reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

7600gt vs. Riva Tuner

houmr_shw (3)|30.1.2007 21:09
mám dotaz ,
předchozí karty jsem měl od ATI..taktoval jsem v ati Tools kde je test v každé nově zvolené frekvenci znázorněn v animaci a je okamžitá jakás takás kontrola na vhodném taktu.
v Rivě tápu ,po zvolení nové frekvence se má ,otestovat,tlačítkem..jak dlouho test trvá? nevyběhne žádná hláška,že skončil a dá se uložit do profilu..
při monitoringu na grafu se mě neukazuje nová frekvence jádra ,pamětí ano i když ikonka na panelu hlásí nové taktovací frekvence i po přepnutí profilu ale v grafu ke změně nedojde...v čem je chyba? dík
cool.user (2822)|31.1.2007 09:00
neodpovim ti na tvou otazku, ale dam ti radu, v AtiTool muzes taktovat i nvidia grafiky (predpokladam ze podpora 7600 je zahrnuta) :)
SmartMole (297)|31.1.2007 09:47
Ten test trvá chviličku, nic není vidět...pokud by takty byly nestabilní, tak by se objevila hláška. To že se změna taktu jádra v grafu neukáže je pravděpodobně tím, že jste změnil takty pro 3d režim. Pro práci ve windows zůstávají stejné (respektive podtaktované), což je dobře.
houmr_shw (3)|31.1.2007 15:30
díky za rady:)
k Ati tools: jak obejdu hlášku při spuštění ,že program nenašel kartu od Ati či instalované catalysty..?
myslel jsem,že je určen jen pro radeony...dejte tip či vaši zkušenost.

zkusím tedy ještě ,Rivu,.. snad se tedy dá spolehnout na uvedené frekvence po přepnutí profilu, ikdyž graf se nehne.S těmi Windows to je asi fakt:) dík
cool.user (2822)|31.1.2007 16:01
[QUOTE=houmr]díky za rady:)
k Ati tools: jak obejdu hlášku při spuštění ,že program nenašel kartu od Ati či instalované catalysty..?
myslel jsem,že je určen jen pro radeony...dejte tip či vaši zkušenost.[/QUOTE]

Tak pockat, myslis ati tool nebo ati tray tools?
tgfh (2985)|31.1.2007 16:30
Už si moc Rivu nepamatuju, taktoval jsem s ní naposledy svoji GF4 MX440.

Jak nastavíš nové takty musíš dát test. Test proběhne (5 sec.) frekvence se během testu dají na nastavenou hodnotu a po testu se vrátí zpět na default. Hned potom musíš dát "použít" a takty se přepnou na nastavenou hodnotu.
Tak jsem to dělal já a žádný problém.

OT: Jen pro zajímavost, tehdy jsem ji přetočil z 270/400 na 333/502 a byla 100% stabilita, slušné ne? :) /OT
houmr_shw (3)|31.1.2007 20:25
chyba na mé straně..:) zkoušel jsem ,tray,tools- v ati tools jde ,n vidia,opravdu bez problému!
jinak všem díky :)
cool.user (2822)|31.1.2007 21:04
[QUOTE=houmr]chyba na mé straně..:) zkoušel jsem ,tray,tools- v ati tools jde ,n vidia,opravdu bez problému!
jinak všem díky :)[/QUOTE]
Malinkata oprava

Jedna se o programy ati tray tools a ati tool (zadny S, uplne spravne je to atitool)