reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ViewSonic vx2025wm (skusenosti, rady, nazory ....)

Ghost_sk (29)|30.1.2007 00:27
Takze dnes mi prisiel tento monitor.
Zatial som nadseny a moje reakcie su velmi pozitivne.Predtym som mal 17" Hansol cize nic ineho som ani necakal.
Som hrac CSka a samozrejme som ho uz vyskusal.Podporuje nativne rozlisenie monitora (1680x1050) a hra sa celkom fajn.FPS mi vsak ukazuje len 60, co je sposobene obnovovacou frekvenciou monitora.
Odozva je nespozorovatelna, farby su prirodzene...
Mam zopar otazok na uzivatelov tohto monitora:

- po prechode sa mi zda ze biela fabra je vyrazna a trcoha taha oci.Ako si mam spravne nastavit jas a kontrast?

- mam zapnut ClearType pismo?

-Ked dam uplne cierne pozadie je vidno podvietenie do X no nie je to nic hrozne.Mate aj vy take?

- ako si mam nastavit farby? V menu mam na vyber medzi 9300K,6500K a 5400K (+ RGB a USER).Momentalne mam 9300K.Ake pouzivate vy?

Tak to je zatial vsetko postupne to budem aktualizovat a pridavat dalsie skusenosti.

Vyhody a nevyhody monitora:


+ Fakt pekny design
+ Zatial nespozorovana odozva
+ velkost oprazovky (hlavne ta plocha vo wine)
+ farby pekne a prirodzene
+ celkom fajn uhly

+- Ergonomia (nema pivot, ani vyskovu nastvitelnost len uhol naklonu.Zatial mi to vsak absolutne neprekaza)

- Posvietenie trocha do X (hlavne v rohoch)


Ak budete mat dake otazky tak kludne piste.Dal by som tu dake fotky no nemam digital. (ale mam moznost si ho pozicat)

howk
hardware_master (36)|30.1.2007 14:56
To podsvícení do X je podle mě úplně normální,setkal jsme se stim u více značek a podle mě je to dobře než aby bylo nepravidelné,to pak znamená špatné podstvícení

