede router nejvýš pár hodin a pak vytuhne. Pomůže až odpojení a připojení napájení, pak zase pár hodin v pohodě a výtuh. Přitom externí HDD po přímém připojení přes USB k několika jiným PC funguje bezproblémů a stejně tak u toho routeru nevykazuje HDD žádné znaky potíží. Jenom ten router ho nějak nemá rád.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Doporucuju ten disk naformatovat EXT3, problem by to melo vyresit.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Ext3 ani Ext2 ten router vůbec nevidí, jakoby tam nebylo nic připojené. Možná by pomohl DD-WRT do routeru, ale to až bude víc času a hlavně až budu mít nějaký router volný, aby se dalo experimentovat.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Origo firmware mi vzdy videl ExT3, chcete rict ze posledni verze ne?

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Formátoval jsem to v Paragon Partition Manager 11 SE Personal, připojil do routeru a nic. Teda kromě toho, že ten router zase vytuhl. Asi už to nebudu řešit, stejně potřebuju NAS, takže do něho jako doplněk připojím do USB tento HDD a pak snad problém nebude. Možná je krpa taky v tom, že router obsluhuje naráz asi 25 zařízení a když má ještě k tomu stíhat HDD, tak už je to na něho moc.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od karel.karel Zobrazit příspěvek
    ...... Možná je krpa taky v tom, že router obsluhuje naráz asi 25 zařízení a když má ještě k tomu stíhat HDD, tak už je to na něho moc.
    Gheh, tak to se neni cemu divit, ma jen 400MHz ARM + 32MB RAM a bez alternativniho firmware ktery umi swapnout, případně upgradu na 64 MB RAM jako mam ja to chudak mala nemuze zvladat :-)

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Dobre rano vsem :-)

tak jsem se vcera take stal majitelem tohoto routeru a hned bych mel par otazek...

Hned po instalaci jsem ho flashl na posledni oficialni FW (3.13 tusim ... nemam ho ted v praci po ruce).

Jde mi o to ze se router sem tam pri pustenem uTorrentu zasekne :-( Jednou to vypadalo tak ze se zasekl komplet cely router a nesel jak uTorrent tak ani web, jednou se to seklo tak zajimave ze uTorrent tahal ale nesel web... Opravdu zajimave.

Chtel bych se tedy zeptat, zda nekdo resil neco podobneho a hlavne asi jestli tam je nekde neco co na routeru nebo v uTorrentu nastavit aby to slapalo lepe? Presel jsem na tento router ze starickeho D-Linku 524, ktery takove problemy nemel (teda dokud jeste fungoval). Jedine co jsem prozatim v uTorrentu omezil bylo tusim maximum global connections na 500 a max peers per torrent na 50 ... Opet si nejsem zcela jist temi cisly, musim presne nakouknout doma odpoledne.

Neporesil by tento problem treba nektery z neoficialnich FW? Jeste jsem to moc nezkoumal a ani neprocetl celou mistni diskuzi, tak se omlouvam jestli uz se zde neco podobneho resilo... Napravim dnes odpoledne :-)

Jeste dodam: BT se snazim skrtit okolo 30/10 Mbps i kdyz linka je doma 100/100. Torrenty v drtive vetsine jen na seedu (ten download je vzdy docela rychly i kdyz pravda ze se to seklo asi prave pri donwloadu), cca 30 torrentu, ale opet mam takovy pocit ze to mam v uTorrentu nastaveno na max 15 aktivnich...

edit: A jeste, je na routeru neco na co bych nemel zapomenout pri nastavovani (myslim i mimo pripad s BT)? V PC se docela vyznam, ale sitarina me zcela obesla ... ja vedel ze sem na to CISCO mel na skole jit...

Predem diky moc vsem za jakekoliv rady a pripominky.
    Naposledy upraveno uživatelem h4gH: 08-09-2011 v 06:32

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Je jista moznost a to ze jsi prekonal pocet OTEVRENYCH spojeni co zvladne NAT, tedy vice nez 65535.

Druha moznost je ze se ti proste prehral, zajisti mu lepsi chlazeni.

Treti je ze si smolar a natrefils vadnej kus.

A reseni pokud nebudes spokojenej s poslednim firmware, tak tam vrzni OpenWRT/DDWRT. Pri takovym poctu otevrenych spojeni a zateze pomuze swap, pripadne upgrade RAM na 64MB.

JINAK co se tyce nastaveni tak vypni UPNP otevirani portu a misto toho presmeruj port pro prichozi spojeni pripadne pouzij DMZ.
    Rek bych ze by to mohla byt nejpravdepodobnejsi pricina toho vytuhnuti.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od |Mio| Zobrazit příspěvek
    Je jista moznost a to ze jsi prekonal pocet OTEVRENYCH spojeni co zvladne NAT, tedy vice nez 65535.

Druha moznost je ze se ti proste prehral, zajisti mu lepsi chlazeni.

Treti je ze si smolar a natrefils vadnej kus.

A reseni pokud nebudes spokojenej s poslednim firmware, tak tam vrzni OpenWRT/DDWRT. Pri takovym poctu otevrenych spojeni a zateze pomuze swap, pripadne upgrade RAM na 64MB.

JINAK co se tyce nastaveni tak vypni UPNP otevirani portu a misto toho presmeruj port pro prichozi spojeni pripadne pouzij DMZ.
    Rek bych ze by to mohla byt nejpravdepodobnejsi pricina toho vytuhnuti.
    - Tak momentalne jsem jeste trochu vice priskrtil uTorrent co se tyka poctu spojeni a prozatim drzi.
    - S tim prehratim, no tezko rict... Ale s chlazenim by problem snad nemel byt, odvetrane by to melo byt bez problemu.
    - Co se tyka toho FW, uvidime, ale driv nebo pozdeji to tam asi soupnu...
    - A u toho UPNP jsem zcela mimo ... jak by to presmerovani melo vypadat? Kdybych to teda vypl, nemely by problem nejake jine aplikace? Momentalne to vypada u me takto ... S tim, ze DMZ je vyple.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od jps7410 Zobrazit příspěvek
    Vsetko robis dobre - problem je v tom, ze TV (nepises aka ale to je v podstatejedno) detekuje video stream primarne podla MIME, co mu posle DLNA server a TP-LINK pouziva Ushare co je dost fuzata zalezitost.. a bolo by potrebne mu kusok (dost) poupravovat konfig, aby to chodilo zo sucasnymi typmi TV...
    cize princip je dobry- nahrat na usb disk/flash xvidy a mp3, strcit do USB routra namapovat adresar zapnut media server...telka ho najde vidi subory a ked das prehrat napise nepodporovany format videa/audia.....
    takze najrozumnejsie bude asi toto:
    MINIDLNA:
    Works great with Samsung C650 series TV and a TL-WR1043ND with Openwrt.
    (Video play don't work with default Openwrt libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk but work with libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk )

popripade dd-wrt alebo nieco podobne, co ma implementovane minidlna alebo serviio

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Taky bych mel jednu otazku k media serveru. Mam posledni oficialni FW, TV soubory v routeru vidi a i bez problemu prehraje. Chcu se jen optat zda je nejaka moznost jak prehrat soubory (divX, mkv) i s titulky a jestli je nejaka moznost ty soubory pomoci TV ovladace i ovladat, tedy jejich prehravani (pause, pretaceni, ...).
    Vsechno todle to TV zvlada sama o sobe pres vestaveny USB port (prehravani vcetne titulku, ovladani), ale pres ten media server ne a ne ....

Strana 21 z 46 PrvníPrvní ... 11192021222331 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. FTP server na TP-link TL-WR1043ND
    Od d2r2 v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-04-2012, 19:46
  2. Router TP Link WR1043ND
    Od jps7410 v sekci Sítě
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-09-2011, 18:44
  3. Acer Aspire 5810TG - par otázek na majitele