reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Digital signage

Michal Řeháček (4)|14.11.2009 18:07
Dobrý den, v poslední době se zabývám vzdálenou správou digitalních obrazovek po internetové síti. Jelikož mé znalosti co se týče hardware a software jsou na velmi nízké úrovni, věřím že zde najdu alespoň nějaké nasměrování, protože propojení všech technologií tak , aby byly plně kompatibilní je pro mě veliký problém.

Co přesně mám na mysli: Ve výloze prodejny se chystám instalovat obrazovku.Multimediální obsah, který by se na ní přehrával bych chtěl posílat(upgratovat) z mého PC po síti. Pravděpodobně ,aby byl systém plně funkční potřebuji své PC - internetovou síť - multimediální přehrávač - a obrazovku. Jenomže nevím jaké by tyto produkty měli mít parametry, aby byly plně kompatibilní a funkční. Nechci zakoupit techniku, která nebude možna vzájemně propojit. Vím, že těcH možností jak dosáhnout výsledku, v mém případě přehrávání reklamních spotů na obrazovce pomocí vzdálené správy je spousta a budu rád za každou radu která mě posune dál, jak říkám mé znalosti selhávají.

můžete mi pomoct také s těmito pojmy : RS 232C, podpora DLNA, ethernet
|Mio| (1333)|14.11.2009 19:04
Pomuzu ti aspon s temi pojmy.

RS232 - seriovy port - rozhrani pro komunikaci s prislusnym harwarem na nejnizsi urovni, pokud jsou na multimedialnim pristroji tak slouzi hlavne pro oziveni pri kolapsu, da se pres nej upgradovat firmware a podobne.

DLNA - system umoznujici komunikaci a hlavne sdileni multimedii po siti mezi pristroji, teoreticky by nemelo zaviset na vyrobci, praxe se nekdy lisi. př: Na multimedialnim prehravaci je "nasdileno" video a v TV si je lze spustit

ethernet - sitove rozhrani pro mistni sit LAN, obecne nazev pro komunikacni strukturu

Pokud chces reklamni plochu je idealni normalni pocitac s nejakym zonbrazovadlem, pripojeny k internetu a se spustenou vzdalenou spravou. Pokud bude mit grafiku s hardwarovou akcelereci prehravaneho videa nemusi byt ani moc vykonny.

Lze pouzit nejake mini PC, treba s VESA uchycenim ze se pridela pripo zezadu na TV/zobrazovadlo.

Treba https://www.svethardware.cz/dell-inspiron-zino-hd-dorazil-do-evropy/28305

nebo tohle: https://www.svethardware.cz/asus-uvadi-novy-nettop-s-nvidia-ion/28177


Obecne receno nettopy ci mini-PC
Michal Řeháček (4)|14.11.2009 19:15
jo moc dik, o téhle možnosti miny pc jsem už uvažoval, a vidim že to pro mě bude asi nejideálnější volba, ale právě už mě prodejci tv informovali i o jiných možnostech a chci zvolit tu nejvýhodnější variantu a nemyslím jenom podle ceny,ale aby zpráva probíhala bez problemů. Ještě se prosím zeptám. Obrazovek plánují vyšší počet, co se týče právě přehrávání různého obsahu, nebude to pro mě problém .Díky