reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nenabíhá - neproběhne ani POST

tomasr (42)|1.2.2007 11:48
Zamrz mi komp apo restartu už nenaběh...nezačne se ani checkovat grafika,atak sem tipoval, ze to bude chyba grafiky...nicméně ta vjinym kompu fungovala.Skusil sem jinej zdroj apocitac nabeh,tak sem bezel koupit novej zdroj a ouha pocitac nefungoval dal...ukazalo se,ze to byla nahoda,ze predtim sel...snovym zdrojem a odpojenymi vsemi zarizenimi se mi podaril zapnout pouze jednou.Napadá mě něco vadného na desce...ale to uz si nevim rady jak na to přijít...mohl by mi nekdo poradit jak postupovat?
boboco (1987)|1.2.2007 12:02
[quote=tomasr]....Napadá mě něco vadného na desce...ale to uz si nevim rady jak na to přijít...mohl by mi nekdo poradit jak postupovat?[/quote]
V prvé řadě o jakou desku se jedná? -podívej se na elektrolytycké kondenzátory na této desce, nejsou mírně vypouklé nebo částečně vyteklé (jakoby opatlané pryskyřicí)? -Co jsi měl dříve v PC za zdroj? Výrobce/watáž? Tvé problémy jednoznačně ukazují na problém základní desky.
mech13 (5526)|1.2.2007 12:10
jestlis jeste neprosel FAQ https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/4090-faq-pc-se-samo-restartuje-je-nestabilni-co-muze-byt-pricinou tak si ho projdi, tebe se tykaji prakticky jen body 3) 4) a 10) (u 10 odpoj i disk)
nema tvoje deska nejake diagnosticke LED? bylo by dobre aspon uvest celou konfiguraci. zkus vyloucit spatne pameti, taky by to mohly byt ty kondiky ale nejspis ti odesla deska do kytek... btw jaky zdroj ted mas? urcite to neni 300W EC a nesnazis se ozivit pretaktovane Pentium D s R1800? jinak jestli ma nejaky znamy desku se stejnym socketem, ktera zvladne tvuj procesor tak ho vyzkousej. jestli pameti a procesor pojedou a mas dostatecny zdroj, tak je to na 99% zakladni deska a bud ji reklamuj nebo jestli je starsi tak si ju pritluc hrebikem na zed a sezen si novou
tomasr (42)|1.2.2007 12:16
[QUOTE=boboco]V prvé řadě o jakou desku se jedná? -podívej se na elektrolytycké kondenzátory na této desce, nejsou mírně vypouklé nebo částečně vyteklé (jakoby opatlané pryskyřicí)? -Co jsi měl dříve v PC za zdroj? Výrobce/watáž? Tvé problémy jednoznačně ukazují na problém základní desky.[/QUOTE]

Mám základní desku MSI (Cipset SYS 648).Zadne kondenzatory od pryskyrice nejsou.Zdroj sem koupil nový 400W...pred tim sem tam mel take 400W...takze vtom asi problem nebude...jde oto ze se mito parkrat podarilo zapnout...
tomasr (42)|1.2.2007 12:21
Dekuji projdu si ty body. Jinac sem zkousel startovat jen sprocesorem a se zapojenou grafickou kartou...vsechno sem odpojil aproblem byl tentyz.Graficka karta je funkční(ověreno vjinem pocitaci).Deska bohuzel zadnou diagnostiku nema:(.

Konfigurace:
Deska Msi(cipset SYS)
Procesor P4 1.7MHz
Paměť DDR 256 MB 333Mhz
Grafická karta GeForce4 64MB

Je možné desku nejak proměřit...nebo zjistit funkcniost procesoru bez zkouseni vjine desce(nemam tu moznost)?
mech13 (5526)|1.2.2007 12:22
EDIT: byls rychlejsi:)
u zdroje nejsou ani tak dulezite W jako znacka... jestlis to zkousel jen s CPU a GK tak to jet ani nemohlo, jeste jsou potreba pameti...

