reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Soubory na DVD nejdou přečíst

sisic (37)|20.11.2009 15:25
Ahojte. Mám na DVD nějaký seriál, několik souborů .avi. Dohromady je jich asi 8DVD. Najednou mi prostřední asi 4DVD nejdou spustit. Lépe řečeno, dvd se mi načtou i samotné díly, ale když je chci přehrát napíše mi přehrávač "can't open". Zkoušela jsem více přehrávaču i na jiném PC, nic. Dříve všechny dvd šly přehrát. Nejsou tam nijak znatelné škrábance ani "flíčky".Myslíte, že je po dvd?Děkuji moc za názory.
lexxxa (714)|20.11.2009 17:03
doporucuji zkontrolovat pomoci programu na kontrolu dvd napr. Nero CD-DVD Speed,CDcheck
nebo zde MediaCheck

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/cdcheck/?g[hledano]=CDCheck&g[oz]=2.1

zde CDcheck

http://www.zdarma.org/view.php?cisloclanku=2005041701

osobni zkusenost mam pouze s Nero cd-dvd speed,je soucasti vypalovaciho programu Nero

Nero cd-dvd speed ma nappr. funkci ze diagnostikuje kdy bylo dvd vypaleno,jakou rychlosti atd- dle toho se da urcit nejaky zaver
xmarek (1676)|20.11.2009 17:24
Zkopírovat do počítače jdou?
Dojigiri (1629)|20.11.2009 17:42
Je možno použít nástroj DVD decrypter, který často přečte i značně poškozené DVD (akorát to někdy trvá fakt dlouho - opakuje čtení, dokud se mu nepodaří, a myslím že dokáže používat i určitý recovery informace na DVD) a ozálohuje ho v PC (ovšem dle zákona tento postup zřejmě není legální, tedy v případě, že je DVD zakódováno CSS klíči - i když defakto dojde jenom k rozkódování stejně jako v případě samotného přehrávání disku, toť otázka).
StD (1963)|20.11.2009 19:24
[quote=Dojigiri;317553]Je možno použít nástroj DVD decrypter... DVD zakódováno CSS klíči - i když defakto dojde jenom k rozkódování stejně jako v případě samotného přehrávání disku, toť otázka).[/quote]

To zřejmě evidentně NEHROZÍ, když jde o datové DVD s obsahem = soubory *.AVI... ;)

[quote=sisic;317511]Ahojte. Mám na DVD nějaký seriál, několik souborů .avi. Dohromady je jich asi 8DVD. Najednou mi prostřední asi 4DVD nejdou spustit. Lépe řečeno, dvd se mi načtou i samotné díly, ale když je chci přehrát napíše mi přehrávač "can't open". Zkoušela jsem více přehrávaču i na jiném PC, nic. Dříve všechny dvd šly přehrát. Nejsou tam nijak znatelné škrábance ani "flíčky".Myslíte, že je po dvd?Děkuji moc za názory.[/quote]

Stáhni si někde "CD/DVDRecovery" nebo jak se ten krám jmenuje (upřesním v PO, mám ho nainstalený v práci). Dělá přesně to, co Dojigiri popisuje, tj. kopíruje sektor po sektoru na HDD (a trvá to XYhodin...). Ty placky už mohou být "načaté" nebo špatně vypálené/špatný druh záznamové vrstvy (a to se děje i samovolně bez přehrávání...). Tudíž heslo dne: ZACHRAŇ co můžeš. Výsledky mohou být nejisté, ale pak aspoň budou nové podtácky pod kafe... :thumb
StD (1963)|21.11.2009 07:59
@sisic: update - opravdu se ten prográmek jmenuje CDDVDRegenerator. Je to jeden maličkej cddvdr.exe. Koukal jsem a mám ho i tady doma na dvd s instalačkama. Když ho nebudeš moci najít, mohu ti ho sem dát.

