Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Deska pro INTEL Core 2 Duo

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Tak už mám ASUSáckou potvoru doma a mám jak pozitivní, nové zkušenosti, tak negativní.

Začnu těmi negativními, protože ty mi v tuhle chvíli znemožnili udělat onu slibovanou mini-recenzi. Asus P5N-E se nějak moc nemusí s mými pamětmi. Ve žlutých slotech nastavilo SPD naprosto šílené časování a systém nebyl stabilní ani se zvýšeným napětím do pamětí. V černých slotech jsem je rozběhal při přetaktování CPU na 3GHz. Běží na 667MHz s časováním 5-5-5-15 1T. K tomu bych řekl snad jen tolik : GRRRRRRRRRRRRRRRRRR . Ale alespoň je PC stabilní a bez problémů. Bohužel srovnávat teď výsledky z mé 965P-S3, kde běželo CPU na 3,2GHz a paměti na 800MHz 4-4-4-12 2T by bylo kapku zcestné... Těžko říct, jestli to Asus vyřeší novým biosem... každopádně si tím u mě velmi pošramotil pověst, protože takovýhle čachry s pamětma jsem zažil jen s DFI a nemyslel jsem si, že mě to ještě nekdy potká.... No ale ač je toto pro mě zatím velký problém, je naštěstí jediný. Zatím nabídnu jen subjektivní pocit z práce v systému - ten je dle mého soudu krapet rychlejší a pohotovější než v případě i965P, ač je to s podivem. Navíc deska a následně i OS má až ďábelsky rychlé starty/restarty/vypínání a také uspávání a probouzení - Jak DS4, tak S3 na tohle byly hodně líné! Pokusím se sehnat si jiné paměti abych mohl provést srovnání s GB 965P-S3. To je zatím asi vše, až na ty paměti, vše v pořádku a spíše lepší než s Gigabytem (ač jsem nečekal, že tohle řeknu, GB jsem si fakt oblíbil)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

No prepdokladam ze pri vymene desky si reinstaloval system .. to je pak vzdycky trosku sviznejsi Takze ty udaje o vypinani startu atd bych zatim bral s rezervou EDIT: Zkus mrknout na tohle
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 09-02-2007 v 13:02

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    No prepdokladam ze pri vymene desky si reinstaloval system .. to je pak vzdycky trosku sviznejsi Takze ty udaje o vypinani startu atd bych zatim bral s rezervou EDIT: Zkus mrknout na tohle
    Obě ty sestavy jsem testoval s naprosto novým, čistým systémem na naformátovaném disku - neuváděl bych srovnání se systémem který jsem nějaký čas používal a "zablešil ho"... S těmi restarty a režimem spánku je to prostě fakt, pro mě v tuhle chvíli příjemné zjištění. Ať už v případě S3 nebo DS4 jsem režim spánku nepoužíval, bylo to prakticky stejně rychlé jako nechat najet systém znovu a při vypínání a restartech taky opravdu znatelný rozdíl. A díky za info o pamětech... Moje Corsairy tam samozřejmě nejsou

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Po tom co mi nechutne zdochla 939kova maticna doska (DFI infinity NF4U) tak chcem kupit Core2 a hladam k nemu vhodnu maticnu dosku.
    Nepotrebujem SLI ani nemam v plane ziadne extremne pretaktovanie. Hlavne mi ide o stabilitu, stabilitu, stabilitu a nizku hlucnost celeho systemu.

Chcem aby to malo FW slot.
    Zatial som rozmyslal o tychto modeloch:

ASUS P5B-E
    ASUS P5B-VM DO VPro
    ABIT AB9 PRO
    GIGABYTE 965P-DS3P

Urobim pri vybere jednej z tychto nejaku podstatnu chybu. Mozte pripadne doporucit nieco ine. Dik

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od FFerdo
    ASUS P5B-E
    ASUS P5B-VM DO VPro
    ABIT AB9 PRO
    GIGABYTE 965P-DS3P
    Urobim pri vybere jednej z tychto nejaku podstatnu chybu. Mozte pripadne doporucit nieco ine. Dik
    Jedinou, kterou bych vyloženě doporučil - tak gigabyte 965P-DS3P. Asus je dobrej hlavně v dražší variantě, tj. verze Deluxe, jinak nenabízí moc...
    a verzi VM (mATX) bych určitě nedoporučil s ohledem a to, co takhle deska nabízí a kolik stojí... Abit neznám, nemohu hodnotit. Do Tvého výčtu bych ještě přidal Asus P5N-E SLI, která ve Tvém výčtu chybí. Nabízí toho hodně a nestojí moc. SLI zamozřejmě použít nemusíš - já tuto desku mám a SLI nehodlám nikdy použít. Jinak přichází v úvahu ještě Gigabyte 965P-S3(DS3) ale s ohledem na cenu bych vzal spíše toho Asuse, o kterém píšu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Dakujem za odpoved.
    Rozmyslal som nad doskou s chipsetom od Intelu preto som na tym Asusom P5N-E SLI neuvazoval. Z toho co som cital sa mi chipset 965 celkom pozdava.
    V trocha vyssej cenovej kategorii sa mi pacia
    GIGABYTE 965P-DS4
    ASUS P5B Deluxe
    ABIT AW9D-MAX

Neviem co viac mi vsak tieto dosky prinesu oproti tym hore uvedenym.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

asus p5b deluxe ti prinese hodne velky strop pri taktovani ;o)

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Tak som nakoniec kupil ASUS P5B Deluxe.
    Doska vyzera solidne, vybava je velmi slusna. Uvidim ako to cele pobezi.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Intel Core I5 4690k vs i7 4790k + základní deska
    Od Rad3k v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-12-2014, 21:13
  2. Základní deska k Intel Core i5-3570K
    Od nepravdiva v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-04-2013, 14:46
  3. Intel Core i5​-2500K - zákl. deska
    Od limonade v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-03-2011, 13:44
  4. Socket 1156/1366: INTEL Core i5-750 Quad-Core vs. AMD Phenom II X4 955 Black Edition Quad-Core
    Od Svadlik v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-09-2009, 17:24