-je to podle mě vynikající monitor,poněvadž je dělatný technologií MVA to zaručuje perfaktní barvy a podsvícení , ale horší odezvu ale tu dokázal viewsonic snížit na normálních 8ms jako u TN monitorů!
TRW (11)|31.1.2007 21:38
Ahoj, jak vypadá odezva na tomto Viewsonicu v CS a UT2004?? Mám doma Viewsonic VP930 a tam to dělá v jakémkoliv CS trochu bílé obrysy kolem postavy, rohů nebo ležícíh věcí, když se pohybuju ve tmavých místech, jinak na světle není žádnej problém. V UT2004 to trochu dělá jakoby rozdvojené hrany, ale když to člověk vyloženě nesleduje, tak to není vidět. Jinak obraz je perfekní a odezva taky, kromě těchto vyjímek, co jsem vyjmenoval. Podsvícení je u tohoto modelu stejné, jak popisuješ, akorát si toho skoro vůbec nevšimneš ani při sledování DVD.
Ghost_sk (29)|31.1.2007 22:17
[quote=TRW]Ahoj, jak vypadá odezva na tomto Viewsonicu v CS a UT2004?? Mám doma Viewsonic VP930 a tam to dělá v jakémkoliv CS trochu bílé obrysy kolem postavy, rohů nebo ležícíhvěcí, když se pohybuju ve tmavých místech, jinak na světle není žádnej problém. V UT2004 to trochu dělá jako by rozdvojené hrany, ale když to člověk vyloženě nesleduje, tak to není vidět. Jinak obraz je perfekní a odezva taky, kromě těchto vyjímek, co jsem vyjmenoval. Podsvícení je také takové jak popisuješ, akorat si toho skoro vůbec nevšimneš ani při sledování DVD.[/quote]
Cau.Kedze som celkom narocny hrac CSka (som admin na jendnom NS servery), dost mi zalezalo na tom aby bol monitor dostatocne rychly.
Toto sa ViewSonicu naozaj podarilo a ani pri hrani cska neivdim rozdiel oproti CRT monitoru.Mam kartu nVidia 7600GT a zo zaciatku mi slo CSko len na 60fps.Dnes som ale vypol v ovladacoch polozku Vertikalna synchronizacia a uz mi ide na 100fps :thumb
Ja som teda spokojny.Ak mi ten monitor pojde stale tak ako teraz a nevyskytnu sa nejake vacsie problemy budem velmi happy :D;)
Tak asi tak :cool:
Leroj (271)|31.1.2007 23:51
2 Ghost_sk :
taky by mě zajímalo to rozdvojování hran na které se tě ptal TRW. V testu VX2245 https://www.svethardware.cz/recenze-elegantni-viewsonic-vx2245wm-22-pro-ipod/15658
o tom taky píšou, ovšem ten je snad TN -/je zajímavý, že celá řada VX je udávaná jako TN, akorát tento je MVA/.
Dál bych tě poprosil jestli by si mohl nějakou hru otestovat v nižším rozlišení /nejlépe 768x1280 -nebo tak nějak/.
Mám stejou gr. kartu jako ty a např. Oblivion by mi v nativu asi neutáhla, a nějak si nedovedu představit jak se projeví nižší rozlišení na kvalitě obrazu.
No a taky by mě zajímala věrnost barev -chtěl bych na něm upravovat fotky, ale tam mi asi nepomůžeš...
Ghost_sk (29)|1.2.2007 02:00
[quote=Leroj]2 Ghost_sk :
taky by mě zajímalo to rozdvojování hran na které se tě ptal TRW. V testu VX2245 https://www.svethardware.cz/recenze-elegantni-viewsonic-vx2245wm-22-pro-ipod/15658
o tom taky píšou, ovšem ten je snad TN -/je zajímavý, že celá řada VX je udávaná jako TN, akorát tento je MVA/.
Dál bych tě poprosil jestli by si mohl nějakou hru otestovat v nižším rozlišení /nejlépe 768x1280 -nebo tak nějak/.
Mám stejou gr. kartu jako ty a např. Oblivion by mi v nativu asi neutáhla, a nějak si nedovedu představit jak se projeví nižší rozlišení na kvalitě obrazu.
No a taky by mě zajímala věrnost barev -chtěl bych na něm upravovat fotky, ale tam mi asi nepomůžeš...[/quote]
Zdravim.Ked sa pozries na recenie 2025 a 2245 a grafy odozvy a overdrivu tak je jasne ze 2025 je na tom lepsie.Ja to mozem len potvrdit.zatial som skusal len CS 1.6 a no problem.Zajtra mam na plane skusit FEAR a keby som nieco zacitil tak dam info...
No a co sa tyka hranie v inom ako v nativnom rozliseni mam pre teba dobru spravu.Pokial mas rovanku grafiku tak mas prakticky vyhrane pretoze pokial sa ti nebdue pacit interpolacia tak si zapnes v ovladacoch zachovanie pomeru stran resp. obraz v strede monitora.Takto sa daju hrat hry uplne v pohode v rozliseni 1280x1024 bez interpolacie.Ked je nVidia si za vodou, funguje to zatial bezchybne...(Skusal som aj interpolacne schopnosti tohto panelu, samozrejme pismo nebolo ostre ako pri native, ale pri hrach to nezbadat.Mne sa vsak moc nepaci deformacia obrazu a tak hram radsej s orezanou obrazovkou)
No a nakoniec vernost farieb.Mas pravdu v tomto ti ja nemozem moc pomoct.Ale zacitujem pana Kováča ako naslovo vzateho odbornika na monitory:
[quote]Pastelové barvy jsou pro Prem.MVA panel celkem typické, zde však ViewSonic celkem překvapil. Dobré podání červené a fialové panel předurčuje pro občasné upravování fotek. Navíc se dotyčný nemusí bát o to, že výsledná fotka z labu bude odlišná od toho, co vidí na monitoru.[/quote]