P.S. Ta asociace (podoba názvu) s HDDRegenerator není nenáhodná... Dělá to prakticky totéž.
sisic (37)|23.11.2009 13:33
[quote=xmarek;317546]Zkopírovat do počítače jdou?[/quote]

To jsem udělala jako první, zkopírovala do pc, ale soubory stejně nejdou spustit.
sisic (37)|23.11.2009 13:35
[quote=StD;317583]To zřejmě evidentně NEHROZÍ, když jde o datové DVD s obsahem = soubory *.AVI... ;)



Stáhni si někde "CD/DVDRecovery" nebo jak se ten krám jmenuje (upřesním v PO, mám ho nainstalený v práci). Dělá přesně to, co Dojigiri popisuje, tj. kopíruje sektor po sektoru na HDD (a trvá to XYhodin...). Ty placky už mohou být "načaté" nebo špatně vypálené/špatný druh záznamové vrstvy (a to se děje i samovolně bez přehrávání...). Tudíž heslo dne: ZACHRAŇ co můžeš. Výsledky mohou být nejisté, ale pak aspoň budou nové podtácky pod kafe... :thumb[/quote]

Tak jsem poctivě vydržela u pc a byla jsem strašně zvědavá zda to výjde. Soubory se mi převedly do PC bez problému, ale stejně nešly otevřít:-( nechápu to.děkuju ale i tak za radu. ach jo, tácků už mám hodně....:-(
sisic (37)|23.11.2009 13:41
[quote=lexxxa;317540]doporucuji zkontrolovat pomoci programu na kontrolu dvd napr. Nero CD-DVD Speed,CDcheck
nebo zde MediaCheck

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/cdcheck/?g[hledano]=CDCheck&g[oz]=2.1

zde CDcheck

http://www.zdarma.org/view.php?cisloclanku=2005041701

osobni zkusenost mam pouze s Nero cd-dvd speed,je soucasti vypalovaciho programu Nero

Nero cd-dvd speed ma nappr. funkci ze diagnostikuje kdy bylo dvd vypaleno,jakou rychlosti atd- dle toho se da urcit nejaky zaver[/quote]

Tak jsem zkusila ten CDcheck, zkontrolovalo, všechny soubory v pořádku. Nero jsem zkusila taky, i když jsem se v něm moc nevyznala, spustila jsem si test na kontrolu povrchu...vše v pořádku. Takže soubory jsou v pohodě, akorát je nemůžu přehrát:-) Ale i tak díky!
StD (1963)|23.11.2009 13:59
[quote=sisic;318649]Tak jsem poctivě vydržela u pc a byla jsem strašně zvědavá zda to výjde. Soubory se mi převedly do PC bez problému, ale stejně nešly otevřít:-( nechápu to.děkuju ale i tak za radu. ach jo, tácků už mám hodně....:-([/quote]
Mno, jestli ti načetl všechny sektory OK na disk, tak to muselo být špatně už vypáleno.
Dojigiri (1629)|23.11.2009 14:24
Pokud jsou to AVI, nechybí ti třeba jenom kodeky na přehrání? Zkus si nějakej, kterej nejde přehrát, otevřít programem GSpot, v něm uvidíš, jaký kodeky potřebuje (případně udělej screenshot a vlož sem).
sisic (37)|25.11.2009 08:49
[quote=StD;318658]Mno, jestli ti načetl všechny sektory OK na disk, tak to muselo být špatně už vypáleno.[/quote]

No ale já si to přehrávala???:-(
StD (1963)|25.11.2009 08:59
[quote=sisic;319487]No ale já si to přehrávala???:-([/quote]
No a co to je za medium? Není to náhodou nechvalně známý Multidisc proslulý "odpařováním dat" nebo jiná podobná značka, případně Verbatim 3. kvality? Co to má za Adip-kód záznamové vrstvy? V čem je to vypáleno a jak?
sisic (37)|25.11.2009 08:59
[quote=Dojigiri;318667]Pokud jsou to AVI, nechybí ti třeba jenom kodeky na přehrání? Zkus si nějakej, kterej nejde přehrát, otevřít programem GSpot, v něm uvidíš, jaký kodeky potřebuje (případně udělej screenshot a vlož sem).[/quote]

