reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadná grafika? Po pár minutách se hry začnou sekat

Ladislavius (1)|14.11.2009 17:32
Na fóre som hľadal tento problém, ale kvôli rozsiahlosti a vlastne ani sám neviem ako ho stručne nazvať som nič nenašiel.

Mám grafiku ASUS 4850 TOP 512MB. Ide o to, že v poslednej dobe mnohé 3D hry (vymenujem zopár Far Cry 2, Bioshock, Arma 2 či Borderlands)majú tendenciu po krátkej dobe bezproblémoveho chodu (od 10 minut po hodinu) začať sekať...FPS klesne na 2 a pomôže až Alt tabing von a naspäť do hry.....hra ide zase chvíľu v poriadku a znova 2 FPS...a tak to zostane až po ďalší alt tab a donekonečna. Všetky hry majú či už priamo v hre...alebo príkazom cez CCC (skúšaná jedná aj druhá možnosť) zapnutý AA (v CCC sa asi ani nedá nadobro vypnúť). Pokiaľ ho v hre ako Arma 2 alebo Far Cry 2 vypnem...hra ide v poriadku, ALE vznikne nový problém. Na monitore sa mi začnú kdekoľvek zjavovať hromady bielych štvorčekov blikajú a celkovo znepríjemnňujú hranie. (viz príloha)

Skúšal som už nasledovné:
1. Preinštalovať drivere, dať najnovšie...staršie.
2. Vybrať jednu a potom druhú pamäť..(ktovie)
3. odstrániť prach v skrinke
4. skúmať teploty...cez CCC aj GPU - z .....nikde nestúpla žiadna nad 50 stupňov
5. skúšal som netaktovať :) a ani zvýšenie otáčok nepomohlo ani pri default.
6. Nahodiť staršiu 3850ku....všetko vyzeralo v poriadku....teda ťažko porovnať..tieto hry na nej išli dosť zle.
7.nadávať, plakať a modliť sa

Nič nepomohlo

Mám však pocit, že Borderlands ani AA nemá a robí mi to takže možno je môj záver, že je to vina AA mylná. U neho sa mi však okrem framedropu objavujú na monitore farebné guličky ako predzvesť sekania.

Neviem či je vadná samotná grafika, alebo či ste sa už niekto s niečim takým nestretli. Chcel by som vedieť váš názor predtým ako sa rozhodnem dať ju na reklamáciu a zistiť po mesiaci, že to nebola ona.

Zostava: Procesor Athlon 5800 BE, Pamäte 2 x 2GB Apacer DDR 2, doska ASUS M2N-CM DVI, zdroj Bluestorm 500 W

Vopred ďakujem za rady.
Arma 2 weird.jpg
|Mio| (1333)|14.11.2009 18:52
Jedina tva nadeje je vyzkouset ji v jinem PC jestli to bude delat take.