Ja zatial na ten monitor nemozem povedat kriveho slova.Za svoje peniaze mam zatial viac ako som cakal.
Ak by si mal este nejake otazky kludne sa spytaj rad pomozem ak mozem :thumb
Maj sa pekne
Leroj (271)|1.2.2007 02:20
díky za rychlou odpověď, nakonec to vypadá že do něj asi půjdu... teda pokud se neobjeví něco lepšího /a levnějšího/ - nebo jestli se zase něčeho neleknu - čím víc toho čtu, tím jsem z toho blbější.
Toho roztaženýho obrazu se nebojim, mám TV 32" 16:9 a obraz 4:3 jsem na ní viděl jen jednou při vyzkoušení. Navíc nové lepší hry jsou snad všechny i ve wide zobrazení.
Rozhodně napiš jak se ti jeví další hry /hlavně jestli vyzkoušíš něco tmavýho/.

ten 17" Hansol co jsi měl to bylo CRT nebo LCD ? /abych věděl s čím ten VievSonic srovnáváš/
Ghost_sk (29)|1.2.2007 02:51
No moj predchadzajuci monitor stal v na konci roku 2001 9800SK takze vtedy tzo bola supa.
Bol to Hansol 720e s nativnym rozlisenim 1024x768/85hz.Zmakol aj 1280x1024/75hz ale to som nepouzival.
Viem ze to nebol ziadny spickovy monitor a v poslednom case sa mi zacal rozmazat a stracat ostrost.
Mam vsak ale celkom dobre skusenosti s LCDckami a tento ViewSonic nie je jedine LCD ktore som mal moznost skusit, ale je jednozancne najlepsie.
Je to vsak len moj subjektivny nazor.Mna o kvalitach tohto panelu presvedcili aj zahranicne recenzie a mnozsvo oceneni ktore ziskal.
Za tu cenu je to podla mna najlepsia volba.

Kukni na tie ceny TU
Leroj (271)|1.2.2007 10:30
no jo cena je jedna věc, ale bejt potom pořád nas....j že jsem mohl koupit lépe /kvalitněji/ - ta představa mě děsí. Sedím u toho tak 8 a více hodin denně, takže ten výběr je pro mě dost důležitej.
Jinak jsem si důkladně přečetl tu recenzi na 2025 a nějak z ní moc nadšenej nejsem. /horší barvy, občas rozdvojování hran, žádné polohování - i když to mě netrápí, s tím bych si poradil.../ - holt ta nízká cena musí být někde znát.
Takže budu asi ještě chvíli vybírat - teď jdu shánět info o NEC 20WGX2.

jo a napiš mi jak vysoko je kraj spodní hrany obrazu /ne monitoru/ od stolu.
Ghost_sk (29)|1.2.2007 14:45
[quote=Leroj]no jo cena je jedna věc, ale bejt potom pořád nas....j že jsem mohl koupit lépe /kvalitněji/ - ta představa mě děsí. Sedím u toho tak 8 a více hodin denně, takže ten výběr je pro mě dost důležitej.
Jinak jsem si důkladně přečetl tu recenzi na 2025 a nějak z ní moc nadšenej nejsem. /horší barvy, občas rozdvojování hran, žádné polohování - i když to mě netrápí, s tím bych si poradil.../ - holt ta nízká cena musí být někde znát.
Takže budu asi ještě chvíli vybírat - teď jdu shánět info o NEC 20WGX2.