EDIT2: desku bohuzel nijak nepromeris, a uz urcite ne doma. ze je nefunkcni musis zjistit pohledem nebo vyzkousenim
tomasr (42)|1.2.2007 12:30
[QUOTE=mech13]EDIT: byls rychlejsi:)
u zdroje nejsou ani tak dulezite W jako znacka... jestlis to zkousel jen s CPU a GK tak to jet ani nemohlo, jeste jsou potreba pameti...[/QUOTE]

No mam euro case obycejnej zdroj. No pameti sou potreba,ale mese nezacne ani checkovat graficka karta...coz se dela jako prvni a vefazi,kdy jeste opameti pocitac nema ani zdani...nebo se pletu?

[QUOTE=mech13]EDIT2: desku bohuzel nijak nepromeris, a uz urcite ne doma. ze je nefunkcni musis zjistit pohledem nebo vyzkousenim[/QUOTE]

Ja myslel,zda jde napeti do urcitejch casti atak...bojim se kupovat desku kdyz nevim zda to je skutecne jí...navic desek se socketem 478 uz moc neni:-(.
mech13 (5526)|1.2.2007 12:40
[QUOTE=tomasr]No mam euro case obycejnej zdroj. No pameti sou potreba,ale mese nezacne ani checkovat graficka karta...coz se dela jako prvni a vefazi,kdy jeste opameti pocitac nema ani zdani...nebo se pletu?[/QUOTE]
zdrojem to snad teda nebude, tu tvou sestavu by mel utahnout i slusne 200W zdroj. nevim presne v jakym poradi probiha kontrola komponent pri bootovani, ale pak by bylo dobry vedet jestli se spatna/chybejici pamet neprojevi stejnym zpusobem... pamet pro nabootovani je potreba a ja bych ju tam dal a snazil se vyloucit ze je spatna.
[QUOTE=tomasr]Ja myslel,zda jde napeti do urcitejch casti atak...bojim se kupovat desku kdyz nevim zda to je skutecne jí...navic desek se socketem 478 uz moc neni:-(.[/QUOTE]
urcite by bylo dobry aspon pameti a CPU vyzkouset jinde. kdyz ne u znameho tak treba neco jako inzerat ze za kilo potrebujes vyzkouset CPU a RAM v okoli tveho bydliste. psals ze grafiku mas vyzkousenou, nesla by aspon ta RAM vyzkouset na stejnem PC?

//jestli si nemuzes byt jisty, tak nebylo by dobry koupit novsi desku i s CPU a provest zaroven upgrade?
tomasr (42)|1.2.2007 15:19
[QUOTE=mech13]zdrojem to snad teda nebude, tu tvou sestavu by mel utahnout i slusne 200W zdroj. nevim presne v jakym poradi probiha kontrola komponent pri bootovani, ale pak by bylo dobry vedet jestli se spatna/chybejici pamet neprojevi stejnym zpusobem... pamet pro nabootovani je potreba a ja bych ju tam dal a snazil se vyloucit ze je spatna.[/QUOTE]

No jeste tam jsou dva disky,DVD vypalovacka,sitovka...ale itak 400W je dost...kor kdyz to driv slo bez problemu.Nojako prvni Ti na monitoru naskakuje jakej typ graficky karty mas apak az checkuje pamet.Ale mas pravdu...pamet sem netestoval audelam to:).

[QUOTE=mech13]urcite by bylo dobry aspon pameti a CPU vyzkouset jinde. kdyz ne u znameho tak treba neco jako inzerat ze za kilo potrebujes vyzkouset CPU a RAM v okoli tveho bydliste. psals ze grafiku mas vyzkousenou, nesla by aspon ta RAM vyzkouset na stejnem PC?[/QUOTE]

S procesorem to bude horsi,ale nez desku koupim,tak ho odskouset musim.Pamet tam pujde,naprocesor sezenu jinej komp...

