reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD Acer - neklidný obraz

andrew11 (7)|13.11.2009 22:21
Zdravím, jakožto nezkušený se chci zeptat na následující: Zaměnil jsem CRT monitor za LCD Acer 17" MT V173 a sleduji na monitoru vlnění, které jsem na CRT nepozoroval. Připojení je přes D-sub k mému PC. Když jsem monitor připojil přes D-sub k notebooku, tak byl obraz klidný bez vlnění. Tzn. podezřívám PC, že daný neklid obrazu způsobuje. Je to možné? Dále sleduji, že pokud např. na netu načítám stránku, obraz je klidný, jakmile je stránka načtena, začne se opět vlnit. Trochu to připomíná rušení jako od mobilu, ale rušivé elementy jsem odstranil a jev přetrvává. Díky za radu
mstejska (2912)|14.11.2009 09:02
Máš možnost vyzkoušet jiný kabel?
MarkoSVK (53)|14.11.2009 11:04
je možnosť nám povedať celú zostavu aj s zdrojom, citackamy kariet...?
andrew11 (7)|14.11.2009 19:14
Můžeš mi prosím specifikovat jaké údaje potřebuješ vědět. Můžu PC nechat projet AIDA 32 a pak info poskytnout. Nejsem v této branži odborník, tak potřebuji více upřesnit. Předpokládám, že AIDA ty všechny info zjistí, jen já musím vědět, kterou z nich poslat. Pro mě je to spousta nic neříkajících zkratek :-(

Co se týká kabelu, tak doma jiný nemám, ale zkusím půjčit jiný z práce.
MarkoSVK (53)|14.11.2009 20:54
[quote=andrew11;314574]Můžeš mi prosím specifikovat jaké údaje potřebuješ vědět. Můžu PC nechat projet AIDA 32 a pak info poskytnout. Nejsem v této branži odborník, tak potřebuji více upřesnit. Předpokládám, že AIDA ty všechny info zjistí, jen já musím vědět, kterou z nich poslat. Pro mě je to spousta nic neříkajících zkratek :-(

Co se týká kabelu, tak doma jiný nemám, ale zkusím půjčit jiný z práce.[/quote]

ide mi hlavne o zdroj, ten ti nezobrazi ziadny program :) Iba ak StitokNaZdroji.exe :)
andrew11 (7)|14.11.2009 22:27
Na štítku jsem našel FSP 200-60PNA (PF)
max. output power 200 W
dzandra (1368)|16.11.2009 15:56
Jakou máš nastavenou frekvenci monitoru, můžeš mít nastavenou frekvenci ještě z crt a ten acer s tím může mít problém. Zkus ji přepnout na 6OHz.
andrew11 (7)|16.11.2009 16:05
Zkoušel jsem měnit jak rozlišení, tak frekvence, ale nic nepřineslo ovoce
speedsnail (4876)|16.11.2009 16:07
Dej od sebe daleko napajeci kabel od PC a kabel k monitoru, přípaně zkus jiný kabel. Z notebooku to nevlnilo protože díky běhu přes baterku nemá rušení ze sítě..
johny__g (6387)|16.11.2009 16:07
Zkus ho píchnout přes prodlužku do jiné zásuvky. Ideálně na zásuvku v jiném pokoji.
andrew11 (7)|16.11.2009 16:19
Do jiné zásuvky jsem ho zkoušel dávat a i s rušením napájení od PC mě to napadlo, ale nic nepomohlo. Teď ho mám napojený v práci na jiný počítač a obraz je stabilní bez problémů. Vypadá to, že to způsobuje moje PC. On je to starý krám a proto jsem k němu chtěl koupit nízkonákladový monitor. Tipuji to na interferenci konkrétního PC a monitoru. Co by to v PC mohlo způsobovat?
speedsnail (4876)|16.11.2009 16:25
Jednoznačně nekvalitní zdroj, který má vysoké rušení -> posílá vyšší harmonické do sítě.
andrew11 (7)|16.11.2009 16:29
Tzn. problém není ani tak v monitoru jako spíš v počítači. Stejný problém bych mohl očekávat i s jinými monitory?

Je řešením vyměnit stávající zdroj FSP 200-60PNA (PF) za jiný nový. Je to jednak technicky možné z důvodu stáří PC a dále má to finančně smysl? Nebo raději hledat jiný monitor, který nebude tak náchylný na rušení. Staré CRT to nedělalo, ale to asi bude typem technologie, že?

edit by speedsnail: používej tlačítko edit! (vpravo dole u každého příspěvku)
speedsnail (4876)|16.11.2009 16:36
1. S analogovým propojením by se problémy mohly opakovat. Nevim jestli PC má digitální výstup, stejně tak LCD (pak by bylo řešení použít digitální propojení)
2. Monitor pracuje s jiným PC bezproblémů jak píšeš, takže jen v monitoru jako takovém to nebude. Holt je citlivější než starší CRT.
3. Zdroj by to měl vyřešit. Investice to je cca 700kč. Můžeš se podívat jestli stávající zdroj nemá nafouklé a vyteklé kondenzátory.
4. Jestli je to technicky možné nemůžeme vědět, když si vůbec nenapsal jaký počítač máš, jaký case atd.. Může to být uATX zdroj který se shání obtížněji.
andrew11 (7)|16.11.2009 16:49
V tom je to se mnou těžší, jsem ten PC uživatel, co moc neví, jaký typ počítače, zdroje atd. má. Díky této komplikaci teprve do těchto tajů pronikám. Zkusím to zjistit aby mohla komunikace konstruktivně pokračovat. Zatím díky za odpovědi

Ještě doplnění: PC nemá DVI výstup, takže jsem závislý na analogu.