Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Víkendová diskuze: Tiskárna s wi-fi připojením

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Tiskárna s wi-fi připojením

Každému asi vadí dráty mezi počítačem a periferiemi. Ulehčí nám v tomto bezdrátová technologie aplikovaná do tiskáren, je to budoucnost? Máte zkušenosti s bezdrátovým tiskem, ať již doma či na pracovišti? Považujete instalaci wi-fi tiskárny za bezproblémovou, máte s ní osobní zkušenost? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Vzhledem k tomu jak je u nas ve meste priserne zarusena wifi 2,4ghz by to byl spise problem nez uzitek.
    Kabel ma vyhodu, ze funguje vsude. Rychlosti jsou vyssi.
    V praci ani pouziti wifi neni mozne vzhledem k utajovanym datum.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

??? Nač mi WiFi, když už mám na tiskárně IR čidlo??? (HP)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

No nevím, zrovna u tiskárny mi wifi nepřijde jako velká výhoda. Je to stacionární zařízení, které stojí na místě, takže kabel od ní k počítači (desktopu) ničemu nevadí. Jednou se zapojí a hotovo. Možná někde kde je hodně lidí pracujících na notebooku a chtějí tisknout na jedné tiskárně, ale těch případů moc nebude, navíc se to dá řešit snadno i jinak. Určitě bych si podle tohoto parametru tiskárnu nevybíral.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Já to řeším přes WiFi AP a mám po problému jak se sdílením tiskárny, tak s připojením k netu
    WiFi se mi zdá zbytečné snad Bluetooth
    Infra se mi jeví jako dost nepraktické, to už tam může být rovnou 1metr kabelu

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tiskárnu s WiFi mám, ale nikdy mne nenapadlo to použít. Je to stacionární zařízení, kabel není problém.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od thomas.007 Zobrazit příspěvek
    ...Infra se mi jeví jako dost nepraktické, to už tam může být rovnou 1metr kabelu
    To je dáno místními podmínkami - když mám mezi tiskárnou (na pojízdném stolku) a PC průchod na balkon, tak rozhodně nechci zakopávat o kabel nebo dávat na koberec v obýváku lištu...

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Nemyslím si, že provoz bezdrátového připojení tiskárny v bytě, či kanceláři s vysokou hustotou venkovních bezdrátových sítí bude problém. WIFI připojení tiskárny v kanceláři s nedostatečnou kabelovou sítí a možnost umístit tiskárnu opravdu kamkoliv je obrovská výhoda.

Neregistrovaný

Wifi a tiskárna ... jen málokterá tiskárna má wifi, většinou se jedná o multifunkční zařízení. A tam už wi-fi vadí. Uvážíme-li, že wi-fi síť si doma budujeme zejména k bezdrátovým přenosům do/z notebooku, a zároveň si uvědomíme, že bežná géčková wi-fi zvládá tak 2,5-3,5MB/s Half duplex, vychází nám jako nevhodné připojovat stacionární zařízení přes tento "bottle neck" domácí sítě. Zejména skenování je pak datově obvzláště náročné a přnos multifunkce - router - notebook je zpomaleno na polovinu reálného maxima wi-fi sítě.

Dalším vážným negativem je, že spárování a obecně připojování do wi-fi sítě je podstatně komplikovanější a méně stabilní než klasický ethernet. Z toho plyne, že připojení nekomunikativní multifunkce (která vám toho moc neřekne, když se nedaří) přes wi-fi není ideální.

A naposled, mnoho tiskáren mnohdy nezvládá aktuální bezpečnostní protokoly či je zvládá s výhradou. V takovém případě pak uživatel místo sáhodlouhého zkoumání "kde je problém" sáhne po primitivním a kompatibilnějším zabezpečení WEP a na průser je zaděláno.

Má osobní zkušenost tak je, wi-fi u tiskárny jen jako znouzecnost a raději ji vždy připojit skrze ethernet.

Nováček Avatar uživatele forbidden
    Registrace
    May 2006

Zrovna včera jsem koupil novou multifunkci (Epson SF PX710W) a připojil ji přes WiFi. Na domácím routeru mám už všechny 4 porty obsazený a nechtělo se mi kupovat switch. Naštěstí zvládá šifrování WPA2 AES, který používám. Funguje všechno kromě monitoru inkoustů a s rychlostí ani při scannování problémy nemám.

Neregistrovaný

s rychlostí problém máš, jen si to neuvědomuješ. Prostě déle čekáš, toť vše. Zksu si cvičně skenovat na max A4 přes wifi a přes kabel. Samozřejmě za předpokladu, že skenuješ do notebooku. Pokud skenuješ do PC připojeného kabelem, pak je rozdíl malý (moje PX700W zvládá sama o sobě cca 3,7MB/s přes kabel, což samozřejmě není o mnoh rychlejší než přes Wi-Fi (2,7MB/s). Ovšem pokud ten samý wi-fi kanál vytížím notebookem (tj. skenuji do notebooku) pak jsem na 1,4MB/s a to už jde znát.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Koupil jsem tiskarnu bez wifi a ted toho lituji. Mam vice pocitacu a k tisku musi tedy byt zapnuty ten pocitac, kde je tiskarna pripojena

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Jako vždy jde o cenu. Multifunkční tiskárny s Wi-Fi jsou levnější než tiskárny s LAN (když to vezmu z Alzy tak je to cca 1800kč vs. 2500kč u nejlevnějších ... nebo 2000/2500 u jednoho výrobce) a to pokud doma trochu tisknu a skenuju prostě rozhoduje.
    Radši ušetřím 700kč a 2x za měsíc minut počkám na pomalejší připojení, než si připlácet.
    Samozřejmě, pokud někdo tiskne a skenuje každý den 10x, je to jiná (navíc u skenování vám to největší zdržení stejně vznikne jinde než na přenosu).

Neregistrovaný

Vlastním doma barevnou laserovku od Samsungu jak s pripojenim pres kabel tak pres wifi. A pouzivam pripojeni pres wifi. Proste jsem tiskarnu mohl umistnit kamkoliv jsem chtel. Nemusel jsem tahat dlohy kabel, premyslet jestli je jeste nekde volny port na switchi. Tiskarna zvlada bezproblemu WPA2 zabezpeceni a tisk z pocitace je sice s mirnou prodlevou, ale pri beznem tisku je to zanedbatelne. A nekolikasetmegove obrazky zas tak casto netisknu.

A co rict zaverem? Je to hezke, pohodlne, pouzitelne, avsak se bez toho da zit.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Asi bych to občas využil, cca 2x do týdne si potřebuji vytisknout z NTB nějaký dokument nebo tabulku. Zatím musím odpojit USB kabel od tiskárny z PC a zapojit do NTB a potom zase zpátky(aby mohla taky tisknout moje manželka z PC).

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nejlepší tiskárna?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 27-02-2014, 23:15
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Tiskárna v domácnosti
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 09:18
  5. Víkendová diskuze: Jste spokojení s připojením k internetu?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 108
    Poslední příspěvek: 10-03-2011, 11:17