[QUOTE=mech13]//jestli si nemuzes byt jisty, tak nebylo by dobry koupit novsi desku i s CPU a provest zaroven upgrade?[/QUOTE]

To je prave to...samozrejme zetohle reseni by bylo nejlepsi...ale kdybych mel dostatek penez tak sem ani nepisu arovnou koupim novou desku sprocesorem...jasem planoval koupit novou pamet 1GB atohle uz je jaksi cara pres rozpocet.Asi budu muset koupit novou desku anapamet se vykaslat asmirit se se svou 256kou:-(.
mech13 (5526)|1.2.2007 15:49
[QUOTE=tomasr]No jeste tam jsou dva disky,DVD vypalovacka,sitovka...ale itak 400W je dost...kor kdyz to driv slo bez problemu.Nojako prvni Ti na monitoru naskakuje jakej typ graficky karty mas apak az checkuje pamet.Ale mas pravdu...pamet sem netestoval audelam to:).[/QUOTE]
tak jestli ti slo o toto poradi, tak ti zarucuju ze bez pameti nemas sanci. napred probehne nejaka HW kontrola jestli v desce je vsechno, a pak teprve se spusti to co popisujes. bez pameti ti v zadnym pripade "nenaskoci jakej typ graficky karty mas". kdybys to kontroloval podle pipani speakru nebo nejakych kontrolnich led mozna, ale takto pamet na 100% potrebujes.
jinak jestli neplanujes visty tak ti vrele doporucuju klidne i upgrade na 512(768)MB, na XP ti to sakra hodne pomuze, mnohem vic nez rozireni 512->1024
pas!k (3765)|1.2.2007 15:53
mozna je to blbost .. ale kdyz si zkousel tu grafiku jinde atd mel si to ve stejny zasuvce ? ;) Jsi si jisty ze ta zasuvka je ok ?
tomasr (42)|1.2.2007 16:13
[QUOTE=mech13]tak jestli ti slo o toto poradi, tak ti zarucuju ze bez pameti nemas sanci. napred probehne nejaka HW kontrola jestli v desce je vsechno, a pak teprve se spusti to co popisujes. bez pameti ti v zadnym pripade "nenaskoci jakej typ graficky karty mas". kdybys to kontroloval podle pipani speakru nebo nejakych kontrolnich led mozna, ale takto pamet na 100% potrebujes.
jinak jestli neplanujes visty tak ti vrele doporucuju klidne i upgrade na 512(768)MB, na XP ti to sakra hodne pomuze, mnohem vic nez rozireni 512->1024[/QUOTE]
Asi mas pravdu...urcite tu pamet zkontroluju:). Visty neplanuju,ale planuju rozsireni na 1GB...ume nadesce znakyho me neznamyho duvodu se nesnasej dva moduly...proto 256ku prodam a 1GB tam dam jako celej modul(windowsi proste s2modulama padaj)...512 mi neprijde moc avbudoucnu bych zase musel prodavat,kdybych chtel upgradovat;).
mech13 (5526)|1.2.2007 16:19
[QUOTE=tomasr]Asi mas pravdu...urcite tu pamet zkontroluju:). Visty neplanuju,ale planuju rozsireni na 1GB...ume nadesce znakyho me neznamyho duvodu se nesnasej dva moduly...proto 256ku prodam a 1GB tam dam jako celej modul(windowsi proste s2modulama padaj)...512 mi neprijde moc avbudoucnu bych zase musel prodavat,kdybych chtel upgradovat;).[/QUOTE]
no a uz sme u toho:) v tomto pripade bych se na ty pameti zameril mnohem vic, jestli ma deska problemy s dvouma modulama tak se mozna pamatla a ted uz nebere ani jeden. rozhodne bych se na to podival. jinak tech 512MB je na bezny provozovani XP dostacujicich. ale zalezi na tom co s PC delas, nerikam ze 1GB se neda vyuzit

EDIT: pas!kova pripominka by taky stala za provereni...
tomasr (42)|1.2.2007 16:21
[QUOTE=pas!k]mozna je to blbost .. ale kdyz si zkousel tu grafiku jinde atd mel si to ve stejny zasuvce ? ;) Jsi si jisty ze ta zasuvka je ok ?[/QUOTE]

