reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash disk - dosloužil?

sisic (37)|11.11.2009 11:30
Zdravím všechny. Prosím vás, mám stařičký USB flash disk 128MB Jogr, celý v gumě. Fungoval vždy bez probléme. Najednou jsem ho strčila do usb a ani nesvítí. Není vidět v žádněm programu. Myslíte, že už dosloužil? Nebo se dá ještě nějak oživit?děkuji.
Zoidik (1405)|11.11.2009 12:09
Zkus ho v jiném slotu / PC. Pokud by se chytil, tak bych ho osobně přeformátoval a opět zkusil v jiném slotu/PC. Odejit do křemíkového nebe mohl. Každá flash paměť má nějakou limitaci na počet zápisů
00wlado (6)|11.11.2009 13:51
mne sa neco podobne stalo z mp3, kdyz uz nesvíti tak je asi po nem zachranovat sa ho uz neoplati jedine ak by tam boli dulezite data...najlepe kupit novy, ted su dost levne
sisic (37)|11.11.2009 18:22
No flash disk nefunguje nikde.v jiném pc, ani v jiných slotech....no asi už je fakt po ňom. Jinak já mám další flash disky, jen jsem to chtěla zkusit.škoda ho...
ale děkuju za příspěvky!!!
Zoidik (1405)|12.11.2009 07:50
[quote=00wlado;313259]najlepe kupit novy, ted su dost levne[/quote]

Řšení by to bylo, ale kdybych si chtěl koupit flashku větší kapacity, tak bych se osobně spíše koukal po velikost 8 a 16GB. Pak se kouknu na cenu a zjistím, že by mě vyšlo líp, kdybych si koupil přenosnej disk 250/320GB Takže je otázkou, zda má význam kupovat flashky
dzandra (1368)|12.11.2009 07:56
[quote=Zoidik;313573]Řšení by to bylo, ale kdybych si chtěl koupit flashku větší kapacity, tak bych se osobně spíše koukal po velikost 8 a 16GB. Pak se kouknu na cenu a zjistím, že by mě vyšlo líp, kdybych si koupil přenosnej disk 250/320GB Takže je otázkou, zda má význam kupovat flashky[/quote]

To jsi mi zase hodil jedno brouka do hlavy. Odešel mi corsair survivor 8GB po ani né roce ( to odpovídá názvu), tak ho posílám na reklamaci, ale příště asi koupím hd.
Zoidik (1405)|12.11.2009 09:06
když se kouknu na 16GB flashky, tak nejdražší co vidim na bohemce, tak je za cca 1400Kč a když se kouknu na 2,5" disky přenosné od WD, tak 250GB stojí 1655. připlatit si cca 250Kč a mít víc jak 10x větší kapacitu.... hodně bych o tom přemýšlel.... ano jistě, dá se sehnat i levnější 16GB flashka, ale osobně taky koukam na přenosové rychlosti. jednoduše řečeno, poměr Kč/GB prostoru, tak přenosné disky bezkonkurenčně vedou.
sisic (37)|12.11.2009 12:13
S tím naprosto souhlásím. Spíš jde o to, že flashka je taková pohodlnější na přenos, přece jenom je menší. Ale určitě se spíš vyplatí přenosný disk s kapacitou nad 250gb. Bohužel já jeden mám WD 500GB a nejsem s ním spokojená. V létě prostě nefakčí:-), nezvládá se chladit...v zimnějších období bez problému.:-))toho mám přesně 2roky. Ale to je už jiný boj.
Jinak moc díky.
mpitman (206)|12.11.2009 12:54
[quote=sisic;313665]S tím naprosto souhlásím. Spíš jde o to, že flashka je taková pohodlnější na přenos, přece jenom je menší. Ale určitě se spíš vyplatí přenosný disk s kapacitou nad 250gb. Bohužel já jeden mám WD 500GB a nejsem s ním spokojená. V létě prostě nefakčí:-), nezvládá se chladit...v zimnějších období bez problému.:-))toho mám přesně 2roky. Ale to je už jiný boj.
Jinak moc díky.[/quote]

Tak ja mam od WD take externi 2,5" disk, schodou okolnosti stejnou kapacitu a v lete naprosto bez problemu, tak nevim :-)

Jinak flashdisk vs externi disk je o potrebach a preferencich - pokud mi staci par giga na caste prenaseni koupim si flasku - je lehci, odolnejsi. Pokud budu potrebovat tahat GB dat tak pujdu do disku. Tezko si nekdo na obcasne pretazeni jednoho, dvou CD/DVD koupi externi disk jen proto, ze mel lepsi pomer ceny za GB a bude kvuli tomu dene tahat o 200g a nejaky ten prostor vic. Mam jak flashdisk, tak externi disk a kazde zarizeni je proste lepsi v necem jinem. Jak rikam, je to o tom, co clovek potrebuje a jake jsou jeho preference - tezko radit obecne.