Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: Windows XP

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Jo, ale pokud to s předchozí deskou nedělalo, tak to bude uchycením chladiče. Teplota se může měřit blbě, ale pokud byla předtim 63°C, tak
    je něco schnilého ve státě dánském - a profouknutí chladiče, pokud to neni celej jeden chuchvalec prachu - moc neudělá...
    Přestaň se vykrucovat :-) a prostě ten chladič nasaď znova a dobře :-)

ted už mám teplotu 43°C a 30°C
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od scratchy27 Zobrazit příspěvek
    Proč jdeš hlavou proti zdi? Několik lidí tu do tebe hučí ať řešíš chladič, tak je zkus poslouchat když už se ptáš.
    Projel si to teď aktuálně aspoň tím OCCT? Máš z toho screen?
    BTW, jak sleduješ tu teplotu při tom sekání když píšeš že je stejná jako když se to neseká?

sleduju ju CoreTempem...jo projel ale hodinovej se mě sekl tak můžu sem dát jenom desetiminutovej...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-CPU1.png 
Zobrazení: 84 
Velikost: 25.4 KB 
ID: 14926   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-CPU2.png 
Zobrazení: 58 
Velikost: 24.6 KB 
ID: 14927   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-GPU1.png 
Zobrazení: 71 
Velikost: 26.3 KB 
ID: 14928   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-VCore.png 
Zobrazení: 68 
Velikost: 23.5 KB 
ID: 14929   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-Volt3.png 
Zobrazení: 100 
Velikost: 21.6 KB 
ID: 14930   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-Volt5.png 
Zobrazení: 66 
Velikost: 21.8 KB 
ID: 14931   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-01-12-21h18-Volt12.png 
Zobrazení: 55 
Velikost: 21.8 KB 
ID: 14932  

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

No tak teď fakt nevim, na prvním screenu Ti teploty v zátěži lezou na 67C to mi jako úžasný zlepšení moc nepříjde Navíc píšeš, že při delším testu se ti to sekne úplně, to o něčem svědčí a já bych řekl, že o vysoké teplotě, ten procák se ti prostě z nějakýho důvodu peče...
    Pokud si seš 100% jistej, že je chladič (vč. pasty) nainstalován v pohodě, tak zkus popsat jestli a jak máš řešený odvětrání celý bedny...

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

No tak teď fakt nevim, na prvním screenu Ti teploty v zátěži lezou na 67C to mi jako úžasný zlepšení moc nepříjde Navíc píšeš, že při delším testu se ti to sekne úplně, to o něčem svědčí a já bych řekl, že o vysoké teplotě, ten procák se ti prostě z nějakýho důvodu peče...
    Pokud si seš 100% jistej, že je chladič (vč. pasty) nainstalován v pohodě, tak zkus popsat jestli a jak máš řešený odvětrání celý bedny...

předtím než sem ten chladič předělával sem 100% ani neudělal protože se mě to zastavilo a 67°C sem měl při malým zatížení, teď mám bednu třeba uplně otevřenou, a taky sem měl na procesoru skoro 100°C a nesekalo se mi to předtím(tomuhle asi nebude věřit ale bylo to tak) akorát se ten počítač strašně tahal ale ne tak že by se uplně sekl jako ted...no dám ti sem screen na to odvětrání bedny..

měl sem to takhle i před výměnou tý desky a bylo všechno v pohodě, žádný problém s odvětráváním..
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 12012010121.jpg 
Zobrazení: 80 
Velikost: 921.2 KB 
ID: 14933   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 14012010123.jpg 
Zobrazení: 74 
Velikost: 602.1 KB 
ID: 14934  

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od PeterCFC8 Zobrazit příspěvek
    předtím než sem ten chladič předělával sem 100% ani neudělal protože se mě to zastavilo a 67°C sem měl při malým zatížení, teď mám bednu třeba uplně otevřenou, a taky sem měl na procesoru skoro 100°C a nesekalo se mi to předtím(tomuhle asi nebude věřit ale bylo to tak) akorát se ten počítač strašně tahal ale ne tak že by se uplně sekl jako ted...no dám ti sem screen na to odvětrání bedny..