jo a napiš mi jak vysoko je kraj spodní hrany obrazu /ne monitoru/ od stolu.[/quote]
Meral som ten spodny okraj obrazu a je to priblizne vo vyske 143mm.Da sa vsak nastavit sklon monitora.Co sa tyka ergonomie ten sklon mi uplne staci, pivot nepotrebujem a ani nemam tolko miesta na otocenie.Ten NEC je na tom podobne ako tento ViewSonic.
Co sa tyka porovnania NEC a ViewSonic tak isto som sa tym zaoberal a hladal som nieco na nete:

http://www.tomshardware.com/2006/06/27/xxl_displays/index.html
http://www.behardware.com/articles/619-1/updated-survey-13-lcd-20-5-6-8-16-ms.html

Potom ti odporucim toto forum pozriet kde je asi 80stran o ViewSonicu.Su tam ukazky hier v roznych rozliseniacha a dokonca je tam aj porovananie s NECom.Takze ak mas trcoha cas tak to kukni:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1026462&pp=20

No a na zaver jedna rada odomna.
Nech sa uz rozhodnes akokolvek, ci si vyberies NECa, ViewSonica alebo ani Samsung 215TW nevyzera zle, tak urcite neurobis chybu.Vseko su to nadpriemerne monitory s vybornou kvalitou obrazu...
butcherson (10)|2.2.2007 10:43
Vybiram prave mezi temahle trema..uz sem chtel jit do NECu ale pred tim nez bych osobne videl,jak se to moc leskne,tak to koupit asi nemuzu.Tady je fakt tezka volba podle ceho rozhodnout.Ale asi to chce proste neco vzit a mit klid..
hardware_master (36)|3.2.2007 14:07
NECi jsou dobrý,ale ne pro hráče.Doporučuji ten ViewSonic,zde byl na testech a byl ve všem nadprůměr!Nedostal excelentní hodnocení jen díky ergonomii,u které měl 25%,jinak všechno okolo 60-75%.Ergonomii bych nehodnotil,ta s obrazem monitoru nemá nic společnýho
Leroj (271)|3.2.2007 17:13
2 hardware_master:

z testu Nec20WGX2 na SHW:
Jak tedy dopadl monitor jako celek? Inu, velmi dobře. Poprvé od té doby, co testuji LCD monitory, jsem měl pocit, že tento monitor mohu doporučit opravdu všem a to bez výjimky. Snad jen zatvrzelí odpůrci širokoúhlého formátu budou stále hledat chyby. Avšak i když budou hledat chyby, tak jich mnoho nenajdou. Jediným závažnějším problémem je odrazivost (lesklost) obrazovky. Takže pozor na případy zobrazení tmavé až černé barvy, v tom případě totiž odraz převezme vládu na obrazem a moc toho vidět není.
Panel je také nadstandardně vybaven. USB Hub, ovládání pomocí počítače a možnost zachovávat poměr stran, popřípadně zobrazit obraz v poměru 1:1 má opravdu málokterý monitor. Barevné podání je jedním slovem úchvatné. Ten, kdo doposud váhal s přechodem z CRT na LCD má opět o důvod, proč setrvávat u CRT, méně. Také odezva je opravdu rychlá. Samozřejmě CRT to nikdy nebude, ale při hraní her či sledování videa je odezva téměř nepozorovatelná.

z testu ViewSonic VX2025wm na SHW:
A jaký je tedy panel ve výsledku? Dobrý, ne však výborný. Jinak perfektní odezva je lehce zkažena občasným překmitem, který se podílí na šumu v obraze (hlavně při sledování HD videa). Barevné podání je takové, že leckomu bude naprosto dostačovat, avšak náročnější uživatel nebude hledat mouchy příliš dlouho. Pokud si necháte základní (nativní) barevné nastavení, nic vám nebude bránit v úpravě fotek.
Kvalita podsvícení je taková, že jen těžko budete hledat nerovnoměrnost. Pozorovací úhly jsou adekvátní k technologii a opět jsou naprosto dostatečné. Díky poměru stran 16:10 se panel hodí převážně na filmy, v dnešní době už i na hry - dnešní hry prakticky z 99% podporují širokoúhlá rozlišení. Samotný zážitek ze hry je na širokoúhlém monitoru daleko lepší než na 4:3 popř 5:4. Drobnou vadou na kráse je nemožnost zachovat poměr stran, a tak se musíte spoléhat na ovladače grafické karty (toto umějí nejlépe a bezchybně vlastně zatím jen ForceWare pro karty nVidia).

