reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reboot pri bootu. Doslova.

.Den (10)|13.11.2009 20:23
Mam zvlastni problem s Windows 7. Velice casto, a to jak pri bootu normalnim, tak z hibernace, se stava, ze nabehne logo Windows s bootovaci obrazovkou, ci dokonce dalsi "faze", kdy jen blika _, ale najednou se jakoby vypne napajeni a notebook se restartuje. Tzn. nahle se vypne monitor a mohou na nem zustat malo zretelne cary (pripomina mi to nasilne vypnuti starych monochromatickych displayu, tzn. kdyz se prave odpojilo napajeni) a zacina pokus cislo dve. Obcas to najede hned napoprve, obcas treba az napodesate.
Je to asi nepodstatne, ale pri uplne prvnim bootu z hibernace se u loga vyrobce (Compaq) dole neobjevuji informace o tlacitkach F1, F12 atd., ktere tam jinak bezne jsou. Nevim teda, jestli to tak bylo i driv, ale myslim, ze ne.

Musim jeste zminit, ze tento problem jsem zaregistroval az po instalaci Linuxu (Kubuntu 9.10) na oddeleny oddil tehoz disku. Nemuzu vsak posoudit, jestli to ma nejakou souvislost s problemem s Windows. Ale Linux bootuje vzdy naprosto bez problemu.

Zkousel jsem opravu pres instalacni DVD, nenaslo to zadnou chybu. Obnoveni z bodu obnoveni take nepomohlo. Teda, asi den to jelo dobre, ale vubec to nemusi byt tim.

Mate nejake rady? Krome reinstallu celeho systemu, coz se mi opravdu delat nechce...
Diky!
Dojigiri (1629)|14.11.2009 12:48
Pravděpodobně není vypnutej automatickej restart při BSOD? Jak ho zapnout teď už je trochu problém, nerozběhne se to ani v nouzovým režimu?

Možno ještězkusit, pokud je to stolní PC, odpojit na chvíli zdroj ze zásuvky; pokud je to NB, tak odpojit ze zásuvky a vyndat na chvíli baterii, jestli to nepomůže (občas se stává, že zůstane něco "blbě nahozený" a Win to nerozdejchá, může to být něco v ACPI).
.Den (10)|14.11.2009 13:11
Co se tyce nouzoveho rezimu, tak mi to vzdy najede do modu pro opravu a diagnostiku systemu... Ale klasicky Win XP nouzovy rezim jsem nejak neobjevil. ;)

OK, zkusim teda tu baterku (jedu z NB)... Staci pul hodky? Netusim, jak je postaven HW notebooku, jestli tam nejsou dalsi baterie zavisle na hlavni, nebo tak neco.
Ale jestli je zapnut restart pri BSOD, to opravdu netusim.
NeoPlex (18)|16.11.2009 19:58
zkousel jsi opravu bootovaciho souboru? spust si instal cd pri bootu, tam je neco jako opravit system myslim a pak volba opraveni spousteni pc (neco takoveho proste.. nic podobneho tam neni tak to nemines)... druha vec je, jestli tvuj ntb podporuje win7? Muj ntb treba win7 primo nepodporuje, ale nastesti jede system dobre, az na problem s automatickym zhasinanim monitoru a nejde xp mod, ptz bios nepodporuje virtualizaci HW (prestoze samotny HW tuhle funkci podporuje)... ale u tebe to muze treba delat tuhle chybu.. ktere nejvice nasvedcuje to, ze na ntb chybi podpora FN klaves!

kazdopadne jestli nepomuze oprava bootovaciho, tak zkus vysledovat jestli problem pretrvava u jinych starsich win (ubuntu nebude take plne podporovat tvuj ntb, stejne tak jako si myslim, ze je to same u Win7)

dalsi moznost je uz asi pak jen reinstalace systemu bohuzel. Ted jeste ctu, ze se ti to objevuje az po instalaci ubuntu... no jestli jsi to instaloval na stejny oddil disku, tak na 90% mas po problemu.. ale obavam se, ze se ho zbavis jen tim, ze zformatujes cely disk a na cisto znova nainstalujes Win...(pokud nepomuze oprava bootu) a ubuntu si hod na jinej oddil ci disk... Zakladni pravidlo je: neinstalovat dva systemy na jeden disk!! z toho jsou jen problemy
.Den (10)|16.11.2009 20:49
(Tu baterku jsem zkousel, nejspise to nepomohlo. Teda, hned prvni zapnuti byl fail, ale dalsi 4 za sebou zatim v poradku.)

Opravu bootu jsem zkousel, ale jelikoz nenasel zadny problem, tak ani nemel co opravit. :(
Jestli "ma podporu", to zas nevim, kupovan byl nekdy v prosinci minuleho roku s predinstalovanym Windows Vista Basic. Zadne jine problemy s Win 7, krome toho zapinani, jsem ale nepostrehl... Kdyz teda nepocitam, ze se asi jen 2x nevypnul pri hibernaci. Stejne tak naprosto v poradku funguje PC slozeny v listopadu 2005.
A ten Linux jsem neinstaloval hned, ale asi az po dvou tydnech fungovani Win 7. Do te doby zadny problem nebyl...ale jak rikam, nemuzu 100% vedet, jestli za tim opravdu vezi Linux (nevim totiz, proc by mel), nebo je to jen nahoda.
A Linux je instalovany na stejny disk, ale jiny oddil. Pri instalaci Linuxu jsem si ukrojil 10GB kus datoveho oddilu od Windows (mam na jednom jen system samotny, na druhem vsechno ostatni, tak z toho) a vytvoril oddil treti.
NeoPlex (18)|16.11.2009 21:48
tak jinej oddil by nemel vadit, ale spis premyslim, ze ta oprava boot souboru by mela jit normalne... ja jsem ji tenkrat delal jen, abych si neco ozkousel a slo mi to myslim, ale tim si ted nejsem jisty, delal jsem to v 5 rano, takze si to uz moc nepamatuju :)
milkub (5)|1.12.2009 12:17
Já nemůžu vůbec rozjet hard disk - viz můj příspěvek.(Po přeinstalaci Win7)