No nemel...je to zajimavej podnet,vyzkousim i zasuvku:).Ale jeto divny ze byto obas slo ataky puvodne jen zamrz obraz...zeby dozasuvky slo najednou min proudu?Zasuvka bud jde anebo nejde vubec,ne?
mech13 (5526)|1.2.2007 16:24
[QUOTE=tomasr]No nemel...je to zajimavej podnet,vyzkousim i zasuvku:).Ale jeto divny ze byto obas slo ataky puvodne jen zamrz obraz...zeby dozasuvky slo najednou min proudu?Zasuvka bud jde anebo nejde vubec,ne?[/QUOTE]
to by ses divil jak muze byt zprasena elektroinstalace a co to muze s PC udalat za paseku... rozhodne taky vyzkousej na jine zasuvce/pokud mozno i v dome s novsi elektroinstalaci
tomasr (42)|1.2.2007 16:27
[QUOTE=mech13]no a uz sme u toho:) v tomto pripade bych se na ty pameti zameril mnohem vic, jestli ma deska problemy s dvouma modulama tak se mozna pamatla a ted uz nebere ani jeden. rozhodne bych se na to podival. jinak tech 512MB je na bezny provozovani XP dostacujicich. ale zalezi na tom co s PC delas, nerikam ze 1GB se neda vyuzit[/QUOTE]

No prave ze natom obcas neco parim, obcas pouzivam fotoshop,jede mi apache...a ono jen kdyz ti jede rezidentni stit antiviru ajeste kerio firewall,tak 256 na XPckac je malo...ajak sem rikal myslim do budoucnosti anechci uz dotohodle kompu kupovat nikdy vic pameti,kor kdyz vim jakej je problem prodat starou pamet za dobrej peniz:).

[QUOTE=mech13]EDIT: pas!kova pripominka by taky stala za provereni...[/QUOTE]

Jo pas!kova pripominka se mi libi:)
tomasr (42)|1.2.2007 16:29
[QUOTE=mech13]to by ses divil jak muze byt zprasena elektroinstalace a co to muze s PC udalat za paseku... rozhodne taky vyzkousej na jine zasuvce/pokud mozno i v dome s novsi elektroinstalaci[/QUOTE]

Elektroinstalace je celkem nova...ale vjine zusuvce vyzkousim...mam prepetovou(podpetovou) zasuvku,takze byto vtomhle pripade snad vyhodilo pojistku,ale vyzkousim:)
Petr S. (1220)|1.2.2007 17:27
Přepěťová (podpěťová) ochrana o které mluvíš je pouze jedna část (přesněji ta třetí) systému k zajištění bezpečí před blesky. Sama o sobě je víceméně nanic - před blesky Tě sice moc neochrání, krátkodobé výkyvy napětí v síti, ale vyfiltruje. Ty první dvě části musí být součástí elektroinstalace domu, což by ale v Tvém případě, jak píšeš, neměl být problém (vzhledem k tomu že je nová)...
tomasr (42)|1.2.2007 17:34
Možná k těm zásuvkám jeste stoji za zmínku,že se roztocej vetraky jak naprocesoru tak nagrafice ai zacnou blikat mechaniky...ale uz nejsou detekovany na monitoru stejne jako grafika pamet ci procesor...
tomasr (42)|1.2.2007 17:49
[QUOTE=Petr S.]Přepěťová (podpěťová) ochrana o které mluvíš je pouze jedna část (přesněji ta třetí) systému k zajištění bezpečí před blesky. Sama o sobě je víceméně nanic - před blesky Tě sice moc neochrání, krátkodobé výkyvy napětí v síti, ale vyfiltruje. Ty první dvě části musí být součástí elektroinstalace domu, což by ale v Tvém případě, jak píšeš, neměl být problém (vzhledem k tomu že je nová)...[/QUOTE]