tolik ukázka z testů - docela by mě zajímalo jak si přišel na to odvážné tvrzení, že NEC neni vhodný na hry ?
Z mého pohledu je to zatím no.1, nebýt toho lesklého povrchu tak bych měl asi vybráno...
Pro úplnost dodám, že dnes už se ten NEC prodává ve verzi PRO, ale nikde jsem nebyl schopen najít jaký je mezi nimi rozdíl. Předpokládám ale, že horší asi nebude.
butcherson (10)|4.2.2007 10:48
Ta PRO verze by mela byt vybavena "drzakama" na reproduktory,ktery jsou pripnout k lcd.To tedy aspon psal jednatel NEC v CR. Jinak ta recenze nevim nevim..co sem cetl na zahranicnich servrech tak view porazel NEC.Sice ne nejak extremne moc,ale hodnotili ho lip.U toho NECu me proste odradil ten lesk..nevidel sem to nazivo,tak nemuzu hodnotit,ale co sem cetl,tak spis asi bych sel do toho view.

Ale na druhou stranu kazdy ma svoje mouchy.Tady prikladam zkusenosti z jineho fora:

* v tovarnim nastaveni je jas (brightness) vytazeny silene vysoko a monitor pak pusobi, ze ma trosku vybledle barvy - staci stahnout jas a bude to necem uplne jinem
* antiglare funguje skvele, monitor neodrazi ani opravdu hodne silny zdroj svetla. Na druhou stranu kdyz se dobre podivas, budes mit hlavne u bilych ploch pocit, ze je povrch pokryty jakoby krystalky zamrzleho ledu (lip se to popsat neda, je potreba to videt) - na tohle se da zvyknout celkem rychle, maximalne to v tobe bude obcas vyvolavat pocit, ze je obrazovka trosinku usmudlana/zaprasena
* na filmy je vyborny, sledovat na nem cokoliv v HD je skvely zazitek
* nevyhodou je nemoznost vyskoveho nastaveni, to se da samozrejme obejit tim, ze monitor prisroubujes na nejake pohyblive rameno, ma moznost wall-mount
* ve hrach je dostatecne rychly, skoro bych si troufl tvrdit, ze se tlaci na NECa 20WGX2, coz je ted nejrychlejsi 20" WS monitor na trhu (pokud nepocitam modely s TN panelem)
* nekteri uzivatele si stezovali, ze ma problemy pri propojeni s DVI, kdy znicehonic nenaskoci a zustane bez signalu, i kdyz komp normalne nastartuje. Existuje na to jednoduche reseni, ale nemusel jsem ho provozovat, protoze mi nezlobil. Predpokladam, ze to byl problem drive vyrobenych kusu
* dobre si prover uniformitu podsviceni, tenhle model je nechvalne prosluly svymi problemy s backlight bleedingem (prosvitani podsviceni z pod okraju displeje) - kvuli nemu jsem se ho zbavil i ja
Ghost_sk (29)|4.2.2007 16:07
- kazdy monitor ma v tovarenskom nastveni jas a kontrast na maxime....Je to na uzivatelovi co si nastavi
- o tej bielej je to tak.Ked sa dobre pozries tak tam vidno takeee noo krystalimi ladu by som to prave nenazval ale je tam nieco.
Kazdopadne toto si vsimnes len ked chces a absolutne to neprekaza
-Vyskovo ho nastvovat nepotrebujem staci mi naklapanie dozadu.Uhly su vyborne tak nie je co riesit
-Na filmy je super a na hry je tiez vyborny.Odozva je perfektna
- ja mam panel vyrobeny v sep 2006 a zatial ziadne problemy z DVI
- podsvietenie je pomerne rovnomerne, miesne svetlejsie je v rohoch.Ale toto si nebudete vsimat ani pri fimoch z pruhmi.Ziadne presvitanie nevidim.....

