Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Optimální ochrana počítače

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No já to mám tak, že na domácím "rodiném" PC mám Avira antivirus (free) a k tomu firewall a Clamav na linux serveru, na svém soukromém PC to mám navíc ještě Spyware Terminator. Jinak ale naprosto souhlasím s tím co tady již zaznělo, tedy zdravý rozum a neklikat na každou blbost co mi na netu vyskočí (např. jste 9999 návštěvník, vyhráváte ..., atp.), nechodím a nestahuju warez, takže jsem zatím problém neměl, a doufám že ani žádný v dohledné době nebude .
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Kromě výše uvedených metod ještě využívám virtualizaci přes VirtualBox. Když mám něco neznámého nebo potřebuji nainstalovat program jen pro jedno použití, spouštím to ve virtuálním OS. Tak mi nemůže nic z takto spuštěných věcí nakazit můj hlavní OS.

Navíc mám zálohu jeho obrazu disku, takže jeho "reinstalace" mi zabere cca 1-2 minuty.

Neregistrovaný

Okoli doporucuji Avast free a Windows firewall - je to rozumny zaklad a hlavne je to oboji cesky. Sam k tomu pridavam jeste zdravy rozum a obcas spyware terminator.

Jen bych jeste potreboval neco, jak durazne odradit lidi od zasilani hromadnych vtipku z powerpointu a podobne. Vetsina lidi je lina davat neviditelne kopie a mazat adresy, takze v kazdem takovem mailu koluje spousta adres cizich lidi. Radsi ani nechci vedet, kde vsude je moje e-mailova adresa.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Ubuntu 9.10 :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Používám ESS, ale již licenci znovu kupovat nebudu. Poohlédnu se po něčem jiném, na můj vkus na ESS mnoho planých poplachů.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Eset + Outpost FW a jeste se mi nestalo, ze by neco proslo. FW log kontroluju kazdy tyden v patek.

Jinak co se ostatnicgh reseni tyce, tak plati: komplexni balicky AV+FW jako ESS atd. NEBRAT! Maji vzdy skvelou jen 1 polovinu, druha je na okrasu. Take free verze AVG a hlavne Avastu nebrat, pokud teda neni jine reseni, protoze maji spoustu fake detection. Tot je ma zkusenost se SW.

Nejlepsi FW reseni je primo v routeru, proto bych se nebal si priplatit- vrati se to, kdyz nezaplatite na SW FW. Hardwarove reseny AV jsem zatim jeste nevidel.

Kdyz je vse v riti, posledni zachranou muze byt Hijackthis, pak uz jen preinstalace systemu. Pokud ale uzivatel klika proti sobe, nepomuze ani predchozi vycet programu.

Nováček Avatar uživatele d@V3KiN6
    Registrace
    Jan 2007

Některé odpovědi opravdu pobaví. Nejjistější ochrana je jistě jiný operační systém než Windows...
    Používám NOD32, firewall only in WinXP a obcas si kompl projedu Spybotem. Každopádně pokud bude někdo denně surfovat na zahraničních webech, kde se dá tzv. zdarma stáhnout cokoliv, tak mu nepomůže ani to. Nedávno jsem někam zabrouzdil a nakonec jsem to musel řešit na
    Kód:
    www.viry.cz
    Každopádně mozek je při ochraně PC důlěžitý...teda v tom co je mezi židlí a klávesnicí.

