reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sieťová inštalácia Windowsu

BHawk (1)|31.1.2007 13:09
Ešte som nikdy neinštaloval windows cez sieť. Jedná sa o Notebook Toshiba bez optickej mechaniky, presný model neviem, ale má možnosť bootovať zo siete. Problém je že kamoška zabudla heslo a teraz sa nevie dostať do windows XP. Mám Cros kábel, tak ma napadlo že reinštalujem windows z iného počítača. Chcel by som sa spýtať aký software na to budem potrebovať, kým sa do toho pustím? Ďakujem za každú odpoveď.
S prihlásením ako administrator a prázdnym heslom som to už skúšal, nefunguje to. Z flash disku som to tiež skúšal, nedá sa z neho bootovať a externú disketovú mechaniku ani optickú si nemám odkiaľ požičať.
Biosové rozhranie ako také je dosť čudné. Je tam zopár ikoniek, ktoré slúžia na voľbu spôsobu bootovanie a pod. Bol som z toho dosť v šoku keď som to zbadal.
pas!k (3765)|1.2.2007 16:05
[QUOTE=BHawk]Ešte som nikdy neinštaloval windows cez sieť. Jedná sa o Notebook Toshiba bez optickej mechaniky, presný model neviem, ale má možnosť bootovať zo siete. Problém je že kamoška zabudla heslo a teraz sa nevie dostať do windows XP. Mám Cros kábel, tak ma napadlo že reinštalujem windows z iného počítača. Chcel by som sa spýtať aký software na to budem potrebovať, kým sa do toho pustím? Ďakujem za každú odpoveď.
S prihlásením ako administrator a prázdnym heslom som to už skúšal, nefunguje to. Z flash disku som to tiež skúšal, nedá sa z neho bootovať a externú disketovú mechaniku ani optickú si nemám odkiaľ požičať.
Biosové rozhranie ako také je dosť čudné. Je tam zopár ikoniek, ktoré slúžia na voľbu spôsobu bootovanie a pod. Bol som z toho dosť v šoku keď som to zbadal.[/QUOTE] Nechapu co resis .. to ze se nedostanes do systemu prece neznamena ze to pc nemuzes zreinstalovat.. Dostanes se do biosu ? EDIT aha uz to vidim on nema mechnu :)
mech13 (5526)|1.2.2007 16:13
[QUOTE=pas!k]Nechapu co resis .. to ze se nedostanes do systemu prece neznamena ze to pc nemuzes zreinstalovat.. Dostanes se do biosu ?[/QUOTE]
rekl bych ze resi ze nema optickou mechaniku...
pokud se nepletu tak na sitovou instalaci potrebujes windows server a nevim co vsechno, mozna sitovku s boot, takze nejlepsi by bylo sehnat na pujceni optickou mechaniku nebo na VMware nainstalovat Win server (samozdrejme legalni;) )m pustit ho do site a z neho to skusit nainstalovat... jina moznost me nenapada.
pas!k (3765)|1.2.2007 16:33
ja si toho vsiml az potom proto ten edit ;) Napadla me jeste jina moznost za cca 3 - 4 stovky se da koupit nejaky usb ramecek do kteryho jde pripojit normalni ata mechna (tu muzes treba vymotovat ze svyho pc:) a pres to to nainstalovat teda pokud tam bude nejaka podpora z toho botoovat .. a taky sem to nikdy k nicemu nezkousel pripojit je to jen teorie :)
dzandra (1368)|4.2.2007 21:05
Jinak na netu je softik na reset admin password a pak neni co resit a vse nastavis znovu. Nekde bych mel mit exac co ten password rovnou nastavi na 12345,ale musim ho pohledat. Nebo zkus pouzit google a krapet angličtiny
NO a flashdisk nejdřív musíš vytvořit jako bootovací, pak z něho jde systém v poho instalovat.