měl sem to takhle i před výměnou tý desky a bylo všechno v pohodě, žádný problém s odvětráváním..
    Ani otevřená bedna Ti nezaručí dostatečný průtok vzduchu (i když je to lepší než bedna zavřená), tak jako nasávací (standartně umístěný dole na přední straně casu) a vysávací větrák (standartně nahoře na zadní straně casu)!
    Máš pravdu, těm 100C se dá ztěžka věřit pokud to ten procák ustál bez ujmy a nebo pokud nešvindluje čidlo (BTW neměříš to tím senzorem z bedny? Kam máš přesně ten senzor strčen? Mezi žebra chladiče?)
    To "tahání" o kterém píšeš je nejspíš prvotní důsledek přehřátí procesoru, kdy začne cpu vkládat prázdné cykly, tzv. throttlovat. Čili opět teplota.
    Ta vysoká teplota procesoru (navíc ve skříni bez průvanu) rozhodně negativně ovlivní i teplotu chipsetu a potažmo i mosfetů a tak by se dalo pokračovat...

Z mýho pohledu bych ti doporučil, nakup 2 větráky a použij je jako nasávací a vysávací abys vytvořil dostatečný průtok vzduchu ve skříni, to je jedna věc. Pak popřemejšlej a kup si chladič na procesor a tuhle směšnou náhražku (BTW nevím proč ale myslel jsem si že intel dává k E8400 větší box) radši zahoď.
    Vyjde tě to na pár stovek a rozhodně si tím prodloužíš životnost kompu

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Ani otevřená bedna Ti nezaručí dostatečný průtok vzduchu (i když je to lepší než bedna zavřená), tak jako nasávací (standartně umístěný dole na přední straně casu) a vysávací větrák (standartně nahoře na zadní straně casu)!
    Máš pravdu, těm 100C se dá ztěžka věřit pokud to ten procák ustál bez ujmy a nebo pokud nešvindluje čidlo (BTW neměříš to tím senzorem z bedny? Kam máš přesně ten senzor strčen? Mezi žebra chladiče?)
    To "tahání" o kterém píšeš je nejspíš prvotní důsledek přehřátí procesoru, kdy začne cpu vkládat prázdné cykly, tzv. throttlovat. Čili opět teplota.
    Ta vysoká teplota procesoru (navíc ve skříni bez průvanu) rozhodně negativně ovlivní i teplotu chipsetu a potažmo i mosfetů a tak by se dalo pokračovat...

Z mýho pohledu bych ti doporučil, nakup 2 větráky a použij je jako nasávací a vysávací abys vytvořil dostatečný průtok vzduchu ve skříni, to je jedna věc. Pak popřemejšlej a kup si chladič na procesor a tuhle směšnou náhražku (BTW nevím proč ale myslel jsem si že intel dává k E8400 větší box) radši zahoď.
    Vyjde tě to na pár stovek a rozhodně si tím prodloužíš životnost kompu

senzor mám mezi žebrami chladiče,ale tím to neměřím...to tahání je mě jasný že bylo teplotou jak jinak ale většinou když to tak začlo dělat tak sem si hned zapl ten CoreTemp a hned všechno vypínal dokud se neochladil abych ho neuškvařil... chápu průvan nemám ale nemůže to tohle přece dělat hned když zapnu kompl, kdyby mě jel den třeba a pak to dělalo tak to pochopím a s tím chladičem souhlasím, už mám domluvenej novej protože to mě došlo že stojí za hovno :-) každopádně díky tobě a všem, snad se to vyřeší...

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Windows Server 2008: Windows 7 klienti stracaju konektivitu na Windows 2008R2
    Od filipek v sekci OS Windows
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-02-2013, 14:55
  2. Tiskárny: Stary scanner pod Windows Vista nebo Windows 7
    Od ICEBOSS v sekci Periferie
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-01-2010, 22:34
  3. Windows Vista & Windows Server 2008 SP2 Beta
    Od cool.user v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-03-2009, 10:58
  4. Reakcí: 7