reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash Disk 32 GB

wojmirek (173)|15.11.2009 18:31
Dobrý den jsem tady nový .
Chtěl bych vědět jestli si mám vybírat Flash Disk podle toho jaký mám PC . Kdybych si chtěl koupit Flash Disk 32 GB : http://www.softcom.cz/produkt/kingston-usb-datatraveler-200-32gb-usb-flashdisk-20/10mb/s-odolny-readyboost/?flist=1 . Chtěl bych ji hlavně na hry pro přenos mezi mojím a bratrovým počítačem . Jenže kamarádi mi radili že na Flash Disk dám maximálně cca 4 GB velký soubor . Je to pravda ? A ještě bych tu chtěl zahrnout že budu mít propojený pc s bratrem přes modem . Jdou i tak přenášet soubory s jednoho PC na druhý ? Díky za každou odpověď . Vojmír.
matyyy (2527)|15.11.2009 18:36
4gb platí jen pro souborový systém fat jsou i jiný souborový systémy kterým soubory nad 4gb nedělají problémy

modem a vůbec síťový připojení bylo vytvořeno k přenosu dat(=souborů)
Jiziii (796)|15.11.2009 18:38
na flešku mužeš hodit víc jak 4 GB ale jen v případě že ji zformátuješ na NTFS (a má větší velikost než 4GB)
a podle toho jaký máš PC se nedá vybrat flash disk - jediný rozdíly sou v rychlosti přenosu dat a zpracování
StD (1963)|15.11.2009 18:41
[quote=wojmirek;314881]Dobrý den jsem tady nový .
Chtěl bych vědět jestli si mám vybírat Flash Disk podle toho jaký mám PC . Kdybych si chtěl koupit Flash Disk 32 GB : http://www.softcom.cz/produkt/kingston-usb-datatraveler-200-32gb-usb-flashdisk-20/10mb/s-odolny-readyboost/?flist=1 . Chtěl bych ji hlavně na hry pro přenos mezi mojím a bratrovým počítačem . Jenže kamarádi mi radili že na Flash Disk dám maximálně cca 4 GB velký soubor . Je to pravda ? A ještě bych tu chtěl zahrnout že budu mít propojený pc s bratrem přes modem . Jdou i tak přenášet soubory s jednoho PC na druhý ? Díky za každou odpověď . Vojmír.[/quote]

A) Omezení velikosti 4GB souborů je dáno formátováním (FAT32), pokud nevyhovuje a je opravdu třeba přenášet soubory větší a vcelku, pak formátovat NTFS, ale pochybuji, že to v tvém případě má smysl.

B) Sdílet data samozřejmě s bratrem můžeš neomezeně, tedy pokud jim sám nenastavíš nějaká práva omezující přístup.

Poznámka ad A: Dělám video na dvou strojích kde je (z mé lenosti dosud) kombinace FAT32 i NTFS disků a nikdy jsem neměl problem s ukládáním dat, pokud jsem střízliv a uvědomuji si co kam dávám. V opačném případě pouze OS vyhodí chybu a operace se nezdaří...
wojmirek (173)|15.11.2009 19:39
Díky . Jo a neexistuje prosím nějaký test flešek ? Zkoušel jsem pohledat ale marně .
wojmirek (173)|15.11.2009 19:55
Já myslel něco jako test her . Že si nechám otestovat jak rychle se můj počítač bude chovat s fleškou , že to změří rychlost mého HDD a porovná s rychlostí flešky. Nevím jestli vůbec nějaký takový odkaz existuje ale díky za každou radu .
StD (1963)|15.11.2009 20:02
No řekl bych, že to co potřebuješ o svém kousku HW vědět najdeš zde
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=24840
a já osobně se u toho zajímám spíše o to, jak dlouho to vydrží mé každodenní zacházení v kapse i ve stroji - a že to vydrží dost. Nějaké milisekundy tu támhle mne vůbec nezajímají. ŽIVOTNOST je #1.