Jojo je nova aslo mi jen o vykyvy napeti vsiti...hromy blesky vte dobe nebyly:).
a8nr (176)|1.2.2007 22:34
Já se můžu přidat. Dneska mi taky odešel počítač. Chová se to příšerně nedeterministicky, někdy najede až k přihlášení k účtu a načítání profilu, jindy se sekne až po jeho načtení, docela často se taky sekne po výpisu info o grafice, případně je po zapnutí černá obrazovka, jednou se sekl při výpisu POSTu před detekcí disků když jsem chtěl vlézt do setupu. Dobral jsem se ke grafice nebo základce, snad to bude ta grafika, zítra ji jdu otestovat. Záruka na základku mi skončila včera. :(
boboco (1987)|1.2.2007 23:17
[quote=tomasr]Možná k těm zásuvkám jeste stoji za zmínku,že se roztocej vetraky jak naprocesoru tak nagrafice ai zacnou blikat mechaniky...ale uz nejsou detekovany na monitoru stejne jako grafika pamet ci procesor...[/quote]
Divil bych se kdyby Ti umřel procesor, vše jednozačně ukazuje na desku. Proveď ještě poslední zoufalý pokus. Vyšroubuj z case desku a polož si ji na stůl (samozřejmě tak, aby se jí nic nestalo, nejlepší je dát ji třeba na kartonovou krabici od desky atp.) V desce nech pouze procesor s chladičem, vše ostatní vyndej/vypoj a desku očisti, pokud je zaprášená. Zejména kolem slotů na RAMky a kolem slotu na grafiku. Jakmile deska bude očištěná, proveď RESET BIOSU, MSI někdy mívá problém, proto buď klidně i trochu agresivní, vyndej baterii a na pár vteřin zkratuj třeba šroubovákem bateriové svorky (samozřejmě k desce ještě vůbec nemáš připojen zdroj!!!) - nebo zkrátka nech baterii vytaženou několik minut. Potom ji tam vrať, usaď grafiku do slotu, zkontroluj jestli opravdu sedí, jestli náhodou není na jedné straně povysunutá (právě na to je vhodná ta kartonová krabice, - je nutné aby záslepka grafiky přečuhovala přes krabici. Až bude grafika v pořádku, vyndej z case zdroj, připoj hlavní ATX konektor a +12V 4pin konektor, připoj klávesnici a monitor a nakonec zapni zdroj. Poté desku nastartuj (například na vteřinku jumperem nebo opatrně šroubovákem spoj spínací kontakty) Pokud ani pak deska nepošle signál do monitoru a bude dál jen točit ventilátory, je tu opravdu problém. Na klávesnici ještě pro jistotu několikrát stiskni "Num Lock" - reaguje "Num Lock" kontrolka??? -Předpokládám, že nikoliv, pokud by náhodou reagovala, je problém v grafice, pokud reagovat nebude, je to deska, procesor nebo paměť. Rozhodně bych si ještě někde půjčil jinkou RAMku - tedy pokud jsi tak už neučinil dříve. Když to nenaběhne ani s jinou, vada bude na 99% v desce a musíš ji vymněnit, na procesor bych nesázel, pokud jsi měl dobře upevněný chladič a točil se Ti na něm ventilátor. I s nekvalitní pastou by se tomuhle procíku nic stát nemělo.

Napiš pak jak jsi dopadl a při tom spouštění mimo počítač buď opatrný, ale určitě to vyzkoušej, někdy i uzemnění desky v case může mít šílené účinky (stejně tak ale i neuzemnění, nekteré desky jsou "zvláštní"...). Zkrátka i spoustu na první pohled mrtvých PC jsem takto rozjel, poslední z nich právě dnes:-)
tomasr (42)|2.2.2007 12:19
[QUOTE=boboco]Divil bych se kdyby Ti umřel procesor, vše jednozačně ukazuje na desku. Proveď ještě poslední zoufalý pokus...[/QUOTE]