Provedla. I když jiné díly tohoto seriálu přehrávám v pohodě. V pc mám balíček kodeků(K-Lite 3.8).
GSpot.JPG
sisic (37)|25.11.2009 09:03
[quote=StD;319491]No a co to je za medium? Není to náhodou nechvalně známý Multidisc proslulý "odpařováním dat" nebo jiná podobná značka, případně Verbatim 3. kvality? Co to má za Adip-kód záznamové vrstvy? V čem je to vypáleno a jak?[/quote]

Je to Verbatim DVD-R 16x, vypáleno přes NERO jako data rychlostí myslím 8x. Nevím co je to Adip-kde to najdu?
StD (1963)|25.11.2009 09:04
[quote=sisic;319492]Provedla. I když jiné díly tohoto seriálu přehrávám v pohodě. V pc mám balíček kodeků(K-Lite 3.8).[/quote]
Co to je za blbost? GSpot to detekuje jako Mpeg (neví jaký) a v metadata ti to píše, že je to XviD a přitom vpravo nahoře je napsáno, že ho nenašel... To je nějaká šílenost. Není to náhodou vyráběno v ConvertXtoDVD?
sisic (37)|25.11.2009 09:06
[quote=StD;319495]Co to je za blbost? GSpot to detekuje jako Mpeg (neví jaký) a v metadata ti to píše, že je to XviD a přitom vpravo nahoře je napsáno, že ho nenašel... To je nějaká šílenost. Není to náhodou vyráběno v ConvertXtoDVD?[/quote]

Ty jo, já kv tom plavu...je to v NERO fakt jinak nevypaluju.
StD (1963)|25.11.2009 09:14
[quote=sisic;319494]Je to Verbatim DVD-R 16x, vypáleno přes NERO jako data rychlostí myslím 8x. Nevím co je to Adip-kde to najdu?[/quote]
Ani Verbatim General nemusí být žádná výhra (jsou prodávány ve třech různých kvalitách... Ta střední kvalita má adip MCC 02RG20. Ten Adip ti napíše každý slušný vypalovací program při načtení media. Např. v DVD Identifieru to vypadá takto (viz obr.) Jinak k Neru - to raději nekomentuji - to je totéž jako dát dítěti nůž...

sisic (37)|25.11.2009 09:24
AAAha. takže mám MCC 03RG20, to asi není dobrý že. Takže data se postupně ztratila, aniž by bylo poškozené dvd,hm, taky dobrý.
No jo, NERO-nůž, pro mě je přehledný a srozumitelný. Poraď jiný, spolehlivý, jednoduchý a přehledný. Dík!
StD (1963)|25.11.2009 09:30
[quote=sisic;319506]AAAha. takže mám MCC 03RG20, to asi není dobrý že. Takže data se postupně ztratila, aniž by bylo poškozené dvd,hm, taky dobrý.
No jo, NERO-nůž, pro mě je přehledný a srozumitelný. Poraď jiný, spolehlivý, jednoduchý a přehledný. Dík![/quote]
Nee já se z hlavy upsal (už jsem se opravil). Jinak u toho komentáře ad NERO-... ti tam chybí to zásadní =bez záruky. Byl po vypálení dělán test kvality zápisu? (V KProbe, ten test rychlosti čtení v Neru je pouze orientační a víceméně jen napoví pádem křivky, že v daném místě je zápis horší, ovšem nikoli jak).
sisic (37)|25.11.2009 09:39
[quote=StD;319508]Nee já se z hlavy upsal (už jsem se opravil). Jinak u toho komentáře ad NERO-... ti tam chybí ti zásadní =bez záruky. Byl po vypálení dělán test kvality zápisu? (V KProbe, ten test rychlosti čtení v Neru je pouze orientační a víceméně jen napoví pádem křivky, že v daném místě je zápis horší, ovšem nikoli jak).[/quote]