Ja ho mam zatial tyzden a maximalna spokojnost:thumb
butcherson (10)|6.2.2007 17:57
Tak ho mam uz doma a zatim dost dobry..Jak to vlastne mate nastaveny?Barvy,kontrast a jas?
Ghost_sk (29)|7.2.2007 01:13
[quote=butcherson]Tak ho mam uz doma a zatim dost dobry..Jak to vlastne mate nastaveny?Barvy,kontrast a jas?[/quote]

Contrast -> 55
Brightness -> 95
Color -> USER (vsetko je na 100)


No neviem ci som si uz zvykol, ale kontrast vobec nemenim ani v noci ked svieti len monitor.Zda sa mi to celkom dobre.
No a neviem ako ty ale ja na tohto ViewSonica nemozem povedat kriveho slova.Mam 7600GT, obraz cez DVI proste parada a hry, ktore grafika nezvladne budem hrat orezane (nVidia drivery ruleeez:thumb).
hardware_master (36)|13.2.2007 20:34
2 Leroj:

NEC,které spolu s ViewSonicem a Samsungem považuju za největší kvalitu na trhu monitorů(a nejenom já,ale všichni),tak dělá monitory většinou jinou technologií než TN=>U ostatních technologií je průměr odezvy 8ms-12ms,vyjímečně jsem viděl i 6ms,ale na nejrychlejší lcd ViewSonix VX922 s odezvou 2ms to vážně nemá!

Navíc jak jsi uvedl hodnocení u ViewSonicu,co se jim na něm nelíbí?Ergonomie,to jako nijak obraz neovlivňuje.Překmity u HD videa?Normální divák nic nezpozoruje a jak často si pouštíš doma na lcd monitoru HD Video?To já na plasmě.Takže pro hráče je o dost lepší ten ViewSonic,přečti si recenze na zahraničních webech.Na CNetu je tento ViewSonic nejlepší mezi 20"!!
Leroj (271)|13.2.2007 22:37
hardware_master :

na tom cnetu jsem byl a "pročítal" jsem to tam /má eng. není úplně nejlepší, takže ty uvozovky jsou namístě/. O těch technologiích vím, takže mi je jasný že TN jsou rychlejší a MVA či IPS zase "barevnější". A v tom je právě pro mě ten problém: já bych prostě chtěl za 15000 monitor takřka dokonalý a ne se rozmýšlet jestli budu víc hrát, nebo upravovat fotky a podle toho jeden koupit. Je mi jasný že se to trochu přehání a tak hrozný to nebude, ale najít recenzi kde by monitor vycházel bez chyb se mi zatim nepovedlo :confused:

Jinak s tebou souhlasím že ergonomie je vlastně ptákovina - v nejhorším to podložim a je to :thumb, no a to video si na monitoru nepouštím vůbec /snad jen pro kontrolu po kompresi DVD/.

No a pro zajímavost: teď jsem měl možnost chvíli dělat na 21" wide monitoru Gateway /přivezeno z USA, tady asi není/, a nevypadalo to zle. Na cnetu je hodnocen níž než ten ViewSonic.

No a trochu OT: nejsi náhodou nějak zainteresován na prodeji ViewSoniců ? ;) Už delší dobu sleduju, že chvála na tyto monitory je snad v každém tvém příspěvku... :D
butcherson (10)|25.2.2007 13:33
Tak k tomu nastaveni..zkusil sem dle rad zde:

http://reviews.cnet.com/ViewSonic_VX2025wm/4864-3174_7-31747549.html?ctype=msgid&messageSiteID=9&messageID=2028271&cval=2028271

a netaha to vubec oci a je to na praci prijemny. Jenom mozna na filmy to bude chtit trochu dat nahoru.Skoda ze to nema nejaky profily :(