Dekuji, urcite vyzkousim adam vedet:).
a8nr (176)|2.2.2007 14:01
[QUOTE=a8nr]Já se můžu přidat. Dneska mi taky odešel počítač....[/QUOTE]
Už jsem to vyřešil. Uvolněný chladič chipsetu. Normálně to nebylo vidět, až jsem vyndával grafiku tak se uvolnil tak, že už to bylo zřejmé.
tomasr (42)|2.2.2007 20:17
No jase m zatim zkousel testovat pamet azjistil sem naprosto zvlastni vec.Pamet nesla vcizim kompu,ale vmym nesla ani jina pamet...toby ukazovalo nato,ze je vpytli pamet i pametovej radic?
boboco (1987)|2.2.2007 20:24
[quote=tomasr]No jase m zatim zkousel testovat pamet azjistil sem naprosto zvlastni vec.Pamet nesla vcizim kompu,ale vmym nesla ani jina pamet...toby ukazovalo nato,ze je vpytli pamet i pametovej radic?[/quote]
Je tu i možnost, že Ti zdroj poškodil desku i dalšími komponenty:-( -A nebo to byla jen náhoda, taky možnost;)
tomasr (42)|2.2.2007 22:27
[QUOTE=boboco]Je tu i možnost, že Ti zdroj poškodil desku i dalšími komponenty:-( -A nebo to byla jen náhoda, taky možnost;)[/QUOTE]
Abych rek pravdu,tak sem ztoho jelen.Jenze zdroj je vporadku.Navic ta pamet nechtela ani fungovat vtom kompu odkud sem si ji pujcoval,uz sem mel strach ze se spalila:(.Proto se bojim,ze bych moh nak ten procesor poskodit kdybych ho tam daval...neni to mozne?Nemuze se stat neco nejake komponente, kterou tam zkousim?Nebo naopak nemuze poskozena komponenta poskodit treba desku?
Petr S. (1220)|3.2.2007 10:35
No, možné je bohužel naprosto vše :eek: Nějaká vadná komponenta tudíž může též zničit i základní desku, většinou se sice tak neděje (aspoň já měl při zkoušení vždy štěstí a asi taky záleží na míře poškození), ale už jsem slyšel o případech, kdy např. CPU odpálil základní desku, asi došlo ke zkratu... :thumbdown

U vadné základní desky je zase možné, že např. do komponent pustí vyšší napětí a tím je odpálí...

EDIT: A ta RAMka pak už šla? Je možné, že dostala elektrostatický šok, paměti jsou na elektrostatiku dost náchylné...
tomasr (42)|3.2.2007 12:51
[QUOTE=Petr S.]No, možné je bohužel naprosto vše :eek: Nějaká vadná komponenta tudíž může též zničit i základní desku, většinou se sice tak neděje (aspoň já měl při zkoušení vždy štěstí a asi taky záleží na míře poškození), ale už jsem slyšel o případech, kdy např. CPU odpálil základní desku, asi došlo ke zkratu... :thumbdown

U vadné základní desky je zase možné, že např. do komponent pustí vyšší napětí a tím je odpálí...

EDIT: A ta RAMka pak už šla? Je možné, že dostala elektrostatický šok, paměti jsou na elektrostatiku dost náchylné...[/QUOTE]

Jo pamet pak uz nastesti sla...asi to bylo tim sokem jak sipsal...ted se budu bat cokoliv nekde zkouset:(.
Petr S. (1220)|3.2.2007 17:34
jj, vždycky je to riziko :thumbdown Ale většinou se ale nic nestane, pokaždé je tu ale ta možnost, že se něco pokazí...