Neregistrovaný

1. hlava
    1. linux
    ale např. na svém noťasu jsem za cca rok ani pod xp žádný vir nenašel (tedy AVG nikdy nic nenašlo), pravda ten noťas je spíš psací stroj než pracovní nástroj pravidelně používaný, ale na linuxu dělám vše (mimo přenášení PC :-)) už přes 5 let a vir nikde, myslím že investice do vzdělání a učení se novým věcem se mi prostě vyplatila z mnoha pohledů :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Dříve když jsem měl ještě XP, tak Comodo FW (dříve Kerio) + Avast free + spyware terminator (dříve Spybot) + samozřejmě vlastní mozek, bohužel mozek rodičů řídit nemůžu

Nyní na Win7 mám jen Avast free + win firewall + windows defender.....zkusil jsem na chvíli i MSE, ale po špatných zkušenostech od ostatních uživatelů jsem se raději vrátil k Avastu

A taky aktualizace a záplaty windows (platí pro všechny systémy)

A hlavně samozřejmě FW na routeru...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Jinak co se ostatnicgh reseni tyce, tak plati: komplexni balicky AV+FW jako ESS atd. NEBRAT! Maji vzdy skvelou jen 1 polovinu, druha je na okrasu.
    A na to si přišel sám, nebo ti to někdo nakukal?

Osobně požívám KIS.....tvůj neoblíbený balíček.... (i moje příbuzenstvo a velká většina těch, kterým jsem kdy odvirovával, nebo stavěl PC) a nikdo z nich od jeho nasazení něměl jedinýho šmejda, i když jsou to klikeři a stahovači a nechovají se rozhodně bezpečně. (Ono je taky potřeba to umět řádně nastavit, především FW)
    A když už si něco do PC natáhnou, KIS to chytí.

Ale nejsme tu proto, abychom lobovali za konkrétní produkty.
    Za sebe:
    -v první řadě je to hlava s tím uvnitř
    -potom jim stojí v cestě KIS
    -tak jednou za 14 dní namátkový sken některým z programů: Malwarebytes' Anti-Malware, SuperAntispyware, Ashampoo Antispyware

Občasný diskutér Avatar uživatele jerryczech007
    Registrace
    Feb 2008

1) trochu myslet při klikání na netu
    2) fw v routeru
    3) fw WIN
    4) fw + antivir v Norton 360 (do 09/2008 fw ZA+Avast Home)
    5) Spybot

Od 02/2008, kdy jsem PC postavil, tak zatím vše bez chřipky

Občasný diskutér Avatar uživatele catlover
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    A vedle toho ti v kompu běží co?

Tak já začnu:
    ideální kombinace podle mě:
    Comodo FW (mám XP)
    Avast Home AV
    + občasný sken SpywareTerminátorem nebo SUPERAntiSpywarem
    Já mám zrovna to samý, tj. avast + comodo firewall. Jen bych ještě doporučil (sám to dělám) občas přejít na zkušební verzi jiného AV ze špičkových a taky někdy projet systém ze záchranného CD ať už Aviry, Avastu či jiného špičkového.
    A k těm anti spy bych doporučil SpybotSearch and Destroy a Spyware Doctor. Superantispyware je poněkud slabší (ověřil jsem to)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Pasivni IP + Comodo a Avast je kombinace kterou bezne uzivam.
    Na Win 7 jsem jeste Comodo nenasadil. Ale asi nasadim.

vvv

Nepoužívám žádný antivirus. K internetu jsem připojen přes hw router/firewall. Občasný scan vždy s negativním výsledkem mě utvrzuje v tom, že žádný antivirový zpomalující balast není v počítači potřeba (pravdou je, že vím, na co klikám).
    Jednou jsem si nějaké svinstvo dotáhl na vypůjčeném flashdisku, ale pomocí návodu z internetu a jednorázového čistícího programu jsem problém snadno a rychle vyřešil.
    Někdo další, kdo nastálo žádný AV nepoužíva?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Optimalni ochrana = uzivatel ktery ovlada pocitac, nikoliv je ovladan pocitacem

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Údržba a čištění počítače
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 22-07-2013, 12:46
  2. Víkendová diskuze: Dojná kráva - počítače
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 23-09-2012, 19:45
  3. Víkendová diskuze: Řešíte spotřebu počítače?
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 19-04-2012, 13:51
  4. Víkendová diskuze: Ochrana vašeho PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 27-11-2010, 10:13
  5. Víkendová diskuze: Vodní chlazení počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 22-10-2009, 09:47