Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 39 z 39

Téma: PC sestava pro úpravu fotek

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Když otevřu testovací obrázek tak třeba při jednom kroku (kolečka) z 15,57% na 15,96% (i u spousty jiných kroků) dojde k velkému zostření obrázku (vypadá to, jako by se ve hře změnila mip-mapa).
    U sw zobrazení takové "skoky" nejsou.
    U celočíselných násobků zoomu (200,400,800%) to tak _samozřejmě_ nefunguje.

Edit: Abych své tvrzení podložil důkazy, v přiloze je printscreen obrazovky, nahoře 15,57% sw zoom, dole ten stejný s akcelerací.
    První je zjevně přeostřený, druhý moc rozblurovaný, nicméně zásadní rozdíl je v tom, že u sw zobrazování se při zoomu vlastnosti obrázku nemění (pořád je to algoritmem "přeostřené"), u akcelerace gk se zobrazení mění podle zoomu, v některých konkrétních stupních je to rozostřený, někdy blurnutý, největší rozdíly jsou u malých hodnot zoomu. A tato vlastnost mě pěkně irituje. Hlavně když dělám nějakou grafiku pro web (pro GIF nebo PNG) a místo ostrých jasných hran vidím u některých zoomů rozmazanou patlaninu. U fotek to uznávám zas tak vadit nemusí, možná v malých rozlišeních.

Promiňte za OT, ale bylo k PS a k tomu, že akcelerace gk není samospásná a ještě je na tom hodně práce.
    Připojené obrázky Připojené obrázky  
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 27-11-2009 v 17:23
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

OK, najdete 5 rozdilu (asi to mam rozbity)

edit: jak to delas? Mam ovladace 191.86, jeste zkusim nahodit ty posledni...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.png 
Zobrazení: 122 
Velikost: 1.03 MB 
ID: 14134   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2.png 
Zobrazení: 99 
Velikost: 1.20 MB 
ID: 14135   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3.png 
Zobrazení: 104 
Velikost: 1.20 MB 
ID: 14136   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 4.png 
Zobrazení: 107 
Velikost: 1.03 MB 
ID: 14137  
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 27-11-2009 v 17:41

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Abych své tvrzení podložil důkazy, v přiloze je printscreen obrazovky, nahoře 15,57% sw zoom, dole ten stejný s akcelerací.
    První je zjevně přeostřený, druhý moc rozblurovaný, nicméně zásadní rozdíl je v tom, že u sw zobrazování se při zoomu vlastnosti obrázku nemění (pořád je to algoritmem "přeostřené"), u akcelerace gk se zobrazení mění podle zoomu, v některých konkrétních stupních je to rozostřený, někdy blurnutý, největší rozdíly jsou u malých hodnot zoomu.
    Máš pravdu. Zkoušel jsem velké zoomy, kde se to tak neprojevuje. Na malých je to jasně patrné.

Přikládám rozdílový obrázek zobrazení s/bez akcelerace při zoomu 18,3%.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Diference.png 
Zobrazení: 106 
Velikost: 644.1 KB 
ID: 14138  

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Richmond> Z těch tvých 4 obrázků jsou všechny akcelerované a nepřešly přes ten bod zoomu, kdy se "přepne mip-mapa" (ony to asi nejsou přímo mip-mapy z her, ale prostě se to chová stejně), proto tam nejsou žádné zásadní rozdíly.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Jj, uz to vidim - z PS se musi restartovat

edit: ale soubory to uklada stejny... mi to pripada jako video pres GPU - nvidia je ma ostrejsi, ati maznuty, akorat ze se to uklada primo do souboru

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Zajímavá diskuze pánové... O nějaké sondě slyším sice poprvé:-) Ale je bude tím, že jsem ji nikdy dříve nepotřeboval. Fotografování mě sice nežíví, ale nějaký ten rok už fotografuji. Dosud používám staré CRT Hyunday q910 a s podáním barev jsem naprosto spokojen. A pokud to zanesu do fotoateliéru a nechám si udělat fotky tak je výsledek shodný s tím co vidím doma na monitoru.

V práci mám "nové" levné TN - LCD a podání obrazu je naprosto otřesné. Což je jeden z důvodů proč mám stále své CRT.

Tak se ptám jestli si pomůžu když si pořídím výše zmíněný Dell??? Pokud tedy jde srovnávat CRT a e -IPS:-) Pozorovací úhly vypadají OK. Aspoň podle toho co jsem viděl na YoTube. Ale co podání barev? Někde jsem četl výtky na podání černé barvy. I když to může být subjektivní dojem. Protože každý se na to koukáme ze svého pohledu. Taky jde o to co od toho každý očekává. Osobně bych chtěl perfektní podání barev, když se naň budu dívat... Fotky si netisknu, ale nechávám dělat. Ale tam už je to o nastavení...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Yelen Yelenov Yelenin Zobrazit příspěvek
    Někde jsem četl výtky na podání černé barvy. I když to může být subjektivní dojem. Protože každý se na to koukáme ze svého pohledu. Taky jde o to co od toho každý očekává. Osobně bych chtěl perfektní podání barev, když se naň budu dívat... Fotky si netisknu, ale nechávám dělat. Ale tam už je to o nastavení...
    Ano, IPS černá je lehce do modra - někomu to vadí, někomu ne. Pokud rezolutně trváš na černočerný a barvách, tak *-PVA... ideálně si nechat předvést...

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od hyro Zobrazit příspěvek
    mnoho fotek v lightroomu - ctyrjadro
    Tak tedy dvou nebo ctyřjádro pro práci s Lightroomem?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Tohle je rozumný názor :http://www.svethardware.cz/forum/sho...3&postcount=23
    Vem čtyřjádro a nataktuj ho, grafiku GTX260 a máš vystaráno.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. LCD: Monitor: na grafiku a upravu fotek HDMI, PIVOT
    Od lamilp v sekci Monitory
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-12-2011, 22:52
  2. LCD: Monitor na upravu fotek
    Od Din0 v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-10-2010, 00:11
  3. Program na hromadnou úpravu fotek