reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2x laptop a domácí síť + USB port !!!

zuzynap (1)|19.11.2009 00:43
Ahoj kluci, mam takovy mensi dotaz,, jelikoz ke sve praci nutne potrebuji 2 PC, nebo spis laptopy a vazne me nebavi tahat porad data pres klic z jednoho do druheho, rozhodla jsem se udelat si domaci sit... jenomze ja na to..? precetla jsem si ruzne prispevky jako "PC+laptop", "PC+PC", ale nikde jsem nenasla doslovne navod pro "blba"- "laptop+laptop"... Neni tady nikdo, kdo by to mohl udelat za mne a tak bych vas chtela poprosit o pomoc, nebo pokud by mi to mohl nekdo rozepsat jaksi podrobne v bodoch, jednoduse pro bloncku ;)))
Chtela bych mit proste nasdilene nektere slozky v obou laptopech, mam tady k dispozici 2x wifi, nejaky modem, router samozrejme, jeste se mi tady vali asi dva nebo tri lan kable,,jo a posledni otazka, jelikoz dost cestuji, poridila jsem si taky ten "cestovni" internet, usb port takze se chci zeptat jestli by to slo nejak udelat, abych se mohla pripojit k laptopu, ktery bude doma a ja budu 200 kilaku pryc... ale hlavne me zajima ta prvni otazka, takze kluci spoleham na vasi pomoc, pokud se najde nekdo vazne ochotny pomoct, do soukrome zpravy zdelim skype... predem vam moc moc dekuji....
petr.svec (320)|19.11.2009 12:04
dva pc můžeš napřímo propojit křízeným kabelem s RJ-45 koncovkami
cca50,-

nebo ne napřímo přes router, kdy do routeru připojuješ jednotlivé pc
cca500,-

nebo to lze udělat přes wifi ap (access point) ten bývá opět na routerech
protože sice na notebookách máš wifi... ale určitě nebude ve verzi s accesspointem
cca800,-

toť k síti

to že chceš mít data dostupná na obou pc je otázkamo
tam buďto je budeš mít pouze na jednom pc a z druhého budeš k ním přistupovat přes sdílený adresář
nebo si koupíš sítový disk co připojíš do routeru
a nebo si nasdíliš na obou pc adresáře, a pokaždé si je budeš muset zesynchronizovat
anebo se založíš nějaký internetový disk a budeš data dávat na internetový disk, jenže to bude pomalé

poslední věcí co jsi chtěla je vyřešit internet, tam stačí na jednom pc nastavit, aby se připojoval k síti přes druhý pc... který je na internetu

asi tak, jenže jestli nejsi alespon trochu pc guru... tak moc nevěřím, jestli vše rozchodíš sama