Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: Building THE BEAST :-)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Tak jsem dneska tranformoval PC a integroval jsem jej do nabytku, tak se mrknete, jak se dela Bestie :-))

A kdyz jsme u toho nevite nekdo jak odhlucit disky?? Mam problem s tim ze jak hucej na stejne frekvenci tak se navzajem zesilujou, nakonec jsem je rozhodil kazdy pod jinym uhlem, ale stejne je to nejak hlasitejsi nez jsem cekal.
    [SPOILER=Obrázky]

[/SPOILER]
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 22-11-2009 v 19:05
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Myslím že polystyren není nejvhodnější materiál. Jednak izoluje teplo a jednak krásně rezonuje. Zkus aspoň ty disky podložit něčím jiným.
    Kudy ti přichází studený vzduxh a kudy odchází horký?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

JJ, cekal jsme ze ten polystyren bude lepsi zvukova izolace, ale je prilist tvrdy. Ale na druhou stranu mi nerezonuje polystyren ale samotne disky, dokonce jsem je zkusil u povesit na gumovou sitku a stejne, fungujou jak reprak :-(

Vzduch vchazi spodni dirou a spodkem predich dvirek a nahore je odsavan zdrojem a grafikou.

Teplota za plneho vykonu je o cca 5 stupnu vyssi nez v mistnousti, to mi pride dobry.

Registrace
    Dec 2007

Polystyren rezonuje i pouze zvukovými vlnami. Proto se na kročejovou izolaci používají vláknité desky. Je to fakt prd zvuková izolace. Stačí na ten polystyren položit deku a teprve na ni ty součástky a uvidíš jak se sníží hlučnost

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Polystyren rezonuje i pouze zvukovými vlnami. Proto se na kročejovou izolaci používají vláknité desky. Je to fakt prd zvuková izolace. Stačí na ten polystyren položit deku a teprve na ni ty součástky a uvidíš jak se sníží hlučnost
    neblazni, takova vrazda ?

Jako ja bych spis doporucil koupit nejakou "opravdovou" pc skrin, vylepit odhlucnovacim molitanem a mas to.
    Lepsi jak tady kutit takovy chujoviny.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    neblazni, takova vrazda ?

Jako ja bych spis doporucil koupit nejakou "opravdovou" pc skrin, vylepit odhlucnovacim molitanem a mas to.
    Lepsi jak tady kutit takovy chujoviny.
    Sorry, psal jsem zkus. Nenapadlo mě, že to bude někdo brát jako trvalé řešení. To jsem spíš myslel, že okamžitě uslyší rozdíl mezi polyšem a čímkoli jiným. Jinak kdyby to bylo děláno ze dřeva, i s průduchy pro přístup a výstup vzduchu + nějaká izolace. Tak to bude dobré

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

NJ, koupit bednu, ale to bych ji do ty skrinky stejne pak musel nejak nacpat, kvuli tomu jsem zlikvidoval tu stavajici, ja sem si ji takhle kvuli tomu nechal postavit abych to vsechno pekne schoval. Odchlucnovacim molitanem to jeste vylepim.

PS Jinak aby nedoslo k mylce, je to celkem tiche, jediny problem je ten cyklycky se opakujici nizky ton sinusove amplitudy od disku, kdyz 2 z nich odpojim je to OK, ale kdyz bezej vsechy tak je to slyset. Zatim jsem to vyresil "polarizaci" disku, jeden nastojato, jeden nalezato jeden horizontalne a jeden pod uhlem 45 stupnu. :-)

mstejska: Jses si jistej tim drevem??? Ja tam dal polystyren misto policky pac ta rezonovala naprosto pekelne. A to byla vylozena 1cm molitanem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Tak kup specialni protihlukovy "trojuhelnickovy" molitan, kvalitni je drahej jaxsvin, ale stoji to za to

Spis bych se bal toho chlazeni a uchyceni komponent obecne ... na tom polystyrenu muze vznikat celkem masivni naboj staticke elektriny

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Statika nehrozi, motheboard je na puvodnim plechu z Case a ten je uzemneny. O komponenty se nebojim, vse drzi jak ma a treba ta kilova grafika takhle nic nenamaha.

Trojuhelnihovej molitan je sice fajn, ale moc silnej.

Registrace
    Dec 2007

Dřevo ano ale ne položené a stejně tak deska a disky ne přímo na dřevě.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

toto proste normalne chladene nemoze byt...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nějak mi uniká smysl toho všeho ? Proč nemohou být komponenty normálně instalovány v case ? Nějaký důvod proč zbytečně zvyšuješ riziko poškození komponentů ?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Mě princip: hodit PC do stolu přijde OK. Jen mi nepřijde idální uchycení disků a mechanik.. Uplně vidim jak při mačkání tlačítka na mechanice ji zastrčíš dozadu a vyzkratuješ něco na desce. Jinak o nevhodnosti polystyrenu jako izolantu (zvuku, tepelný izolant je to výborný) neni debat.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

To je hrůza. Kdybys tam položil dřevěnou poličku a celou tu desku podložil gumou, udělal bys mnohem líp. PS je tepelná izolace, na zvuková... člověče, už si někdy dostal deskou PS po hlavě? Pač jestli ne, je to velká škoda Co se týče těch disků je to naprosto špatně. Celkově chlazení a čištění bude asi taky funny.

Jinak k té dece - jen to ne, vždyť deky bývají plné statické elektřiny!

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nějak se mi nechtějí otevřít ty obrázky, ale možná je chyba na mém konci, když ostatním to jde. Ale jednu poznámku:

Citace Původně odesláno od |Mio| Zobrazit příspěvek
    Zatim jsem to vyresil "polarizaci" disku, jeden nastojato, jeden nalezato jeden horizontalne a jeden pod uhlem 45 stupnu. :-)
    Horizontálně i vertikálně OK, ale dát disk našikmo? No nevím, rozhodně pečlivě zálohuj.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední