reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nedostatek pameti x64 6GB RAM

|Mio| (1333)|10.11.2009 20:37
mam problem, i presto ze mam 6 GB ram a 5GB hlasi jako volne, vyskakuje mi ve Win7 hlaska o nedostatku pameti.

Pred tydnem to nedelalo.

Mam vypnuty swapovani, zamerne.

Vyskytuje se to primo po spusteni systemu aniz by s spustila jakakoliv aplikace, potom uz se to nevyskytuje.

Spoustene aplikace jsem zkontroloval a vyhazel. Nedela to zadna z nich.
Darkhunter (401)|10.11.2009 21:57
MÁM WIN7 a taky mi to cca dva týdny dělalo, ale pak to samo odešlo, takže buď reinstal nebo s tim chvilku setrvat
Logout (4018)|10.11.2009 21:59
IMHO systém sežere dostupnou ram pro ty svoje prefetche a spol a přestane až v okamžiku, kdy by měl jít do swapu - jenže pokud tam swap neni, tak v tu chvíli tu situaci vyhodnotí jako nedostatek paměti. V případě reálný potřeby tu paměť zas uvolní. Takže bych se tim asi nezatěžoval...
Dojigiri (1629)|11.11.2009 09:52
Co se týká swapu ... Vista (a asi i Win7) ho zřejmě využívá, i když má hodně paměti. Já při instalaci jsem si swap udělal 2 GB (mám 4 GB RAM), v současný chvíli se mi zobrazuje zabraných 2,5 GB RAM (tj. 1,5 GB volných) ale přesto zabranej 1 GB swapu. Ovšem nepozoruju jakýkoliv zpomalování swapováním nebo nějakou extra práci disku.

V tomhle je o něco "lepší" Linux, kde mám taky 6 GB paměti, a mám tam opět taky 2 GB swap, ale ten se skutečně nepoužívá, pokud se nepotřebuje (ještě jsem si nikdy nevšimnul, že bych měl ve swapu zabráno víc než 0 B).
|Mio| (1333)|11.11.2009 17:57
Mno, to ste mi moc nepomohli, zadny proces po startu si nerezervuje pamet, skutecne je tech 5GB volnych.

Prefetch mam vypnuty stejne jako obnoveni systemu atd.

Divny je ze to zacalo delat z niceho nic.
|Mio| (1333)|12.11.2009 20:53
Tak zmena, jsem blbec, nekoukal jsem na vsechny procesy.

Tu pamet sezere Services.exe, po chybove hlasce se zase vrati na cca 7MB a OK.

Pohledal jsem na netu, zkusil jsem odmaznout logy ale neprisel jsem na to proc neustale preteka.
|Mio| (1333)|11.12.2009 09:11
Takze po delsi dobe kdy priznaky zmizely sami od sebe jsem nasel pricinu problemu.

Pricinou byla zapomenuta nezakazana automaticky spoustena sluzba pro mapovani topologie linkove vrstvy(site), pokud vypinate rozsirene sitove sluzby, tak se nesmi zapomenout na kteroukoliv z nich, je nutne vypnout NAP, NLA, zjistovani umisteni v siti, mapovani site, sitovou schranku, sluzbu seznamu siti, PNP-X IP a dalsi.

Jinak jsou sedmicky schopny danou sluzbu, byt nelze spustit protoze ji chybi zavislost, spoustet opakovane a nechat ji opakovane rezervovat pamet dokud nezaplni celou.
|Mio| (1333)|19.12.2009 16:49
Takze problem je zpet, jen jsem odinstaloval Catalyst 9.11 a dal tam Catalyst 9.12 + patch a je to zase o neco horsi protoze services.exe zabere 4 GB ram a 30% vykonu procesoru a vydrzi tak treba i hodinu nez vyhodi hlasku a srovna se do normalu.

Divny je ze jsem vratil bod obnoveni a porad stejny, vycistil jsem catalysty a porad stejny, proste se mi zadnym zpusobem nepodarilo to dostat do puvodniho stavu.

Podezrival jsem z toho eventlog viz. reseni se smazanim logu ale ani to nepomohlo.

Ma aspon nekdo z vas stejny nebo podobny problem ???