reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový antivir Security Essentials od Microsoftu je podle vás:

husky14 (4214)|9.11.2009 05:32
  • Výborný antivirus zadarmo
  • Dobrá alternativa, ale je nutné počkat na testy
  • Nedůvěryhodná aplikace
  • Nevím, tento produkt neznám

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Ivo Mašek (507)|9.11.2009 08:04
Kolega v práci ho již kratší čas používá, a nemůže si ho vynachválit. Je velmi nenáročný na systém (nezatěžuje ho), vše se údajně zpracovává mimo vlastní PC, na serverovně Microsoftu.
Já jsem člověk konzervativní, takže na něj zatím určitě nepřejdu., ryze osobní zkušenosti tedy nemám.
wthulmann (238)|10.11.2009 04:08
Tam, kde jsem měl různé trial či home edice jiných antivirů jsem teď nainstaloval Security Essentials a nemůžu si vynachválit. Na počítačích kde je placenený nod nechám ten. A za rok a půl, až vyprší licence se udvidí.
Jinak oceňuji rychlost a nenáročnost na systém.
A úplně nejvíc jsme rád, že mám konečně antivir, který běží sám, nechce při instalaci žádnou registraci, neotravuje s licencí a dá se zadarmo nainstalovat. Takže už nebudu muset řešit pohromy po bláznech, co stahovali a instalovali cracklého noda, případně řešili vypršelou licenci home avastu instalací jiných dvou antivirů....

Teď jen doufat, aby ten porgram do budoucna za něco stál :) přecejen placebo místo antiviru by nebylo to pravé
kevin00 (10238)|10.11.2009 05:22
Určitě jej budu nasazovat jako bezplatné řešení do sestav. Jednu z výhod vidím v tom, že nemusím řešit registraci a licenci. Jeho rychlost a nenáročnost je také velmi dobrou vlastností. Snad se také ukáže, že tento antivir není pouze atrapou antiviru a po vypršení licence ESS si jej budu moci nainstalovat i do svého počítače :)
cool.user (2822)|10.11.2009 12:22
[quote=Ivo Mašek;312227]vše se údajně zpracovává mimo vlastní PC, na serverovně Microsoftu.[/quote]
WTF?
O tom dost pochybuji...

Jinak zkusenost s nim jsou (az na jeden exces u beta verze) veskrze velice pozitivni.
pas!k (3765)|10.11.2009 13:04
Mam to na par stanicich zatim jsem to ale blize netestoval..
Smeli (2302)|10.11.2009 13:18
Řekl bych dobrá alternativa, počkám jak si povede oproti konkurenci, zatím zkouším nový avast a pokud by mě SE převědčil, možná jej přihodím na nějakou tu sestavu :)
husky14 (4214)|10.11.2009 13:29
[quote=Smeli;312914]....zkouším nový avast... [/quote]Já taky, teda Home verzi.... a tak přemýšlím, jestli vyměnit za MSE. Líbí se mi nenáročnost na systém, ale zas pořádný testy toho AV ještě nikde nejsou :notsure
Smeli (2302)|10.11.2009 13:52
[quote=husky14;312919]Já taky, teda Home verzi.... a tak přemýšlím, jestli vyměnit za MSE. Líbí se mi nenáročnost na systém, ale zas pořádný testy toho AV ještě nikde nejsou :notsure[/quote]

Je řeč o tomtéž? :)
av5.jpg
husky14 (4214)|10.11.2009 13:53
[quote=Smeli;312924]Je řeč o tomtéž? :)[/quote]Ne, normální poslední verzi 4.8.... s tou betou jsi spokojenej? Co je tam jinýho, lepšího?
Smeli (2302)|10.11.2009 14:06
[quote=husky14;312926]Ne, normální poslední verzi 4.8.... s tou betou jsi spokojenej? Co je tam jinýho, lepšího?[/quote]

Rozhodně je hezčí a tedy přehlednější. Každý ze štítů má přehlednou statistiku :) Nenachází viry tam, kde opravdu nejsou (spousta falešných hlášení v NODu, něco málo i v avastu 4). Funguje celkem svižně, jediný problém mám s SSL v Opeře kdy se snaží avast nahradit ho vlastním ale ještě sem nepřišel, jak ty dva trubce sestavit dohromady tak, aby s tím neměli problém :) Na funkčnost mailu to ale vliv nemá.
astec (1823)|10.11.2009 16:03
Je docela fajn, ale jen pro ty, co mají legální systém. Rychlý, svižný uvidím jak časem
husky14 (4214)|10.11.2009 19:08
Osobně vidím Avast Home a MSE celkem vyrovnaně, u MSE mě láká, že bude naprosto kompatibilní s winama (včetně budoucích aktualizací OS) a nebudou hrozit pády antiviru třeba po instalaci SP. Tohle je pro mě osobně důležitý, když instaluju AV nějakýmu BFU, kterej bydlí 50 km daleko.... teamviewer nedokáže všechno, ještě když tam hapruje AV (a nejlíp i s firewallem) :)
mech13 (5526)|10.11.2009 19:12
[quote=astec;312957]...jen pro ty, co mají legální systém....[/quote]

to je snad samozdrejmost (viz pravidla bod 1.2.2):rules

Jinak ten antivir mi uz jede jak na pracovnim kompu tak na notasu, a musim uznat, ze jak jsem jel nekolik let bez antiviru a AVG me dokazalo vytocit k nepricetnosti pri jakekoliv akci tak o MSE nevim ze neco dela. Jeho pritomnost poznam jenom podle ikonky vedle hodin.

Jeho kvalitu z hlediska detekce viru bohuzel nemuzu posoudit, system mam cisty a jediny co me nasel je falsny poplach v Angry IP Scanner (ikdyz z hlediska funkce programu je jasne, ze se spousta viru muze chvat stejne...)
Smeli (2302)|10.11.2009 21:05
[quote=husky14;312997]Dík za odkaz.... vypadá slibně, ale určitě by mi tam chyběla možnost vybrat si, co s detekovaným souborem udělat (jestli v ofiko verzi nebude).

...[/quote]

No, nevím, viz. screen shot. Jinak co se týče nároků, tak beta po osmihodinové práci ve vistách x32 spotřebovala dle TM 12MB a v sedmičkách x64 po pár hodinách běžné činnosti (brouzdání, hraní a nějaké šorcení na disku) dle TM 10MB RAM :) Podrobněji ale stopovat jak náročný je... nevím jak :rolleyes::D
av5.JPG
husky14 (4214)|10.11.2009 21:27
[quote=Smeli;313040]Podrobněji ale stopovat jak náročný je... nevím jak :rolleyes::D[/quote]Já ani nemluvil o náročnosti na ram, těch +- 10 MB sem nebo tam už v dnešní době nic neznamená... spíš o tom, že MSE bude s winama odladěnej a i v případě pozdějších aktualizací a záplat winů budou tyhle napřed odzkoušený i na bezproblémovou funkci s MSE.... no uvidíme.
Tifosi (15)|11.11.2009 09:29
Taky jsem ho nasadil do dvou ze svych PC (pracovni a notebook). A nemuzu si stezovat... problemy zadne a vubec o nem nevim.
Takze zatim spokojenost... snad se mi nevymsti :c)

Jinak v testech, co jsou zatim dostupne si nevedl spatne vizhttp://securityworld.cz/securityworld/Microsoft-Security-Essentials-v-prvnim-testu-obstal-1762