Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 39 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Optimální ochrana počítače

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

taky žádný antivir nepoužívám. občasňákej stáhnu a pc projedu ale nic nenajde. hlavní důvod nepoužívání je nesnesitelný zpomalování mýho obstarožního pc
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele kolecko
    Registrace
    Nov 2007

Doma:

Na pc su vacsinou 3 deti a manzelka

Vista +UAC+NonAdminUser+RodicovskaKontrola+Avast+cfg permissions na priecinky a disky, na ktore sa nema lozit.

Deti mi ho este nestacili za asi rok zavirit, takze to funguje.

V robote:

Suse, Ubuntu, Slax, no problem.
    Virtual PC s XP(bez AV), UndoDisk Enabled, no problem
    Xp/nod a Vista/avast (uac off), par krat som zaviril, pri odvirovani zakaznickych HDD,
    neriesim to, za 15min obnovene Ghost/Acronis

Obcas si s kolegami robime srandicky, na usb kluce si navzajom davame trojany, vypiname AV sluzby, takze stava sa vselico.

Kazdopadne zdravy rozum je nenahraditelny, takze sa pridavam k nazoru, ze :

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    Mozek mezi zidli a klavesnici

Nováček
    Registrace
    May 2009

Neviem ci je to optimalna ochrana? - ale funguje:
    Free AVAST a ZoneAlarm

Neregistrovaný

Optimální ochrana je nepoužívat windows. Jsem bez antiviru, jen se zapnutým firewallem jak na routeru, tak na pc a neřeším malware, adware, spyware a já nevím co ještě, distribuce Mandrivalinux 2010. Přiznám se, že jsem mnohem klidnější a spokojenější. Windows mi do PC můžou jen ve virtualu přes virtualbox a pokud potřebuju nějakou aplikaci jen pro windows využívám vnc (přístup na pc s windows) v naší firemní síti nebo wine (např. funkční Corel Draw).
    Abych zabránil flamewar, tak i já souhlasím s tím, že největší nebezpečí pro počítač je vždy mezi klávesnici a židlí. Neměl jsem viry ani v pc pod windowsy, ale komfort práce je opravdu někde jinde.

Neregistrovaný

vytvoril som si paranoidný mix NOD32, Armor free, OneCare,Spybot-sd, na klikání pozor nedávam, ale pri ohrožení to mám pestré, stažil som si aj akúkolvek inštaláciu,

diry

Už tretí rok Kaspersky Anti-Virus a Spyware Terminator spolu s Spybot - Search & Destroy a nemal som žiadny problém

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    V případě ochrany mého notebooku tak tam používám ESET Smart Security, protože nemám s ním žádné problémy a mám ho otestovaný. Je to pro mě optimální řešení all-in-one a jsem naprosto spokojen.

Dalším způsobem ochrany je základní uživatelský firewall na routeru, který pomáhá chránit i ostatní počítače v síti a věřte je to dost znát. A poslední formou ochrany, kterou využívám, ale celo síťově je nasazený anti-virus na mail serveru spolu s gray listem. Tak tím si pro sebe, ale i pro ostatní uživatele eliminuju další možnosti virové nákazy z rozesílaných SPAMu.

Howk.

To: s3jr4

Ještě bych chtěl reagovat na Váš příspěvek. Osobně považuji za nevyužívání žádné ochrany počítače v dnešní době za velmi nevhodné a nebezpečné. Pokud Vám váš ant-vir nic nenajde tak to neznamená, že máte počítač v pořádku. Dnes viry nejsou tak rozšířené jako různé druhy malware, spyware či dalších typů zaškodnických kódů, které neničí data, ale spíš je kradou a zneužívají.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Používám Avast Home Edition+ Firewall v něm,pak ještě firewall v systému a v routeru,Antimalware,Super Antispyware.

A stejně se v pc občas něco vyskytne ale vždy to avast odstraní.

A i když používám rozum, a programy i při důkladné kontrole nic v pc nenajdou, tak stejně tam určitě něco bude.

Jednou nám jeden kolega od mámi z práce našel v pc celkem 600ks. všelijakýho sajrajtu :-/.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele )aguar
    Registrace
    Dec 2006

Avast home
    comodo firewall
    ad-aware
    spybot search and destroy
    hijackthis-občas projedu a nechám si to zkontrolovat na viry.cz anebo to hodim na http://hijackthis.de/
    ccleaner
    jednou za čas taky mwav

vše free

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Údržba a čištění počítače
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 22-07-2013, 13:46
  2. Víkendová diskuze: Dojná kráva - počítače
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 23-09-2012, 20:45
  3. Víkendová diskuze: Řešíte spotřebu počítače?
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 19-04-2012, 14:51
  4. Víkendová diskuze: Ochrana vašeho PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 27-11-2010, 11:13
  5. Víkendová diskuze: Vodní chlazení počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 22-10-2009, 10:47