Jinak s těmi paměťmi je mi to celkem podezřelé, kdyby to bylo elektrostatikou, tak by to ty paměti taky nemusely přežít. I když se mi kolikrát takovéto podobné podivné příhody staly taky - něco nešlo, po pár hodinách se to spravilo :stupid
tomasr (42)|3.2.2007 19:26
[QUOTE=boboco]Divil bych se kdyby Ti umřel procesor, vše jednozačně ukazuje na desku. Proveď ještě poslední zoufalý pokus. Vyšroubuj z case desku a polož si ji na stůl (samozřejmě tak, aby se jí nic nestalo, nejlepší je dát ji třeba na kartonovou krabici od desky atp.) V desce nech pouze procesor s chladičem, vše ostatní vyndej/vypoj a desku očisti, pokud je zaprášená. Zejména kolem slotů na RAMky a kolem slotu na grafiku. Jakmile deska bude očištěná, proveď RESET BIOSU, MSI někdy mívá problém, proto buď klidně i trochu agresivní, vyndej baterii a na pár vteřin zkratuj třeba šroubovákem bateriové svorky (samozřejmě k desce ještě vůbec nemáš připojen zdroj!!!) - nebo zkrátka nech baterii vytaženou několik minut. Potom ji tam vrať, usaď grafiku do slotu, zkontroluj jestli opravdu sedí, jestli náhodou není na jedné straně povysunutá (právě na to je vhodná ta kartonová krabice, - je nutné aby záslepka grafiky přečuhovala přes krabici. Až bude grafika v pořádku, vyndej z case zdroj, připoj hlavní ATX konektor a +12V 4pin konektor, připoj klávesnici a monitor a nakonec zapni zdroj. Poté desku nastartuj (například na vteřinku jumperem nebo opatrně šroubovákem spoj spínací kontakty) Pokud ani pak deska nepošle signál do monitoru a bude dál jen točit ventilátory, je tu opravdu problém. Na klávesnici ještě pro jistotu několikrát stiskni "Num Lock" - reaguje "Num Lock" kontrolka??? -Předpokládám, že nikoliv, pokud by náhodou reagovala, je problém v grafice, pokud reagovat nebude, je to deska, procesor nebo paměť. Rozhodně bych si ještě někde půjčil jinkou RAMku - tedy pokud jsi tak už neučinil dříve. Když to nenaběhne ani s jinou, vada bude na 99% v desce a musíš ji vymněnit, na procesor bych nesázel, pokud jsi měl dobře upevněný chladič a točil se Ti na něm ventilátor. I s nekvalitní pastou by se tomuhle procíku nic stát nemělo.

Napiš pak jak jsi dopadl a při tom spouštění mimo počítač buď opatrný, ale určitě to vyzkoušej, někdy i uzemnění desky v case může mít šílené účinky (stejně tak ale i neuzemnění, nekteré desky jsou "zvláštní"...). Zkrátka i spoustu na první pohled mrtvých PC jsem takto rozjel, poslední z nich právě dnes:-)[/QUOTE]

Tak sem udelal poslední pokus a obávám se,že to nepomohlo:(. Ocistil sem desku, vyresetoval BIOS. Nenašel sem žádně vypouklé kondenzátory, natož vyteklé. Desku sem nastartoval jen s připojeným procesorem, pak procsesor+grafika, procesor+paměť, procesor+paměť+grafika a ve vsech pripadech se to chovalo naprosto stejne...roztočily se připojene vetraky, ale monitor zustal černý. Nezačalo se nic kontrolovat ani nereagovala klavesa num lock na klavesnici.
Jak uz sem psal zkousel sem jinou pamet v mé desce...nefungovala, navic ani moje pamet v jinym kompu nefungovala. Pak byl dokonce problem spameti pujcenou a nechtela jit ani ves vem domovskem kompu (2x512MB sli jen kdyz sme je prohodily ve slotech jinak ne).
Bojim se zkoušet procesor po zkusenostech s pamětí...je naka jina moznost jak otestovat procesor? Abych vedel stopro,zeto je deskou? Asi hold budu muset koupit novou desku sprocesorem, pac desek se socketem 478 je pramálo:(.
boboco (1987)|3.2.2007 20:08
Už mě toho moc nenapadá.... ale nemyslím si, že by byl CPU špatnej, to by byl vážně extrém... Ostatně, klidně bych ten tvůj CPU kouil, pokud budeš přesedlávat na jiný základ. Bojím se, že v tom, že desku pro s478 neseženeš, máš pravdu. Už jsem dlouho žádnou neviděl... Ale mrkni na nějaké bazary atp. Možná budeš mít štěstí.