reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenaběhne obraz

Gulde (92)|14.11.2009 18:59
Zdravím. Mám tu takový problém. Bratr mi sem dohodil svůj počítač, protože mu nefunguje, s tím, že se mám pokusit ho nějak sprovoznit.
Problém je tedy v tom že když zapnu PC, tak ale nenaběhne obraz (můj LCD monitor hlásí že nemá signál). Tak mne napadlo, že asi bude něco s grafickou kartou, tak jsem jí zkusil vyměnit za jednu postarší co se mi tu povaluje doma, ale výsledek je pořád stejný, obraz prostě ne a ne naběhnout.
V čem by mohla být chyba?
|Mio| (1333)|14.11.2009 19:13
V cemkoli ostatnim, postupne vymen zdroj, pameti, procesor, desku.

Muze to byt kterykoli z techto komponentu.
catlover (59)|14.11.2009 20:19
[quote=|Mio|;314573]V cemkoli ostatnim, postupne vymen zdroj, pameti, procesor, desku.

Muze to byt kterykoli z techto komponentu.[/quote]

Ale začni s paměťmi.
Možná bys mohl zjistit a napsat sem, po jakém úkonu(nová paměť, nebo nějaký program) se to takhle začalo chovat
Gulde (92)|14.11.2009 22:16
Začalo se to takhle chovat samo od sebe. Žádná komponenta se neměnila.
Proč zrovna paměti? Kdyby byla nějaká chyba u pamětí, tak by se předpokládám ozval "speaker" se svými varovnými tóny, ne?:)
astec (1823)|15.11.2009 00:28
[quote=Gulde;314570]Zdravím. Mám tu takový problém. Bratr mi sem dohodil svůj počítač, protože mu nefunguje, s tím, že se mám pokusit ho nějak sprovoznit.
Problém je tedy v tom že když zapnu PC, tak ale nenaběhne obraz (můj LCD monitor hlásí že nemá signál). Tak mne napadlo, že asi bude něco s grafickou kartou, tak jsem jí zkusil vyměnit za jednu postarší co se mi tu povaluje doma, ale výsledek je pořád stejný, obraz prostě ne a ne naběhnout.
V čem by mohla být chyba?[/quote]

Vhodné by bylo, kdyby jsi uvedl sestavu PC

Roztočí se ventilátory na desce, procesoru, kartě??
ozve se při tapnutí PC pípnutí?
Co to udělá, když vyndáš paměti a odpojíš disk, mechaniku a grafickou kartu?
catlover (59)|15.11.2009 09:47
[quote=Gulde;314615]Začalo se to takhle chovat samo od sebe. Žádná komponenta se neměnila.
Proč zrovna paměti? Kdyby byla nějaká chyba u pamětí, tak by se předpokládám ozval "speaker" se svými varovnými tóny, ne?:)[/quote]

To by ses divil, ale nemusí se ozvat. Tyhle Beep kódy jsou různé podle výrobců a stavů.
A začit paměťmi je prostě nejméně náročné :cool:
Gulde (92)|15.11.2009 09:58
[quote=astec;314660]Vhodné by bylo, kdyby jsi uvedl sestavu PC

Roztočí se ventilátory na desce, procesoru, kartě??
ozve se při tapnutí PC pípnutí?
Co to udělá, když vyndáš paměti a odpojíš disk, mechaniku a grafickou kartu?[/quote]
Sestavu neřeknu, protože sám přesně nevím:p. Vím že je tam nějaké Pentium D, a grafika že je Radeon HD3650. Víc bohužel nevím:confused:.
Jinak ventilátory na procesoru i na kartě se normálně rozběhnou. Žádné pípnutí se pokud vím neozve.
To jsem zatím nezkoušel, všechno odpojit a zapnout:o.
astec (1823)|15.11.2009 10:02
[quote=Gulde;314674]Sestavu neřeknu, protože sám přesně nevím:p. Vím že je tam nějaké Pentium D, a grafika že je Radeon HD3650. Víc bohužel nevím:confused:.
Jinak ventilátory na procesoru i na kartě se normálně rozběhnou. Žádné pípnutí se pokud vím neozve.
To jsem zatím nezkoušel, všechno odpojit a zapnout:o.[/quote]

Na zjištění HW konfigurace je třeba program Everest. Ale ten Ti teď nepomůže...
Pokud po zapnutí PC nic nepípne, tak se jedná o to, že se nenačte POST. Zkus odpojit kabel z elektriky a vyjmout na pár minut baterii. Pak dej vědět