reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nizka rychlost sitove karty

HFX9 (276)|17.11.2009 19:32
Zdravim vsechny,
mam docela zajimavej problem se kterym jsem se jeste nesetkal a fakt uz nevim co s tim:

Mam doma pc s integrovanou sitovkou 10/100 a optikou dotazenej internet 25M od poskytovatele kabelove televize v nasem meste, jenze internet mi jede maximalne 10M.
Zadrhel je v tom, ze kdyz pripojim ke stejnemu kabelu jiny PC misto meho je rychlost cca 25M.
V ceste internetu nestoji zadny router ani switch ani nic jineho.
Zkousel jsem snad vse: menit kabel, nahravat jiny ovladace na sitovku, prepinat sitovku do full duplex, ale nic nepomohlo. Prijde mi ze z nejakeho duvodu sitovka jede jen 10M a neumi se prepnout do 100M rezimu. Ikdyz kdyz najedu na ikonu sitoveho pripojeni na liste start hlasi mi to pripojeno 100M.

Poradite mi nekdo co s tim?
The lachiM (39)|17.11.2009 19:44
já tipuju, že prostě odešel na NIC "něco co zařizuje rychlost 100M"...zkus vyměnit NIC (popros třeba kamaráda) nebo by mohl být problém v OS - reinstal (popř. format)
takhle bych to řešil já (jsem ale v tomhle spíše laik), rozhodně nejdřív vyměnit síťovku...
astec (1823)|17.11.2009 19:49
Ovladače v pořádku? Síťovka je integrovaná.
Pabler (425)|17.11.2009 19:56
skus ten komp spojit s dakym inaksim pc, ci to pojde tiez len na 10Mbit, neviem nakolko sa da verit tym super hlaskam windowsu ohladom rychlosti pripojenia, keby som sa nepripajal sem tam cez telefon, tak by som bez problemov veril aj tomu, ze sa tam nic ine ako 100mbps nevypise
The lachiM (39)|17.11.2009 20:18
astec: njn, v hlavě mám plno jinejch věcí a na starým pc jsem nedávno sháněl síťovku(tam ještě nebyla, je to historický kousek :-D )

no, takže to vypadá na reklamaci zákl. desky? jestli už neni v záruce, zkus někoho, kdo se vyzná v elektronice (mohl by být vadný kondenzátor...)
odb (505)|17.11.2009 20:44
[quote=The lachiM;315932]
no, takže to vypadá na reklamaci zákl. desky? jestli už neni v záruce, zkus někoho, kdo se vyzná v elektronice (mohl by být vadný kondenzátor...)[/quote]

ja by som to na reklamaciu nevidel. Windows (predpokladam) moze mat v tom tiez prsty. Skusit nejake liveCD Linuxu alebo pri najhorsom reinstal windowsu pre utvrdenie sa , ze chyba je v sietovke.
HFX9 (276)|17.11.2009 21:08
reinstall systemu probehl a zadny efekt to nemelo, jeste zkusim nejaky to live cd a uvidim.
Sitovka je integrovana. Ovladace aktualni vsechny mozny i nemozny a zadny efekt.
Taky zkusim jeste jinou sitovku jestli nakde sezenu.
The lachiM (39)|17.11.2009 22:11
odb: reklamaci zákl. desky jsem měl namysli až po vyzkoušení všech možností co jsem psal výše...

nicméně zkusit tam strčit i tak nějakou externí síťovku...

[quote=HFX9;315982]Ovladace aktualni vsechny mozny i nemozny a zadny efekt.
[/quote]
no, to může být celkem taky na škodu, spousty ovladačů, který se můžou "prát"...zkusil bych tam nechat jen jeden ovladač (samozřejmě originální a nejnovější), ale tím to nejspíš nebude...
HFX9 (276)|18.11.2009 11:36
tak jsem zkusil dneska druhou sitovku a bez uspechu, nutno dodat ze sitovky maji stejny chip realtek, tak jestli nezkusit jeste sitovku z jinym chipem. Live cd jsem jeste nezkousel.
HFX9 (276)|19.11.2009 13:36
Tak jsem dneska zkusil Live CD a svete div se rychlost 25M, takze bude problem bud s ovladaci (poradtte jak se jich co nejlepe zbavit) nebo v systemu jako celku.

Zkousel jsem ve spravci hardware odinstalovat sitovku, ale po restartu se mi sama opet nainstalovala se stejnyma ovladacema jako predtim.

Budu proto rad za kazdou radu jak odstranit ovladace od sitovky aby se mi po restartu opet nenainstalovaly spolecne s novym hardvare (sitovkou) a mohl je instalovat sam rucne.
HFX9 (276)|21.11.2009 18:10
tak problem vyresen reinstalaci
ovladac byl v poradku (v nouzovem rezimu byla rychlost 25M)

Po ciste instalaci byla rychlost taky 25M

Tak slava :)
HFX9 (276)|23.11.2009 19:03
Takze vsechno jinak.
Po ciste instalaci jel internet opravdu maximalni rychlosti 25M, ale po nainstalovani Eset smart security se rychlost opet snizila na neco kolem 15-17M. Zkusil jsem proto nainstalovat jen Eset antivirus a bylo to to stejne. Rikal jsem si ze to bude tim Esetem, tak jsem nainstaloval Avast a svete div se opet to stejne.Zkusil jsem tedy v Avastu vypnout webovy stit a ejhle rychlost opet maximalni 25M.
Tak jsem si spustil spravce uloh a sledoval vytizeni procesoru s a bez zapnute ochrany webu a problem byl na svete. Se zapnutou ochranou vyletel procesor ke 100% a rychlosti polovicni 15-17M, bez ochrany procesor na cca 80% a rychlost maximalni 25M.

Zaver:
Protoze se jedna o sestavu s Celeronem na 2GHz, usoudil jsem, ze je problem ve vykonu pocitace kterej nestiha vypocetnim vykonem na to aby v realnem case proveroval prochazejici web a tak web spomaluje.

V tomto mem zaveru me utvrzuje prave to, ze kdyz neni aktivni zadna takova webova ochrana jede vse ok a to jak na xp tak na Win7 a taky at uz pouziju eset nebo avast.

Co si o tom myslite vy?
speedsnail (4876)|23.11.2009 19:34
Jojo, zcela jistě si to odhalil správně. Celeron (odvozený z P4) je na svůj takt snad nejpomalejší procesor co kdy svět viděl. Sám sem měl 1.7Ghz verzi a bylo to utrpení.