Jo tááák. No ten test nevím...myslím že ani ne:-( vypaluju nerem pořád, nikdy jsem takový problém neřešila. Takže data v háji. Nu což, jde to do koše:-(
Ale díky za rady, takový přehled různých dobrých prográmků...to se bude hodit:-) Díky!
StD (1963)|25.11.2009 09:57
[quote=sisic;319509]Jo tááák. No ten test nevím...myslím že ani ne:-( vypaluju nerem pořád, nikdy jsem takový problém neřešila. Takže data v háji. Nu což, jde to do koše:-(
Ale díky za rady, takový přehled různých dobrých prográmků...to se bude hodit:-) Díky![/quote]

Já testuji každou vypálenou placku - pokud možno až po několika hodinách. Je lepší to raději vyhodit hned a vypálit si to znovu, dokud mám po ruce zdroj... Navíc třeba ve spindlech ta kvalita příšerně kolísá, pět jich je třeba za sebou dobrých a šestý je vyložený zmetek. Tuhle jsem měl 10cake Verbatim Lightscribe a dobrý z nich byl mimořádně jen jeden - ostatních devět jsem vyhodil, přestože jinak mívají 100% úspěšnost.
sisic (37)|25.11.2009 14:10
[quote=StD;319519]Já testuji každou vypálenou placku - pokud možno až po několika hodinách. Je lepší to raději vyhodit hned a vypálit si to znovu, dokud mám po ruce zdroj... Navíc třeba ve spindlech ta kvalita příšerně kolísá, pět jich je třeba za sebou dobrých a šestý je vyložený zmetek. Tuhle jsem měl 10cake Verbatim Lightscribe a dobrý z nich byl mimořádně jen jeden - ostatních devět jsem vyhodil, přestože jinak mívají 100% úspěšnost.[/quote]

A můžeš mi prosímm doporučit kvalitní dvd na "dlouhodobou" archivaci?Jakou máš zkušenost?Co třeba ty JVC? A přes co vypaluješ ty?díky
StD (1963)|25.11.2009 14:24
[quote=sisic;319619]A můžeš mi prosímm doporučit kvalitní dvd na "dlouhodobou" archivaci?Jakou máš zkušenost?Co třeba ty JVC? A přes co vypaluješ ty?díky[/quote]

Na běžný "provoz" vše co má adip Ritek (Ricoh Technology, prodáváno pod značkami Ricoh, Ritek, Arita, Traxdata i Maxell a Kodak). Pro archivaci Taio Yuden nebo Verbatim (Archival Grade), ovšem cena je nejméně trojnásobná oproti normálním plackám. Nezáleží na tom, zda +R nebo -R.
Minuska jsou trochu univerzálnější, protože pluska neumí některé mechaniky číst (např. Toshiby). Z Verbatimů jsou ještě dost kvalitativně slušné všechny disky s vrstvou pro potisk Lightscribe a ty které inzerují jako HardCoated (mají tmavohnědý povrch).

Na vypalování používám GearPro Mastering SW (má podobnou strukturu práce s projekty jako Nero, se kterým se nesnáší v systemu...) a pro běžné vypalování (i dvouvrstvých) ImgBurn ze struktury DVD-Video nebo ISO-image, to je jedno.
Jo a palírny používám 4, každou na jinou činnost (2x LG a po jednom Pioneeru a LiteOn). Ten Lite-On třeba slouží pouze pro kontrolu v KProbe a čtení, jedno LG je na dvouvrstvé, Pioneerem dělám běžnou práci a s druhým LGčkem experimentuju...