reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

propojeni pc prez switch

zajdax3 (138)|13.11.2009 19:23
Ahoj, muze mi nekdo poradit jak propojit pc prez switch? zkousel jsem prime i krizene kabeli, automatickou i rucni adresu a porad to nejde, maximalne mi nabehla nekorektni sit s vykricnikem u pripojeni, jsem z toho uz zoufalej. diky za rady.
mstejska (2912)|13.11.2009 21:00
Nakresli obrázek jak to máš propojeno.
Ty kabely jsi dělal sám?
hl.hl (1387)|21.11.2009 08:54
Uved jeste presny typ switche a do jakych portu jsi to zapojoval. A zapojoval jsi 2 PC? Jake IP jsi nastavoval? DHCP nas kde? Neslo pripojeni mezi PC nebo na internet? Musis se vice rozepsat.
odb (505)|21.11.2009 11:43
pre istotu by som pouzil priame kable pri pouziti switcha a na oboch PC nastavil rucne ip adresy. Pre istotu (neuraz sa) - na kazdom PC nastav rozdielne ip adresy (restartuj ich ak bude potrebne) a skus cez prikazovy riadok (start ->programy->prislusenstvo->prikazovy riadok) zadat prikaz - ping "ip adresa druheho PC"

namiesto "ip adresa druheho PC" zadaj ip adresu, ktoru si dal druhemu PC

Ak ti vypise nieco taketo - Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=254 , tak siet funguje

Ak ti vypise nieco taketo - Request timed out , tak to nefunguje

Ak ti to nebude fungovat, tak skus tie PC prepojit priamo len cez krizeny kabel (nepouzi switch) a otestuj spojenie.


To, ze ti vypise vykricnik u spojenia nenusi znamenat, ze ti siet nefunguje . Ak si dobre pametam, tak niekedy to zahlasi aj ked napriklad siet funguje ale nefunguje pripojenie do internetu (tusim vo Viste som sa s tym stretol ale niesom si isty pouzivam hlavne linux a XP)

p.s. mas overene, ze tie kable su v poriadku?
Alf (305)|21.11.2009 12:53
[quote=odb;317816]....Ak si dobre pametam, tak niekedy to zahlasi aj ked napriklad siet funguje ale nefunguje pripojenie do internetu (tusim vo Viste som sa s tym stretol ale niesom si isty pouzivam hlavne linux a XP)[/quote]Je to tak. Vista i W7 vysvítí vykřičník, pokud není připojení k internetu.

zajdax3
Ten ping je základ. Kabely se při použití switche používají nekřížené. V dnešní době má ale většina switchů i síťových karet v PC Auto Uplink, takže umí pracovat s oběma typy kabelů.
Nastavení spojení dvou PC pak záleží na jejich OS. Vždy je ale podmínkou stejná pracovní skupina (popř. doména) a stejná hladina IP adres.